221 zeeland VVD Goes wil breed beleid veiligheid Zeelandhallen zien de Waterschap geeft uitleg over werk rondweg Meer wegwijzers nodig Borsele stelt oude werkplaatsloods tijdelijk beschikbaar aan Psyiënt Na een zwart 2010, waarin moedermaatschappij Libéma zeven medewerkers moest ontslaan, zijn de Zeelandhallen in Goes optimistisch gestemd. De markt trekt weer aan. Een leven in teken van brandpreventie zaterdag 26 februari 2011 OVERLAST 'Zoek samenwerking' door Luc Oggel GOES - Moeten verhuizen vanwege overlast in je buurt, dat moet niet kunnen. De WD in Goes wil daar om dat de gemeente het veilig heidsbeleid breed oppakt. Volgens fractievoorzitter Dick van der Velde beperkt het veiligheids thema zich zeker niet alleen tot het uitgaansgebied en gaat het voor een belangrijk deel ook om de wijken en de dorpen en 'rond om huis'. „In de Goese Polder bij voorbeeld zijn wat akkefietjes ge weest waardoor mensen zelfs zijn verhuisd. Daar ligt een belangrijke rol voor de gemeente en de wo ningcorporatie." Volgens Van der Velde wordt nu vooral de nadruk gelegd op proble men in het uitgaansgbied. „Maar het is maar wat je referentiekader is", zegt de oud-horecaondeme- mer. „Ik heb nog meegemaakt dat er cocaïne werd gesnoven vanaf motorkappen en dat er hele veld slagen tussen dorpen werden uit gevochten. Dat is over. Dus wat dat betreft er is best een hoop be reikt, ook dankzij het cameratoe zicht." Een 'mate van overlast' in een uit gaansgebied is niet te voorkomen, zegt hij. „Het grootste probleem is de drugshandel op straat. Een las tig verhaal, maar daar moeten we wel iets mee. Met ons valt ook al leen over sluiting van coffeeshops te praten als die straathandel wordt aangepakt." De WD'er wil ook dat wordt geke ken naar manieren om bedrijven en -terreinen beter te beveiligen. „Dat is soms gewoon een kwestie van beleid. Als er toch een lan taarnpaal wordt geplaatst, zet er dan meteen één neer die inbrekers of overvallers afschrikt." De WD zit volgens Van der Velde al sinds 2009 te wachten op een in tegraal plan van het college op het gebied van veiligheid. „Het is be langrijk dat daarbij samenwerking wordt gezocht met de clubs en ver enigingen die Goes telt en waar goed mee te werken is. Je kunt als gemeente ook initiatief nemen om ouders en scholen te benaderen, bijvoorbeeld over uitgaan. Horeca Goes wil zijn verantwoordelijk heid daar wel in nemen." Voor de WD is veiligheid dusda nig belangrijk dat de partij daar geld voor wil vrijmaken, ondanks de bezuinigingen. Van der Velde: „Een veilige leefomgeving is ge woon net zo belangrijk als een vei lige weg." Burgemeester René Verhulst heeft aangekondigd in april met een no ta te zullen komen. 'S-GRAVENPOLDER - De gemeente Borsele geeft een oude werkplaats- loods met bijbehorend terrein in 's-Gravenpolder tijdelijk in ge bruik aan Vereniging Psyiënt Ne derland. Psyiënt is wegens gestage groei op zoek naar een geschikte tijdelijke ruimte. De gemeente heeft besloten de ver eniging daarin tegemoet te komen en zal een gebruiksovereenkomst voor de loods opstellen. Het gaat EVENEMENTEN- EN BEURZENCOMPLEX door Frank Balkenende om tijdelijk gebruik, omdat de lo catie van de loods aan de Burge meester Jansenstraat ia is bestemd als locatie voor toekomstige wo ningbouw. Psyiënt heeft als patiëntenbelan genorganisatie een eigen zorg- werk- en reïntegratiebedrijf, van waaruit (ex-) psychiatrische patiën ten professionele fruitteelt- en na- tuurbëheerdiensten leveren op Walcheren en de Bevelanden. Na een somber jaar zien de Zeelandhal len de toekomst weer rooskleuriger in. Moedermaat schappij Libéma denkt dat de beur zen- en evenementenmarkt dit jaar aantrekt. Het Zeeuwse beurzen- en evene mentencomplex op bedrijventer rein Poel II in Goes kreeg vorig jaar de boemerang van de crisis in de nek. Organisatoren van evene menten haakten af Een aantal geplande activiteiten werd afgelast, zoals een Hollandse Party met Nederlandse 'toppers' als Gordon en Thomas Berge. Er waren te weinig kaarten verkocht. Ook haalde Libéma een streep door het NYE The Ballroom, het dancefeest dat al enkele jaren in de nacht van oud op nieuw in de Zee landhallen plaatsvond. Het bedrijf vond de financiële risico's te groot worden. In die neerwaartse spiraal zag Libé ma zich gedwongen zeven vaste medewerkers van de Zeelandhal len te ontslaan. Dat was bijna de helft