301 sport Eriksen is de onbetwiste nu Oortjes Bokser Roelofs maakt Istvan Bakx scoort voor kleine stappen vooruit in revalidatiecentrum winnend Den Bosch Rentree Van Gelder TOPPER EREDIVISIE In de uitwedstrijd tegen PSV kan Ajax aanhaken of afvallen in de titelrace. Frank de Boer heeft zijn Christian Eriksen speelde tot nu geloofsbrieven afgestemd op Christian Eriksen. waarin hij twee treffers maakte. zaterdag 26 februari 2011 door René van Stee We willen tegemoet komen aan de sup porters. Door de oortjes zou het pelo ton te veel gestuurd worden en wordt een wedstrijdverloop voor spelbaar", verdedigt de internatio nale wielerunie UCI het besluit om oortjes in het peloton uit te bannen. Het argument van veel ploegleiders dat daardoor de veilig heid in het gedrang komt, wijst UCI-voorzitter Pat McQuaid reso luut van de hand. „Hoe deed men het dan de voorbije vijftig jaar?", luidt steevast zijn repliek. Er valt iets voor te zeggen. Door de controledrift die gepaard gaat met de oortjes, in het oor gedra gen luidsprekertjes, zijn veel koer sen verworden tot een saaie ver plaatsing van plek A naar plek B. Voorts zijn er geen statistieken be schikbaar die uitwijzen dat de koers door die oortjes aantoon baar veel veiliger is geworden. Voor een deel ongetwijfeld wel, maar dat hebben de nieuwste gene raties valhelmen, remmen of peda len ook. Bovendien is het nog maar de vraag of je niet bloedner veus wordt van dat geblèr in je oor en je alsnog de fout ingaat. Anderzijds is het anno 2011 niet reëel om te veronderstellen dat je zou moeten afzien van de modern ste hulp- of communicatiemidde len die een bijdrage kunnen leve ren aan een goede prestatie. Van uit dat oogpunt zijn de beleidsbe palers van de UCI in een ver verle den blijven hangen. Waarin er nog geen versnellingen op de koersfiet- sen zaten, de renners zelf een lek ke band moesten plakken, zij voor afgaand aan de wedstrijd steevast een biefstuk op hun bord kregen en als dorstlesser louter water dronken. Zoals gezegd, niet van deze tijd. En toch lijkt het wel aardig, koer sen zonder oortjes. Dan kunnen we eindelijk weer eens zien hoe veel verstand de renners zelf heb ben van tactiek. Nu wordt hen veel voorgekauwd, waardoor ze nauwelijks meer in staat zijn om zelfstandig na te denken of een be slissing te nemen. De heroïek van een fraaie zege wordt de renners daardoor deels ontnomen. Het koersen zonder oortjes geeft een coureur ook weer iets van zijn menselijkheid terug. Dat hij feil baar is. En dat er daardoor ook wei eens iets verkeerd kan gaan. Te vens is de amusementswaarde van de koers ermee gediend. Wat is er nu fraaier om een kopman met en kele minuten achterstand schuim bekkend en tierend over de meet zien komen, omdat een suffe knecht nu juist die ontsnapping mee tot stand hielp brengen waar door de concurrent zich in de lei derstrui kon hijsen. Bij uitstek ma teriaal voor fraaie televisiebeelden en interviews met een woedende ploegleider, een nog bozer 'slacht offer', de stamelende blunderaar en de breed lachende derde in de hoofdrol. Onbetaalbaar. APELDOORN - Yuri vari Gelder maakt morgen in Roermond defi nitief zijn rentree op de wedstrijd- vloer. De wedstrijd is het tweede en laatste kwalificatiemoment voor de Europese kampioenschap pen turnen, begin april in Berlijn. Christian Eriksen (rechts) gaat voor de schoonheid van het voetbal. Hij pakte tot nu toe slechts één gele kaart. foto Olaf Kraak/ANP door Roeland van Vliet DOORN - Met bokser Danny Roe lofs gaat het 'naar omstandighe den goed'. Dat zegt de 24-jarige Souburger in zijn eerste interview sinds zijn hersenbloeding op 1 ok tober. „Ik maak kleine stappen vooruit. Het herstel zou van mij best wat sneller mogen gaan." Roelofs revalideert sinds novem ber in het Militair Revalidatie Cen trum Aardenburg in Doorn. Van maandag tot en met vrijdag door loopt de beroepsmilitair een uitge breid programma van allerhande therapieën. In de weekends is hij in Zeeland. Direct na zijn hersenbloeding, die optrad in het Duitse Gronau, on derging de Walchenaar een zware operatie. Daarna werd hij acht da gen in kunstmatige coma gehou den. Bijna vijf maanden later zijn de gevolgen van de beroerte nog goed zichtbaar: Roelofs kan zijn linkerarm niet bewegen en loopt nog moeizaam. Voor zijn revalida tie heeft hij een lange adem nodig. „Vóór de hersenbloeding vergde ik veel van mijn lichaam en toen werkte mijn lijf ook altijd mee. Nu is dat anders." Ooit hoopt de Walchenaar terug te keren in de bokssport. „Maar ik kom nooit meer terug op hetzelf de niveau." Bijlage Spectrum: De laatste bel heeft nog niet geklonken DEN BOSCH - In de Jupiler League is gisteravond tijdens de 25e speel- ronde volop gescoord. De acht wedstrijden leverden niet minder dan 39 doelpunten op. De grootste zege. kwam op naam van FC Em- men, dat op eigen veld AGOW met liefst 6-0 oprolde. FC Den Bosch versloeg thuis RBC Roosendaal met 4-0. Istvan Bakx maakte de openingstreffer. Wil- mer Kousemaker deed eveneens mee bij de thuisclub en werd in de rust gewisseld. Bij RBC Roosen daal stond ook een Zeeuw in de basis: Ruben Hollemans. Hij liep tegen een gele kaart aan, maar mocht wel de hele wedstrijd mee doen. Koploper FC Zwolle versloeg voor eigen publiek FC Eindhoven met 4-0. Topscorer Sjoerd Ars maakte het vierde doelpunt en bracht daar mee zijn competitietotaal op 24. FC Zwolle behield een voorsprong van negen punten op nummer twee RKC Waalwijk, dat de thuis wedstrijd tegen BV Veendam met 3-2 won. De meeste doelpunten vielen bij de wedstrijd Helmond Sport - Sparta: 5-2. Hekkensluiter Almere City verras te Telstar op eigen veld met 2-3. In de eredivisie heeft VW-Venlo gisteravond een belangrijke zege geboekt in de strijd om rechtstreek se degradatie te ontlopen. In een matig duel was VW in De Koel met 1-0 te sterk voor Excel- sior. De eindstand stond al binnen een minuut op het scorebord. Robert Cullen maakte het doel punt voor de Venlonaren, die hun tweede thuisduel op rij wonnen. toe 33 wedstrijden voor Ajax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60