zeeland 125 schriftje begonnen' Plan voor muzikaal evenement rond veste ABT: 'Vervoer op basis van geloof schrappen' Willeke Alberti zingt voor Emergisdiënten samen hun eerste meidenboek zaterdag 26 februari 2011 KLOETINCE Willeke Alberti treedt donderdag 3 maart op bij Emergis in Kloetinge. Het is een besloten concert voor cliënten en hun familie. Na het op treden van een uur schuift Alberti aan bij de high tea in het kader van het 15-jarig bestaan van Emergis. Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl door Rob Paardekam tholen - Op initiatief van Sarien Bout-Sakko heeft een groepje in woners van Tholen het plan opge vat om een groot muzikaal evene ment te organiseren als het stadje 650 jaar bestaat in 2016. Volgens Bout-Sakko is het in dat jaar 650 jaar geleden dat de vest werd gegraven en Tholen dus offi cieel een stad werd. Om dat jubi leum te vieren, wil ze een muziek evenement opzetten onder de naam De muzikale omsingeling van de vestingstad Tholen. Die dag zou kunnen beginnen in de Grote Kerk. „De Thoolse com ponist Ghiselin Danckerts, die leef de in de zestiende eeuw, heeft prachtige vocale werken geschre ven", stelt Bout-Sakko. „Misschien kan christelijk kamerkoor Chantez a Dieu die uitvoeren." Verder denkt de initiatiefneemster aan diverse optredens op het plant soen op de veste, dat door de mees te Tholenaren 'het Bosje' wordt ge noemd. Bout-Sakko zou het naar eigen zeggen geweldig vinden als de in Tholen geboren componist Martin Fondse een modern mu ziekstuk wil schrijven voor mu ziekvereniging Concordia en ver schillende Thoolse koren. Hoewel 2016 nog ver weg is, trekt Bout-Sakko nu al aan de bel. Het Bosje wordt binnenkort aangepakt en de gemeente moet het volgens haar zo inrichten dat er in de toe komst ruimte is voor muzikale eve nementen. Stiekem hoopt ze dat de muziektent naar het Bosje ver plaatst kan worden. Op de Markt staat hij volgens haar behoorlijk in de weg. Als het muzikale evenement een succes wordt, kan het volgens Bout-Sakko een jaarlijks terugke rend evenement worden. „Tholen wil tenslotte een officiële vesting stad worden", zegt ze. „Met zo'n evenement kan je dan toeristen naar het stadje halen." De Thoolse heeft de gemeente van haar plannen op de hoogte gesteld en al de nodige mensen om zich heen verzameld. Zelf wil ze zeker bij de uitvoering betrokken blij ven, maar ze wil de kar niet trek ken, aangezien ze de zeventig al is gepasseerd. „Ik opper dit idee in de hoop mensen te prikkelen. Ho pelijk wordt het opgepakt." door Rob Paardekam De gemeente Noord-Beveland start met het uitgeven van bouwkavels voor het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein het RIP II in Kamperland. Als u geïnteresseerd bent in een locatie dan kunt u het informatiepakket opvragen bij de gemeente of bekijken op www.noord-beveland.nl. Naast alle belangrijke informatie over kavels en prijzen treft u in dit pakket ook een inschrijfformulier aan. Geïnteresseerden kunnen zich vanaf 28 maart, via het inschrijfformulier, inschrijven voor een kavel op de uitgiftelijst. Deze lijst wordt gebruikt voor het uitgiftetraject, üp 5 april om 14.GO uur kunnen gegadigden hun kavel reserveren. Voor meer informatie over de inschrijvings- en uitgifteprocedure kunt u terecht bij de gemeente Noord-Beveland, of op de website. tholen - De fractie van Algemeen Belang Tholen (ABT) wil dat de ge meente stopt met het leerlingen vervoer op basis van levens- en ge loofsovertuiging. Fractievoorzitter Han van 't Hof had het college gevraagd om in zichtelijk