van het kantoorpersoneel (in het project- en accountmanage ment). Leuk was dat uiteraard niet, maar 'soms moet je dit soort maatregelen treffen', zegt Theo van der Steen, projectmanager van Libéma die betrokken is bij de Zee landhallen. Er is nu weer reden tot optimis me, zegt hij. „De beurzen- en eve nementenmarkt trekt aan. Na 2010, wat voor ons een dieptepunt was, zijn we positief gestemd over 2011. Naast sterke trekkers als de Modelbouwshow en de Horecavak beurs melden zich organisatoren van nieuwe beurzen. Bijvoorbeeld een 55-plus-beurs en een kermis. Daarover vinden gesprekken plaats." Het wordt geen vervanger van de bestaande Goese kermis, die in augustus in de binnenstad staat, onderstreept Van der Steen. „Onze kermis staat gepland voor de maand mei." door Luc Oggel MEEST GELEZEN 1Hekken zeedijken overbodig. 2. Aandacht leegstand binnenstad. 3. Forse uitbreiding Tropical Zoo. STELLING 'Lawaaisport past niet in Zeeland'. Geef uw mening over deze stelling op de site: www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto WOLPHAARTSDIJK - Waterschap Scheldestromen geeft maandag avond in dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk tekst en uitleg over de aankomende werkzaamhe den aan de zogeheten recreatieslag Kwistenburg. Dat is een rondweg die het dorp 's zomers moet verlossen van een flink deel van het recreatieverkeer. Inwoners vragen er al jaren om. De recreatieroute, waar al voorbe reidend werk voor is gedaan, be staat uit een verbetering van Kwis tenburg, de Aardebolleweg en de aanleg van enkele honderden me- Publiek moet niet afgaan op de agenda op de internetpagina van de Zeelandhallen, laat hij weten. Er zit veel meer in de pijplijn. De Contacta keert terug, vrijwel zeker in uitgebreide vorm. Het Goese be drijf LMG Exhibitions organiseert de beurs opnieuw. Dat is mede het gevolg van de koerswijziging bin nen Libéma, dat de organisatie van beurzen en evenementen had gecentraliseerd in Rosmalen. Van der Steen: „In praktijk blijkt dat je dat beter kunt overlaten aan lokale en regionale organisatiebureaus. Dat is dan ook het nieuwe beleid." Van der Steen rekent er ook op dat Holiday on Ice terug keert. De glamoureuze schaatsshow trok in Zeeland ge middeld meer bezoekers dan in an dere Libéma-hallen. Het enige segment waar nog steeds de klad in zit, is de concer- tenmarkt. In november treedt The Golden Earring op, maar dat is het dan voorlopig. Volgens Van der Steen is de flauwte in het muzika le aanbod een landelijk fenomeen. Een duidelijke verklaring heeft de Libéma-manager niet. „Het is rustig op dit vlak. Jan Smit houdt zich stil, Frans Bauer ook, net als Nick Simon. Misschien ligt dat aan een gebrek aan tophits. We signaleren dat niet alleen bij Libéma, ook concullega's zoals Rai in Amsterdam en de Jaarbeurs in Utrecht programmeren noodge dwongen weinig muziekacts. Dat is een schrale troost, maar je zou liever meer muziek bieden, want de kracht van de Zeelandhallen zit juist in de mix van beurzen en evenementen." door Frank Balkenende De Zeelandhallen wensen een betere bewegwijze ring naar het beurzen- en evenementencomplex. Niet op de borden langs de snelweg, maar vooral binnen Goes. Dat heeft het management het college van bur gemeester en wethouders onlangs meegegeven tijdens een werkbe zoek. Volgens Theo van der Steen, pro jectmanager van moedermaat- ters nieuwe weg, zodat er een strakke verbinding komt tussen Kwistenburg en de Aardebolleweg. Het waterschap Scheldestromen legt het tracé op verzoek van de ge meente Goes aan. Fietsers krijgen een eigen fietspad (Hardebollepad, tegen de dijk van het Veerse Meer aan) dat naar het recreatiegebied ten noorden van Wolphaartsdijk loopt. Tijdens de werkzaamheden wor den omleidingsroutes ingesteld. De infobij eenkomst in het dorps huis aan Oostkerkestraat 24 begint om 19.30 uur. De gemeente Goes en de provincie dragen financieel bij aan dit project. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Na 21 jaar moge John van Bremen zijn ge stopt met de vrijwillige brandweer, nog altijd leert hij anderen zich te be kwamen in de brandpreventie met zijn bedrijf BHV-specialist. Zijn betrok kenheid bij de samenleving is niet ongemerkt gebleven, blijkt wel uit de ko ninklijke onderscheiding die hij gisteren kreeg in 's-Heer Hendrikskinderen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42