221 zeeland Fractie WD Sluis boos over gedrag van voorzitter Ook slim kind vraagt D Contactgroep voor mantelzorgers in Hulst Zadel mm 51% Boete voor wiet op Veerplein almanak Bij Waterdunen is geen sprake van staatssteun 'Als we niks doen, verdwijnen leerlingen straks 31 E - zaterdag 26 februari 2011 door Martijn de Koning SLUIS - De discussie over de toe komst van het voormalige stad huis in Aardenburg heeft bij de WD Sluis voor een crisis gezorgd. De fractie verwijt voorzitter Jan de Ridder onbehoorlijk gedrag. De basis van de problemen vormt de 'dubbele pet' van De Ridder. Hij is zowel voorzitter van de WD Sluis als voorvechter van be houd van het voormalige stadhuis. Het Sluise gemeentebestuur stelde donderdagavond in een raadsverga dering aan de gemeenteraad voor het gebouw te verkopen en niet, zoals een groep inwoners van Aar denburg graag ziet, in te richten als multifunctioneel gebouw. De raad is, zo was al langer duidelijk, verdeeld over de kwestie, lan de Ridder is, achter de rug van de WD-fractie om, al een poosje bezig de politieke opinie te beïn vloeden, zegt fractievoorzitter Stan Lauret. „Bovendien heeft hij ons, zowel achter de schermen als in het openbaar, onder druk gezet om voor behoud van het stadhuis te stemmen. Dat is ontoelaatbaar." De fractie was in de aanloop naar de vergadering even geneigd de goede vrede binnen de partij te be waren en in te stemmen met een voorstel van Nieuw Gemeentebe lang om het stadhuis te behouden. Bij beschikking van de Kantonrechter te Terneuzen d.d. 2 februari 2011 is Dhr. W.J.R. Segers, geboren op 10- 2-1954, wonende te 4504 PK Nieuwvliet, Zeedijk 11, onder curate le gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. mtmmsmmaam BRESKENS - Een 31-jarige Belg is donderdagmiddag op het Veer plein in Breskens bekeurd, omdat hij 13,8 gram hennep in zijn bezit had. Tijdens een surveillance zagen agenten een automobilist rijden, die geen gordel droeg. Bij het aan spreken van de bestuurder rook een van de agenten een hennep- lucht in de auto. De Belg had vier gripzakjes in zijn bezit. Die moest hij inleveren. Ook is hij vierhon derd euro armer. Dit tot verbijstering van de coalitie partners, die de WD wezen op de afspraak in het coalitieakkoord om gemeentelijke gebouwen zoveel als mogelijk te verkopen. Een crisis binnen de coalitie werd voorko men doordat de andere partijen, op D66 na, akkoord gingen met een compromis. De actiegroep krijgt nu nog een half jaar de tijd om met een acceptabel voorstel te komen. Lukt dat niet, dan wordt het gebouw alsnog verkocht. Het compromis zat met name de PvdA-fractie niet lekker. „We moe ten nu iets doen wat we niet wil len, omdat anderen interne proble men hebben", mokte fractievoor zitter Robert Evers. Lauret begrijpt zijn ongenoegen. „Ik heb veel kre diet verspeeld bij de coalitiepart ners. Die zeggen: Wie bepaalt ei genlijk jullie standpunt? Jullie zelf of jullie voorzitter? Ik kan me voor stellen dat ze die vraag stellen." Jan de Ridder zegt verbaasd te zijn over de uitspraken van Lauret. „Ik heb niet het gevoel iemand onder druk te hebben gezetIk ben voor zitter van de WD en heb privé een mening over het stadhuis. Dat moet toch kunnen? Ik heb altijd aangegeven die zaken prima te kunnen scheiden. Dat idee heb ik nog steeds." Volgens Lauret volgt 'zo snel moge lijk' crisisberaad. BRESKENS - Volgens de Europese Commissie is er geen sprake van il legale staatssteun bij het recreatie natuurproject Waterdunen weste lijk van Breskens. Vrienden van Waterdunen Nee! had