te maken wat dit kost. Hij wist dat het een aardig bedrag moest zijn, maar schrok toch nog. Van de 800.000 euro die Tholen in totaal uitgeeft aan het leerlin genvervoer, wordt 152.000 euro be steed aan het vervoeren van kinde ren naar veelal reformatorische scholen buiten de gemeente. „En dat terwijl we in bijna alle ker nen van onze eigen gemeente pri ma christelijke scholen hebben", al dus Van 't Hof Als ouders er dan toch voor kiezen om hun kind el ders op school te doen, moeten ze dat volgens ABT zelf betalen. De partij gaat uitzoeken of de gemeen te verplicht is dit vervoer te beta len. „Als dat niet zo is, willen wij ermee stoppen. Dat zou een mooie bezuiniging zijn." Als het voor gemeenten wél ver plicht blijkt te zijn om het leerlin genvervoer op basis van geloofs overtuiging te betalen, wil Van 't Hof via de Partij voor Zeeland - waar hij ook bij betrokken is - de landelijke politiek benaderen om hier verandering in te brengen. Hij benadrukt niet te willen morre len aan de andere vormen van leer lingenvervoer, bijvoorbeeld voor gehandicapte of moeilijk lerende kinderen. „Daar staan wij uiter aard volledig achter." passie voor paarden. geschreven en welke tekst ik zelf heb gemaakt." Door haar vaders werk kwam Loïs met haar gezin te rug naar Nederland. Toen het boek eenmaal af was, probeerde foto Willem Mieras ze het hier te laten drukken. „De uitgeverij heeft een speciale afde ling voor kinderen die schrijven. De dag dat ik te horen kreeg of ze het boek wilde publiceren was ik bij een vriendin. Ik zat de hele tijd op mijn telefoon te kijken. Toen mijn moeder het goede nieuws meldde gilde ik alles bij elkaar." Loïs is een echte boekenwurm en verslindt drie boeken op een dag. Zelfs in een overvolle klas kan ze zich afsluiten om te lezen. Toch wil ze van schrijven haar beroep niet maken. „Ik wil architect wor den, maar schrijven zou ik er dan bij willen doen. Lillian heeft mij nooit verteld of zij schrijfster wil worden. Ze zou het in elk geval wel kunnen." Schrijftalent hebben de meiden, daarom geven ze hun eerste boek een vervolg. Deel twee van 'Lindsay en Riley' laat echter nog wel even op zich wachten. Vooral Loïs heeft tijdgebrek door stapels huiswerk. Ze doet tweetalig havo in Terneuzen. „Lillian zit natuur lijk in Australië op school en daar werkt het onderwijs heel anders. Ik merk dat ik het in Nederland veel drukker heb dan tijdens mijn schooltijd in Australië. Het leven daar bevalt me beter. Het weer trouwens ook." Ondanks de druk te en de afstand tussen beide schrijfsters zullen ze elkaar niet uit het oog verliezen. „We hebben dit samen gepresteerd. Binnenkort sturen we vanuit Nederland een hele serie van ons eigen boek naar de andere kant van de wereld. Lilli an wacht daar met smart op haar allereerste exemplaar." Het boek 'Lindsay én Riley en het mysterie van de verdwenen paarden' is te bestelien via internet www.boek- scout-yo.nl en op isbn-nummer 978-94-6089-731-3 bij de boekhandel. Prijs is 15,95 euro. K Omo ivemgaaa is iien globale Wj aan beta into kwnaa 'i-Jiiofi 'MHtUitt ontJcancf Voorstraat 31 Wissenkerke Tel. 0113 3VV 377 info@noord-beveland.nl www. noord-bevelandnl Vraagprijs: 199.500,- k.l<. makelaa Van Doornlaan 20 Vlissingen Sfeervol hoekhuis in kind vriendelijke wijk. Woonkamer met gezellige open keuken, open haard en openslaande deuren naar de tuin.Verder een praktische bijkeuken en op de twee verdiepingen in totaal -4 slaapkamers. Zonnige achtertuin met veel privacy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45