Zeeland PZCI r Aldi versterkt N-Bevelandse winkels Zeeuwse Schaapskudde is gered Fietszadel BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 WINKELSTUDIE Bestaande winkels moeten moderniseren; supermarkten elders leveren twee tot zeven procent in Stapelkamp oefende alvast met sint Toorenaar almanak Zaterdag 26 februari 2011 Zeelandhallen zien de toekomst weer zonniger in mmmmmmmtrnsmmm Suriname hielp Zeeland van de regen in de drop Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De komst van een Aldi in Wissenkerke is gunstig voor de bestedingen in heel Noord-Beveland. Een voorwaarde is wel dat de bestaande winkels moderniseren. Maar dat moet toch al, stelt wethouder Adrie van der Maas, anders is daar over een aan tal jaren weinig van over. Van der Maas presenteerde giste ren het onderzoeksrapport naar het winkelpotentieel op Noord-Be veland van adviesbureau Kardol uit Hengelo aan de ondernemers verenigingen. De dorpswinkels in de directe na bijheid van de Aldi winnen slag kracht, stellen de onderzoekers. Su permarkten in dorpen verderop verliezen wel omzet: afhankelijk van de winkelkwaliteit en de af stand tot de Aldi moeten die twee tot zeven procent omzet inleveren. Noord-Beveland heeft, gemeten naar inwonertal, relatief veel win kels voor de dagelijkse boodschap pen. Maar de winkels zijn allemaal erg klein. Er zijn elf supermarkten, verdeeld over vier dorpen. Zeven daarvan zijn kleine supermarkten op recreatieterreinen. De komst van een Aldi kan niet leiden tot een ontwrichting van de bestaan de winkels, mits die zich verster ken, stelt Kardol. Ook in oostelijk Noord-Beveland kunnen meer be stedingen van inwoners worden vastgehouden en geld van toeris ten gewonnen, mits de Spar-win- kels in Colijnsplaat en Kortgene uitbreiden. Dat wil de gemeente fa- ciliteren, zei Van der Maas. Kwaliteitsverbetering wordt wel moeilijk als winkels zoveel omzet moeten inleveren terwijl bestedin gen door de crisis al verminderd zijn, zegt voorzitter Hans van Mal- degem van de Gezamenlijke On dernemers Vereniging (GON). Hij noemt het een helder rapport, dat de GON wel in dubio brengt: „Het is mooi voor Wissenkerke, maar het baart ook zorgen." Het bestuur van de ondernemersvereniging Wissenkerke is blij met de 'gunsti ge uitkomst' van het onderzoek, reageert voorzitter Dirk Hage. „On dernemers elders kunnen er een beetje onder lijden. Maar toen de Ciooo begon in Kamperland heb ben wij ook niets gezegd. Er zijn zeker vijf ondernemers die willen investeren als de Aldi hier komt: een bakker die met pizza wil be ginnen, de slijterij wil uitbreiden. Hier wordt een mooie voorzet ge geven." door Frank van Cooten KWADENDAMME - De Zeeuwse Schaapskudde is gered. De gelijk namige stichting doet de kudde, de schaapskooi en het bezoekers centrum definitief over aan melk- schapenbedrijf De Zwaakse Weel in Kwadendamme. Beide partijen hebben overeenstemming bereikt over de doorstart. De vrijwilligers zijn gisteravond ingelicht over de overname. De nieuwe organisatie gaat door het leven als 'schapen boerderij De Schaapskooi'. Door het besluit van de Borselse ge meenteraad de subsidie stop te zet ten, zat de schaapskudde op een dood spoor. Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van De Zwaakse Weel willen vooruit kijken. „In april of mei zijn weer schapen en lammeren te bewonderen in de schaapskooi en in het bezoekers centrum vinden weer activiteiten plaats. We gaan ruimere openings tijden hanteren." Of de huidige herder Carola van den Handel blijft is nog onzeker, maar dat is wel het streven. De insteek is ook dat het huidige vrijwilligersbe- stand intact blijft. www.schapenboerderij.nl Hetfietszadel van de Temeuzense was aan vervanging toe. Haar man reed daarom naar de fietsenwinkel, waar hij als tiener ooit in het week end een centje bijverdiende. Een week later reed hij weer naar de win kel; zijn gebrek aan inzicht had hem weer eens parten gespeeld. Het uni versele zadel paste niet. De verkoper moest eens lachen en dirigeerde de Tip? redactie@pzc.nl Temeuzenaar naar de werkplaats waar hij vroeger net deed alsof hij echt verstand van fietsen had. De ver koper verhielp het euvel alsof het niets was. „Die heeft dus nog bij ons gewerkt hè", riep hij naar zijn colle ga. De Temeuzenaar hield maar voor zich dat dé grap van de vorige eeuw was dat juist deze verkoper deze klungel had aangenomen. door Lilian Dominicus gisteren officieel geïnstalleerd door commissa ris van de koningin Karla Peijs, moest sinter- KAPELLE - Je moet er wat voor over hebben klaas in Wemeldinge bij wijze van test wei- om de nieuwe burgemeester van Kapelle te kom geheten worden. 'Sint' was raads- en ver worden. In het geval van Anton Stapelkamp, trouwenscommissielid Kees Toorenaar. „Ik dacht eerst nog even aan een valstrik", vertel- boot in te zetten. De vrolijkheid kon niet op de de kersverse burgemeester over de sollici- toen ik de nep-Sint een peen voor het paard tatieprocedure. Toch nam hij de opdracht se- gaf." rieus. „Mijn welkomstwoord sloot ik af door met fictieve kinderen Zie ginds komt de stoom- j video op www.pzc.nl foto Willem Mieras u nu»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41