ËMilmié Meer ruimte voor campingeigenaar SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 KAMPEERNOTA Discussie vertroebelt door achterliggende problemen Sjofele parkeerplaats roept ergernis op Verkoop aan bedrijf redt Zeeuwse Schaapskudde almanak Zadel Pippi stimuleert school en Crescendo tot creatieve samenwerking Zaterdag 26 februari 2011 21 Suriname hielp Zeeland van de regen in de drup Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De nota kamperen kan worden aangepast. Veel detailre- gels zijn er uit gehaald en bij meer derheid van de raad is besloten dat ondernemers bouwwerken tot 70 vierkante meter vergunningvrij mogen neerzetten. De besluitvor ming was warrig. Kenmerkend was de toelichting bij een amendement van leefbaar Schouwen-Duiveland. Fractievoor zitter Jacqueline van Burg vroeg de wethouder de nota in het vier de kwartaal van dit jaar opnieuw aan de raad aan te bieden „zodat we kunnen zien wat we nu eigen lijk besloten hebben want we zien door de tentharingen de kampeer- nota niet meer." Acht amendementen werden inge diend. Stuk voor stuk doordacht proza, maar slechts vier haalden de stemmingen. De rest werd vroegtijdig ingetrokken want over bodig of kansloos. Het symboli seert de worsteling van de raad met deze materie. In feite is de aan passing van de nota niet het strui kelblok. Vriend en vijand zijn het er over eens dat de oude nota geen schoonheidsprijs verdiende. Daar in werd veel te veel (tot en met de kleur van de toiletten) geregeld. Het zijn vooral de achterliggende problemen die een rol spelen bij de worsteling. Er wordt nu gespro ken over kampeerterreinen, maar binnenkort wordt ook gediscussi eerd over huisjesparken. Een be- hoeftenonderzoek hierover loopt, ingegeven door de plannen voor nieuwe huisjes op Bona Fide en Landall Greenparks. Welke in vloed hebben deze plannen op de ruimtelijke ontwikkeling van Schouwen-Duiveland en wil de ge meenteraad wel meer huisjespar ken? Dat, in relatie met de vraag hoe om te gaan met de groeiende behoefte van kampeerbedrijven om hun terreinen te laten 'verste nen', maakt de huidige discussie over de kampeernota ingewikkeld. Meer huisjes, meer luxe chalets en steeds minder plek voor de trekkerstent. De gast vraagt er om, wordt in de gemeenteraad gezegd. „De moderne kampeerder wil een flatscreen aan de muur en inter net." Wat heeft dat nog met de oude romantiek van een tent met een petroleumlamp op een wiebe lig tafeltje te maken, vraagt Erika Capelle (CU) zich af „Een kam peerterrein met 100 huisjes is geen kampeerterrein meer." Alert! heeft tegen de aanpassingen in de kampeernota gestemd. Jos Beije vindt dat eerst gesproken moet worden over het behoeften- onderzoek en daarna is de kam peernota aan de beurt. BURCH-HAAMSTEDE - 'Een containerterminal' keerterrein staan welgeteld achttien contai- omschrijft één van de omnwonenden het par- ners. tot groot ongenoegen van de omwonen- keerterrein bij de brandweerkazerne in den. „De achterliggende dijk is nu voor wild- Burgh-Haamstede. Aan de rand van het par- plassers nog beter bereikbaar en zo staan ze niet meer in de kijker." De buurt ergert zich bijna niet merer te zien, het asfalt is op meer- niet alleen aan de containers maar ook aan de dere plaatsen beschadigd en het terrein staat sjofele uitstraling van het parkeerterrein. De vol plassen. strepen die de parkeerplaatsen markeren zijn foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Frank van Cooten KWADENDAMME - De Zeeuwse Schaapskudde is gered. De gelijk namige stichting doet de kudde, de schaapskooi en het bezoekers centrum definitief over aan melk- schapenbedrijf De Zwaakse Weel in Kwadendamme. Beide partijen hebben overeen stemming bereikt over de door start. De vrijwilligers zijn gister avond ingelicht over de overname. De nieuwe organisatie gaat door het leven als 'schapenboerderij De Schaapskooi'. De stichting treedt formeel terug. Door het besluit van de Borselse gemeenteraad de subsidie stop te zetten zat de schaapskudde op een dood spoor. Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van De Zwaakse Weel vinden het niet relevant te rug te kijken naar het rumoerige verleden toen de kudde door een reeks van incidenten in zwaar weer verkeerde. „Dit boek gaat in de kast. We richten ons op de toe komst. De schapen blijven op de dijken", zegt Nijssen. „In april of mei zijn weer schapen en lamme ren te bewonderen in de schaaps kooi en in het bezoekerscentrum vinden weer activiteiten plaats als rondleidingen en kinderfeestjes. We gaan ruimere openingstijden hanteren." Of de huidige herder Carola van den Handel blijft is nog onzeker. Het jïetszadel van de Terneuzense was aan vervanging toe. Haar man reed daarom naar de fietsenwinkel, waar hij als tiener ooit in het week end een centje bijverdiende. Een week later reed hij weer naar de win kel; zijn gebrek aan inzicht had hem weer eens parten gespeeld. Het uni versele zadel paste niet. De verkoper moest eens lachen en dirigeerde de Terneuzenaar naar de werkplaats waar hij vroeger net deed alsof hij echt verstand van fietsen had. De ver koper verhielp het euvel alsof het niets was. „Die heeft dus nog bij ons gewerkt hè", riep hij naar zijn colle ga. De Terneuzenaar hield maar voor zich dat dé grap van de vorige eeuw was dat juist deze verkoper de ze klungel had aangenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61