de zaak in Brussel aangekaart. De actiegroep wilde van de Euro pese Commissie weten of'het aan wenden van vele miljoenen belas tinggeld voor een project van een individuele internationale recrea tie-ondernemer (Molecaten) wel geoorloofd is'. De Europese Com missie heeft onlangs geantwoord 'dat geen aspect van illegale staats steun is geïdentificeerd'. Omdat de actiegroep geen belanghebbende is, doet Brussel verder geen onder zoek. De actiegroep hoopt dat een belanghebbende nu bij de Com missie aanklopt. Tip? redactie@pzc.nl Hetfietszadel van de Terneuzense was aan vervanging toe. Haar man reed daarom naar de fietsenwinkel, waar hij als tiener ooit in het week end een centje bijverdiende. Een week later reed hij weer naar de win kel; zijn gebrek aan inzicht had hem weer eens parten gespeeld. Het uni versele zadel paste niet. De verkoper moest eens lachen en dirigeerde de Temeuzenaar naar de werkplaats waar hij vroeger net deed alsof hij echt verstand aanfietsen had. De ver koper verhielp het euvel alsof het niets was. „Die heeft dus nog bij ons gewerkt hè", riep hij naar zijn colle ga. De Temeuzenaar hield maar voor zich dat dé grap van de vorige eeuw was dat juist die verkoper deze klungel had aangenomen. ESCALDA, SCOBA EN LEERTIJ Basisschoolkoepels hebben aparte klassen door Martijn de Koning Al jarenlang wordt het breed geaccepteerd: kin deren die moeite heb ben om op school het tempo bij te benen, krijgen extra aandacht. Naar leerlingen die juist in de problemen komen doordat ze het te makkelijk vinden, werd nauwelijks omgekeken. Dat veran dert nu in snel tempo. Zo ook bij de West-Zeeuws-Vlaam- se "scholenkoepels Escalda (open baar onderwijs) en Scoba (confes sioneel). Beide begonnen in de loop van dit schooljaar met een 'klas voor slimme kinderen'. Bij Es calda heet die verdiepingsklas, Sco ba noemt hem plusklas. Scoba heeft op kleinere schaal al ervaring met zo'n groepje. Meester Rob den Teuling van de Sint Bavo in Oostburg geeft al een paar jaar les aan slimme kinderen van zijn school. „Het werkte goed, dus wil den we dit ook aan leerlingen van onze andere scholen aanbieden", geeft hij aan. De aanpak en werkwijze van bei de klassen komt grotendeels over een, blijkt tijdens een gezamenlijk gesprek. Betrokkenen zijn het voor al met elkaar eens. De problemen die slimme kinderen (al dan niet hoogbegaafd) kunnen tegenko men, worden onderschat, geven Den Teuling en zijn Escalda-colle- ga Francoise de Krijger aan. Die problemen zijn bovendien vaak lastig te koppelen aan 'slimheid'. „Vaak vallen die kinderen hele maal niet op", zegt De Krijger. „Ze kunnen soms juist minder dan an deren." Zo hebben intelligente kin deren zich vaak nooit aangeleerd om dingen op te schrijven ('ik ont houd het wel') of ezelsbruggetjes en rekenmethoden te gebruiken ('ik doe het wel uit m'n hoofd'). „Dat gaat lang goed, maar op den duur kun je niet zonder die hulp middelen", verklaart Den Teuling. „En dan gaat het mis." De kinde ren raken gefrustreerd en blijken zich moeilijk te kunnen concentre ren (opletten was immers nooit nodig). Sommige kinderen wor den om die reden verder onder zocht, en daaruit blijkt dan een hoog IQ, soms tot verrassing van hun omgeving. Zulke leerlingen helpen is het be- neuzen gaan", verklaart Escalda- coördinator Frank Ploegaert. En dat zou juist voor de kleine scho len een extra probleem opleveren. e leerlingen van beide klas sen (bij Scoba 33 kinderen van groep 6,7 en 8 en bij Escalda 26 leerlingen van groep 5 tot en met 8) komen eens per twee