Zeeland 123 tot creatieve samenwerking Piet Vogelaar Kermissen blijven op zondag gesloten Gemeenteraad uit zorgen over lozing zoet water in Oosterschelde Afrit haven Stellendam even dicht Ouderen en veiligheid in verkeer als thema Cursus mindfulness voor aandachtig leven Piet Meliefste overleden 'm nodig hebt! 1 VLISSINGEN zaterdag 26 februari 2011 ZIERIKZEE De kermissen op Schouwen-Duive- land blijven op zondag dicht. Een poging van de fractie van Groen links om de kermissen op zondag beperkt open te stellen is op niets uitgelopen. De fractie wilde de ker missen tussen 13.00 en 18.00 uur openstellen maar alleen de fracties van D66 en de PvdA wilden Groen links steunen. „Van ons mag iede- reeen op zondag doen wat hij wil", zei Brigitte Troost (PvdA). „Of dat nu naar de kerk of de kermis gaan is." De overige fracties willen de zondagsrust respecteren. „Lachen en huilen liggen dicht bij elkaar. Je lichaam doet in feite hetzelfde", legt theatermaker Reint Laan de techniek voor het reproduceren van deze emoties uit. De jongeren van groep 7/8 leren ook snel te switchen tussen vrolijkheid en tragiek. foto's Ronald den Dekker door Melita Lanting zierikzee - De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland heeft zijn zorg uitgesproken over de effecten van tijdelijke waterberging in het Volkerak-Zoommeer. Als het tijde lijk vastgehouden water moet wor den geloosd op de Oosterschelde, Westerschelde en het Haringvliet heeft dat al snel negatieve gevol gen voor de schelpdiervisserij, aquacultuur en commerciële visse rij, volgens Tom Soeters van de VVD-fractie. Kleine hoeveelheden zoet water le vert geen problemen op, maar de kritische grens waarna negatieve effecten te verwachten zijn wordt al snel bereikt. De gemeenteraad pleit unaniem voor het uitvoeren van een nulmeting van de wa terkwaliteit en afspraken over een goede schadevergoedingsregeling. De gemeenteraad heeft hierover unaniem een motie van de WD aangenomen. Het Volkerak-Zoommeer wordt mogelijk gebruikt als waterberging op het moment dat het zeewater heel erg hoog komt te staan. Op dat moment worden de Maeslandt- kering en de Hartelkering geslo ten. Het gevolg is dat overtollig ri vierwater niet geloosd kan worden en ergens opgeslagen moet wor den. Hoewel het meeste water via het Haringvliet wordt geloosd zal vol gens de WD-fractie ook water in de Oosterschelde terechtkomen met mogelijk negatieve gevolgen. stellendam - In verband met repa ratiewerkzaamheden aan de vang rail wordt de afrit 'Haven Stellen dam' van de N59 Rotterdam-Oud dorp tijdelijk afgesloten voor alle verkeer. De afrit gaat dicht van dinsdag 1 maart 22.30 uur tot woensdag 2 maart 01.30 uur. Het verkeer wordt omgeleid via toerit Stellendam-Noord. SCHARENDIJKE De dorpsraad Scharendijke heeft sa men met ouderenbond Anbo en Veilig Verkeer Nederland een bij eenkomst met als thema 'ouderen en verkeersveiligheid' op poten ge zet. Tijdens de themamiddag in dorpshuis De Putmeet wordt een aantal belangrijke verkeersregels toegelicht. Ook kunnen bezoekers de ogen en het reactievermogen la ten testen. De bijeenkomst is ook voor niet-Anboleden toegankelijk en begint om 14.00'uur. ZIERIKZEE In gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee gaat dinsdag 1 maart de cursus mindfulness van start. Tijdens acht bijeenkomsten leert docente Karin Roelofs de cursisten 'aandachtig le ven'. Mindfulness bestaat al 2500 jaar als aandachtstrainïng voor me diterende monniken. Psychiater Jon Kabat-Sin ontdekte dat de tech niek ook heel goed werkt bij men sen met depressies en chronische pijn. Aanmelden bij Karin Roelofs: 06-16515993. OOST-SOUBURG Piet Meliefste uit Oost-Souburg is afgelopen woensdag overleden. Me liefste werkte bij de gemeente Vlis- singen en is dirigent geweest van muziekvereniging Onda in Nieuw en Sint Joosland, brassband Caeci- lia in Vlissingen en Delta Brass Zee land. Piet Meliefste is 58 jaar gewor den. Hij leed aan de ziekte ALS. Eind vorig jaar gaf Onda een con cert om geld in te zamelen voor de Stichting ALS Nederland. Twee we ken geleden werd de opbrengst - bijna 11.000 euro - bekendgemaakt. Badhuisstraat 49 2-kamer appartement met achtertuin (zuidwesten), vrije achterom en berging in het centrum van Vlissingen. Vraagprijs 119.000,- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63