land 125 Veel Tiroler muziek op farmwooddagen Wijkbijeenkomst over nieuwbouw De Blide Spaans temperament Cofely Running Team in Catharinakerk traint voor Roparun In- en verkoop boeken in buurthuis De Hoeve Zeeuws-Vlaanderen 'gevangen' door tol Actie 'NL Doet' al succes in Hulst Voltallige Sluise raad gaat in tegen provincie in boomkikkerkwestie WD wil andere invulling bestuur Investeringsfonds Juf Rosita uitgezwaaid door peuters mm zaterdag 26 februari 2011 WESTDORPE Farmwood aan de Kapittelstraat 1 in Westdorpe houdt vandaag en morgen open dagen tussen 10.00 en 17.00 uur. Er is live Tiroler mu ziek van de Tiroler Gruppe, alpen hoornblazer Luc en jodelaar Johan Flosser. Een extra attractie is het za gen van bomen met een grote cir kelzaag, aangedreven door een Fordsontrekker. Voor kinderen is er een speelhoek. Ze kunnen ook rijden met een mini-stoomtrekker. TERNEUZEN De voorbereidingen voor de nieuw bouw bij verzorgingshuis De Blide in Temeuzen zijn eigenlijk al be gonnen, maar toch wordt er nog een informatiebijeenkomst gehou den voor omwonenden. Die is dins dagavond 1 maart in buurthuis De Kameleon aan de Leliestraat 26 in Terneuzen, van 19.15 tot 21.00 uur. Het bouwplan wordt toegelicht door de projectontwikkelaar, waar na iedereen vragen kan stellen. HENGSTDIJK TERNEUZEN Het vijf vrouwen sterke muziekge zelschap Fuego Latino brengt de Ca tharinakerk in Hengstdijk morgen vanaf 15.00 uur in Spaanse sferen. De dames hebben een klassieke op leiding genoten en zetten een waaier aan muziekstijlen neer, met Spaanse passie en Zuid-Amerikaan- se ritmes. Ze spelen op piano, ac cordeon, contrabas, viool en bando neon. Entree 12 euro, inclusief één consumptie. TERNEUZEN In buurthuis De Hoeve aan de Ed- vard Grieghof 113 in Terneuzen is vandaag een markt waar boeken te koop worden aangeboden en waar mensen ook zelf boeken kunnen verkopen. De laatsten moeten dan wel een tafel huren a 6,50 euro. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De boekenmarkt in buurthuis De Hoe ve begint om 9.00 uur en duurt tot 12.30 uur. Meer info: boeken theater@zeelandnet.nl Het Cofely Running Team is van daag op Walcheren voor een trai ning van 90 kilometer. De hardlo pers van technisch servicebedrijf Cofely Zuidwest in Terneuzen zijn zich aan het voorbereiden op de Roparun, de 520 kilometer lange es tafetteloop Parijs-Rotterdam die 11 juni start. De opbrengst is voor pro jecten voor kankerpatiënten. De Cofely-lopers mikken op 40.000 eu ro. Zie ook www.cofelyrunners.nl. TERNEUZEN Hans Pollemans van het politiek onafhankelijke ZeeuwsVlaams Plat form geeft maandag 28 februari vanaf 19.30 uur in het Scheldethea- ter in Terneuzen een presentatie onder de titel 'Zeeuws-Vlaanderen gevangen tussen tolpoorten'. De or ganisatie van de lezing, met aan sluitend discussie, is in handen van de statenfractie van de Partij voor Zeeland (PvZ). De toegang en consumpties zijn gratis. door Martijn de Koning sluis - Op de locatie 'kikkerput' bij Cadzand-Bad mag straks ge woon worden gebouwd. Dat vindt de voltallige Sluise gemeenteraad. Die legt daarmee een zienswijze van de provincie Zeeland naast zich neer. De discussie over die locatie was donderdagavond onderdeel van de vaststelling van de Schilvisie Cad zand-Bad, waarin staat welke ont wikkelingen er aan de randen van het kustdorp mogelijk zijn. Het ge meentebestuur wilde aanvankelijk bebouwing mogelijk maken op de plaats van 'de kikkerput', aan de oostelijke entree van het dorp. De provincie wees er echter op dat die plek belangrijk is voor boomkik kers en andere flora en fauna, en raadde aan zowel de kikkerput als de volledige naastgelegen Vlaming polder ongemoeid te laten. B en W wilden voor de Vlamingpolder zo ver niet gaan, maar stelden wel voor de kikkerput niet te beroe ren. Onzin, vindt de voltallige gemeen teraad. Zelfs D66, dat zich per defi nitie opwerpt als hoeder van de Sluise natuur, steunde het wijzi gingsvoorstel van Dorpsbelangen Toerisme. „We moeten eerlijk zijn: zó bijzonder is die plek nou ook weer niet", zei raadslid Albert de Bruijn. Compagnie Het Zoute uit Knokke heeft al aangegeven interesse te hebben om het gebied 'kikkerput' te ontwikkelen. door Harold de Puysseleijr hulst - De landelijke actie om op 18 en 19 maart iets goeds te doen voor een ander (NL Doet) is nu al succesvol in de gemeente Hulst. Dat meldt organisator Oranje Fonds. Maatschappelijke organisaties in Hulst meldden tot nu toe vijftien klussen aan voor de actie. In 97 procent van alle gemeenten in Ne derland zijn klussen te doen voor vrijwilligers op 18 en 19 maart. Op haar eigen wijze doet de Zon nebloem afdeling Clinge ook dit jaar mee. De Zonnebloem houdt vrijdag 18 maart een pannenkoe kenfestijn in Malpertuus, waar kin deren uit groep acht van een basis school deze lekkernij bereiden voor ouderen. De leerlingen ne men de jassen aan, begeleiden de ouderen naar hun plaats en krui pen in de rol van tafeldame of ta felheer. Na de maaltijd wordt er een oud/nieuw-quiz gehouden, waarbij de ouderen en de jonge ren elkaar nodig hebben om aan de juiste antwoorden te komen. cadzand-bad - Het bestuur van het Investeringsfonds Cadzand- Bad moet een andere invulling krij gen. Dat vindt WD-raadslid Stan Lauret. In het fonds wordt geld ge stort door ontwikkelaars met plan nen in het kustdorp. 'Aankleding van de openbare ruimte' wordt er mee betaald. Nu zijn er vier be stuursleden: Jaap Sala (burgemees ter), Peter Ploegaert (wethouder), Stan Hoen (Cavelot, investeerder) en Peter Faas (Vereniging van Eige naren Cadzand-Bad). Lauret vindt het gemeentelijk gehalte te hoog en meent dat de plek voor een Ca- velotvertegenwoordiger niet per manent moet zijn. Het gemeente bestuur bekijkt de verdeling. hulst - Juf Rosita (De Bakker) begon 35 jaar geleden in het peuterspeel- zaalwerk toen dat nog in de kinderschoenen stond. Gisteren nam ze temid den van 'haar' kinderen afscheid van peuterspeelzaal De Robbedoes in Hulst. „De papa's en de mama's van nu heb ik nog als peuter meegemaakt", blikte juf Rosita even terug. foto Mark Neelemans Groote ÏXA Hoek morg'n buurman Willem Adriaansens tekst Raymond de Frel foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57