241 zeeland Tholenaar mag vijf jaar geen dieren houden 'We zijn samen in een Drie dijkversterkingen f®5"' s**u? RECHTBANK Dierenmishandeling DEBUUT Vriendinnen Loïs Eigenraam en Lillian van der Veen schreven Alcohol in spel bij aanvaring twee schepen speciale bijlage woensdag 23 maart OPEN HUIZEN DAG Leerlingen blij met nieuwe aanwinst red spookhuis zaterdag 26 februari 2011 RILLAND - Het Korps Landelijke Po litiediensten (KLPD) heeft donder dagavond twee dronken beman ningsleden van een Belgisch mo tortankschip aangehouden bij de Kreekraksluizen bij Rilland. Het gaat om een 45-jarige Belg en een 37-jarige Pool. Ruim een uur eer der was-hun schip betrokken ge weest bij een aanvaring met een Nederlands binnenvaartschip. De schade aan beide schepen was aan zienlijk. Uit het vaartuigboekje werd niet duidelijk wie er had ge varen. De mannen zijn met een proces-verbaal en een vaarverbod van tien uur heengezonden. Beide schepen waren leeg. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het verkoopteam Zeeland 'v van BN DeStem IPZC T: 0118 - 434 070 E: teamzeeland@ bndestem-pzc.nl zaterdag 26 maart MEEST CELEZEN THOLEN 1Wethouder zaagt regenpijp af. 2. Golfsimulator op dijk Poortvliet. 3. Tholen mogelijk voor keersluis. THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Emile Calon MIDDELBURG - Een 51-jarige man uit Scherpenisse mag vanaf van daag vijf jaar lang geen dieren hou den. Dat recht heeft hij verspeeld, zo zei politierechter Hopmans gisteren tegen de man nadat-hij hem veroordeeld had omdat con troleurs van de AID begin vorig jaar tal van dieren bij hem aantrof fen die totaal waren verwaarloosd. Daarnaast kreeg hij een boete van tienduizend euro waarvan de helft voorwaardelijk. Aan het begin van de strafzitting somde officier van justitie I. Koop- mans een lange lijst van overtre dingen op waaruit blijkt dat op het terrein van de man pony's, koeien en geiten waren aangetrof fen die ernstig ziek waren en die geen verzorging kregen. De dieren van de man kregen oud hooi en bevroren aardappels en wortels als voer. Ze konden niet drinken om dat hun water was veranderd in ijs. Waarom houdt u in hemels naam dieren?, vroeg Hopmans op de man af. „Die dieren stonden in hun eigen stront. Je kon hun vacht niet zien, zo was het vuil aange koekt." De man vertelde dat hij handelde in dieren om op die ma nier wat bij te verdienen. Ook stel de hij dat de dierenarts die er door de AID'ers was bijgehaaldgeen verstand van zaken had. Dat de dieren niet konden drinken, dat lag volgens de man niet aan hem. Hij had ze 's morgens vroeg water gegeven. Hij kon er toch niets aan doen dat het destijds vroor: Koopmans voerde aan dat de man zieke dieren kocht om er een slaat je uit te slaan. „U zet ze op een mi nimumrantsoen en hoopt dat ze het redden zodat u ze weer kunt verkopen." Het ging haar niet al leen om de uitermate slechte ver zorging van levende dieren. Ook de afhandeling van dode dieren, daar mankeerde veel aan. Volgens haar hadden de controleurs ver schillende kadavers aangetroffen die onafgedekt op het terrein la gen. Ze eiste een boete van vijfdui zend euro en liet weten dat de man, wat haar betreft, vijf jaar lang geen dieren meer mag hou den. Hopmans vond die eis nog te licht en maakte er een boete van tienduizend euro van waarvan de helft voorwaardelijk. De man zelf vertelde dat hij het geld niet heeft om die boete te be talen. Hij heeft inmiddels ook een boete gekregen van de AID