weken een ochtend naar res pectievelijk de Sint Bavo en de Be renburcht in Oostburg. Ze missen dan dus de lesstof op hun eigen school. „Voor hun eigen leerkrach ten was dat wel even wennen", zegt De Krijger. „Maar die zien nu al dat de kinderen dit zonder pro blemen kunnen opvangen." Overi gens is het lesgeven aan de 'slim me klasjes' ook anders dan nor maal, geven De Krijger en Den Teuling aan. „Je moet beseffen dat naar Terneuzen Escalda-coördinator Frank Ploegaert langrijkste doel van de nieuwe ver- diepings- en plusklassen. Daar komt bij dat juist in een regio als West-Zeeuws-Vlaanderen, met veel kleine scholen, er niet zo veel kinderen van hetzelfde niveau in één klas zitten. Die moeten dus in contact gebracht worden met kin deren van andere scholen om 'ge lijkwaardige' leeftijdsgenoten te ontmoeten. „En als we niets doen, heb je bovendien kans dat kinde ren naar de Leonardoschool in Ter- Escalda-juf Francoise de Krijger en Scoba-meester Rob den Teuling bekijken het werk van kinderen uit de verdiepings- en plusklas. foto Peter Nicolai je niet slimmer hoeft te zijn dan hen. Je begeleidt de kinderen, hoeft hen niet echt te onderwij zen. Toegeven dat je zelf iets niet weet, is daar een onderdeel van." Tijdens de~lessen worden de leer lingen uitgedaagd met prikkelende opdrachten over een bepaald the ma. Ze doen onderzoek, geven pre sentaties, leren improviseren en maken werkstukken. De kinderen van Scoba gingen bijvoorbeeld struinen in het gemeentearchief, de Escaldaklas kreeg bezoek van een rechter en boog zich over rea listische strafzaken.,,Zo kunnen ze de creativiteit uiten die ze op hun eigen school vaak niet kwijt kun nen", geeft Ploegaert aan. De kinderen werken ook aan hun sociaal-emotionele kant. Ze bloeien, vaak ook tot hun eigen verrassing, ervan op, is het oordeel van alle betrokkenen. Bovendien wordt het 'probleem' hoogbegaafdheid meer bespreek baar, zegt Yda Tieleman, moeder van meerdere kinderen uit de ver diepingsklas van Escalda. „Wie goed kan voetballen, mag dat van de daken schreeuwen. Wie niet goed kan leren, krijgt begrip en zorg. Maar als je zegt: ik heb pro blemen doordat ik hoogbegaafd ben, wordt dat vaak niet begrepen. Dat verandert door initiatieven als deze." Spookhuis Sas van Gent mag niet worden gesloopt Zie www.pzc.ni/ zeeuws-vlaanderen reacties: 602 Café De 2 Heeren mag niet worden aangekeken op schietpartij 49% door Harold de Puysseleijr HULST - Steunpunt Mantelzorg in de gemeente Hulst begint met te rugkerende bijeenkomsten voor mantelzorgers. Het steunpunt hield eind vorig jaar in samenwer king met de gemeente workshops om de behoeften van mantelzor gers te peilen. Daaruit kwam als een van de voornaamste zaken naar voren, dat mantelzorgers inte resse hebben in lotgenotencon tact. „Mensen in dezelfde situatie begrij pen elkaar en kunnen elkaar steu nen. Daarom starten we met deze contactgroep", legt coördinator Pe tra Vinke van het steunpunt Man telzorg uit. De eerste bijeenkomst van de con tactgroep is maandag van 14.00 tot 16.00 uur in De Lieve aan de Broodmarkt 8 in Hulst. De bijeenkomst richt zich op gezel ligheid, het uitwisselen van positie ve en negatieve ervaringen en het steunen van elkaar. Iedereen die mantelzorger is, is daar welkom. Veel mensen staan bij het steun punt nog niet geregistreerd als mantelzorger. Mensen die nog niet bekend zijn bij het steunpunt, kun nen zich daar aanmelden via tele foon (0114 - 684700) of via mail (pvinke@welzijnhulst.nl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54