sport 135 Heilige vuur is nog lang niet gedoofd ROSADA TOPDEALS rosada WIELERVERENIGING ZEEUWS-VLAANDEREN 'Een club als de onze heeft bestaansrecht' Kloetinge wacht cruciale duels met LRC en NSC 69,95 ESPRIT 29,95 zaterdag 26 februari 2011 door René van Stee zuidzande - Op bestuurlijk en or ganisatorisch vlak marcheert het redelijk bij Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Een groep van minstens tien fanatieke men sen geeft invulling aan de rand voorwaarden om de renners opti maal te kunnen laten presteren. Af gezien van de ID-renners (renners met een handicap) en de jeugd tot en met veertien jaar zijn er op sportief vlak echter zorgen. Al ja renlang. Geen enkele eliterenner vertegen woordigt de kleuren van Zeeuws-Vlaanderen. Ook bij de ju nioren (één coureur, Ivan Dellaert uit IJzendijke) en de nieuwelingen (vier jongens) is de spoeling dun. Vice-voorzitter en jeugdcoördina- tor Ronny Versluijs weet er alles van. „Ik keek laatst nog eens terug in krantenknipsels en plakboeken met berichten uit de beginjaren ne gentig. Toen hadden we twintig amateurs. Twintig!", roep hij uit. De 41-jarige Zuidzandenaar, via zoon Rémy betrokken geraakt bij de wielerclub, beseft dat de tijden van weleer niet meer terugkeren, maar hij weigert de handdoek in de ring te gooien. „Een club als de onze heeft bestaansrecht. Tegen be ter weten in, zeggen veel mensen. Ik vind van niet. Het hoort bij on ze identiteit." Van een fusie met de veel grotere Bevelandse concurrent ZRTC Theo Middelkamp wil Versluijs niks weten. Daarin speelt ook een geografisch element een grote rol. Zo blijft de Westerschelde on danks de komst van de tunnel nog altijd even breed. „We werken trouwens al prima samen. De geza menlijk verreden clubcompetitie is daar een goed voorbeeld van. Waar mogelijk versterken we el kaar. Met de uitwisseling van gast- renners of andere vormen van sa menwerking binnen of buiten de koers. Dat moet afdoende zijn", zegt Versluijs. Middelkamp-voorzitter Fester Aarts geeft Versluijs daar geen on KLOETINCE - Hoofdklasser Kloetin- ge kan de komende weken een be langrijke slag slaan. De Bevelandse formatie gaat vandaag op bezoek bij LRC en volgende week zater dag wacht de confrontratie met NSC. Het zijn twee concurrenten in de strijd om lijfsbehoud. „Als we uit die twee duels zes pun ten halen, mogen de spelers van .mij gaan carnavallen", zegt Kloe- tinge-trainer Cees Houtepen. „Het zou het ideale scenario zijn. Aan de andere kant wil ik niet te veel vooruitkijken. We moeten van week tot week leven. Eerst dus maar eens een goed resultaat neer zetten tegen LRC." Kloetinge moet het vandaag in Leerdam tegen LRC stellen zonder Daan Esser (geschorst) en Sam Biesterbosch (geblesseerd) „Ik ver wacht een spannend potje", zegt oefenmeester Cees Houtepen. De renners van Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen zijn klaar voor het nieuwe seizoen. gelijk in. „Waar mogelijk en nood zakelijk helpen we elkaar. Het is goed zo." Het frustreert Versluijs regelmatig dat de inspanningen van Zeeuws- Vlaanderen niet opwegen tegen wat de club ervoor terugkrijgt. Vaak lijkt het gras bij de buren groener, zoals in de gevallen dat renners hun heil over de grens zoe ken. Onterecht, vindt Versluijs. „Bij ons is er veel individuele aan dacht voor de renners. Ook rijden we een mooi wedstrijdprogram ma. In de Lotto Beker van België zijn we zelfs de enige Nederlandse ploeg. Daar ligt het dus allemaal niet aan. Maar we moeten de cir kel waar we nu inzitten, zien te doorbreken. Door nog meer te la ten zien waar we mee bezig zijn en door nog meer de boer op te gaan. Zoals met dikkebandenwed- strijden die ons in de loop der ja ren redelijk wat nieuwe leden heb ben opgeleverd." Een ander speerpunt van beleid is de realisatie van een wieleraccom- modatie. Die plannen verkeren nog in een prematuur stadium, maar contacten daarover met de lo kale politiek en instanties zoals SportZeeland zijn er inmiddels. Het ideaalplaatje is een bestaande, veilige en verharde route waar ook andere doelgroepen zoals skeeler aars van gebruik kunnen maken. „Iets in de buurt van een crosster rein of op een industrieterrein. Met een clublokaal. Het doel van zon voorziening spreekt voor zich. Vooral kinderen moeten er veilig aan de slag kunnen. Het zou er ook voor kunnen zorgen dat er een drempel wordt weggenomen foto Peter Nicolai om aan de wielersport te begin nen." Versluijs heeft hoge verwachtin gen van Ivan Dellaert en de nieu welingen Rémy Versluijs (Zuidzan de), Alain de Smit (IJzendijke), Kenneth van de Sande (Philippi ne) en Korneel Bogaert (IJzendij ke). „Het enthousiasme bij die jon gens is groot. We gaan er alles aan doen om ze bij de beloften af te le veren. Natuurlijk zijn er heel veel hobbels onderweg, maar moeten er echt in geloven en er voor gaan. Anders zijn we nergens." In Rosada vind je maar liefst 60 merkwinkels: o.a. winkels van Björn Borg, Nike Factory Store, Hunkemöller, Scapa Sports, River Woods en Levi's. Altijd minimaal 30 tot 70% goedkoper! Rosada (Roosendaal), slechts 25 min. vanaf Goes. Dus kom naar Rosada Factory Outlet! Elke maandag t/m zondag open van 10.00 tot 18.00 uur. www.rosada.nl jterohj Cautcrci fci ■'.va$k«ut '■Kou!»» van Koutoren b. Zolang de voorraad strekt O nomtïD Heren ski jack SHOP: TIME4JEWELS Dames horloge factory outlet 60 winkels op één toplocatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35