van vijfduizend euro. „Hoe moet ik dat alles betalen?" GOES - Splinternieuw is het digitale schoolbord, dat gisteren werd onthuld op de Deltaschool in Goes. De Rotary Club Goes-Reimerswaal hield in 2010 met sponsor Heerema het Groot Zeeuws Dictee om geld op te halen voor de financiering van het bord. Met deze nieuwe aanwinst begrijpen de leer lingen de lesstof beter. foto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - Het projectbureau Zeewe ringen begint in maart met de voorbereidende werkzaamheden van drie dijkversterkingen in de ge meente Tholen. De steenbekleding van de dijken wordt verstrekt, zodat ze aan de huidige veiligheidsnormen vol doen. Het openbreken van de dij ken gebeurt pas in april, omdat dan het stormseizoen voorbij is. Het gaat om de dijktrajecten Oes- terdam Noord bij de Bergse Diep- sluis, Geertruidapolder/Scherpe- nissepolder aan de Thoolse zuid kant en Willempolder/Abraham Wissepolder bij Sint Philipsland. De werkzaamheden aan het laat ste traject moeten eind juli klaar zijn. Op de andere twee locaties wordt, zonder tegenslagen, tot no vember gewerkt. SAS VAN GENT - Al meer dan dui zend mensen hebben sinds woens dag op www.redhetspookhuis.nl de petitie ondertekend voor be houd van het spookhuis in Sas van Gent. De Stichting Heemkun dige Kring Sas van Gent wil het pand behoeden voor sloop. De ei genaar van het gebouw wil het slo pen, omdat de buurman overlast heeft van bezoekers van het huis. 7^\AutoTeam Gemiddeld brandstofverbruik en CO - uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 -28,6; C02 gr/km: 259-94. De 50/50 deol loopt von 1 jon, t/m 31 mrt. 2011 Let op! Geld lenen kost geld door Esther Minnaard Veertien en zestien jaar. Zo oud, of eigenlijk jong, zijn de auteurs van het pas verschenen meiden- boek 'Lindsay en Riley en het mys terie van de verdwenen paarden.' Loïs Eigenraam (14) uit Heinkens- zand en Lillian van der Veen (16) die inmiddels in Australië woont, kwamen ruim vier jaar geleden op het idee om samen een boek te schrijven. Loïs vertelt trots hoe een lollig idee leidde tot een eigen boek. „ïk kende Lillian nog maar een dag, toen we besloten een verhaal te maken. Ze woonde toen nog in Goes. We zijn met elkaar in con tact gekomen doordat onze beide ouders plannen hadden om naar Australië te verhuizen. Het klikte meteen tussen ons. Zij is dol op paarden en ik ook. Het onderwerp van ons boek was daarmee al snel gekozen." Het verhaal gaat over een tweeling die met tegenzin verhuist naar een dorp. De zusjes draaien snel bij wanneer ze ontdekken dat hun buurvrouw twee paarden heeft. Wanneer één van die twee paar den verdwijnt, gaan de meiden op onderzoek uit. „De verhaallijn is al schrijvende bedacht. We wisten zelf niet hoe het boek uiteindelijk zou lopen. We zijn begonnen in een schriftje, totdat Lillian moest verhuizen naar Australië. Samen schrijven werd toen wel erg lastig. Bovendien raakte het schrift zoek tussen de verhuisspullen. Toen Lil lian een jaar later het schrift opdui- Loïs Eigenraam schreef samen met haar vriendin een boek over hun gedeelde kelde, besloten we verder te gaan met schrijven. Niet meer met de hand, maar op de computer." Een jaar na het vertrek van Lillian, ver huisde ook de familie Eigenraam naar Australië. Het schrijven kwam in een stroomversnelling. „We vulden elkaar zo goed aan, dat ik het nu moeilijk vind te ont dekken welke stukken Lillian heeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44