mmer tien van Ajax O ad sport 131 Selectie PSV is fit Miltenburg op dreef in Stal Vermue 349 249 349 WINTER SPORT De Boer ziet Van der Zee niet terugkeren Omloop Nieuwsblad gaat door zonder oortjes Belgische competitie blijft bij zestien clubs Andy van der Meyde stopt met voetballen Sagan slaat weer toe op Sardinië Jens van Dam spant kort geding aan Gerlos Gerlos Maishofen Mayrhofen Westendorf Gerlos oad.nl/wintersport REIZEN VOORDELIG zaterdag 26 februari 2011 Frank de Boer ziet Hans van der Zee niet terugkeren bij Ajax. De huidige nummer drie van de eredivisie wilde graag af scheid van de hoofdscout nemen. De arbitragecommissie van de KNVB stelde de Amsterdamse club echter in het onge lijk. „Maar zoals ik het zie, keert Hans niet meer terug", zei De Boer. „Ik heb begrepen dat de directie niet meer met hem verder wil. Ik ben geen partij maar sta achter de directie. Ajax heeft de arbitragezaak echter verloren. Ik heb begre pen dat ze zich nu beraden over hoe het nu verder moet." HASSELT door Jop van Kempen en Dick Sintenie AMSTERDAM - Christian Eriksen hupt een beetje op zijn stoel. Hij heeft haast, er wacht hem iets nieuws. Hij krijgt zodadelijk de tweede les Spaans van zijn Teven. „In de eerste les heb ik geleerd om te zeggen: Hallo, ik ben Christian. In de tweede les ga ik leren zeggen dat ik uit Denemarken kom, denk ik. Of: hoe is het?" Eriksen heeft ervaring met het le ren van een vreemde taal. Het Ne derlands waarin hij bij Ajax dage lijks communiceert, spreekt hij ook pas twee jaar. Als hij net zo snel Spaans leert als Nederlands, kan hij zich over een maand of drie redden in Madrid of Buenos Aires. „Ik heb geen talenknobbel, maar ik verveel me nogal snel", zegt Eriksen over zijn linguïstische interesse. „Je hebt als voetballer best veel vrije tijd en die probeer ik nuttig te besteden. Een beetje le ren zorgt er ook voor dat je niet de hele dag aan voetbal denkt. Die af wisseling bevalt me goed." Dat Eriksen uitgerekend Spaans wil le ren, heeft ook met het vervolg van zijn loopbaan te maken. Als de curve van de teenager uit Middelfart zich zo blijft ontwikke len als in de vorige twee seizoe nen, dan eindigt Eriksen in de Eu ropese top, en die is sterk vertegen woordigd in Spanje. Vorig jaar werd hij bij Ajax verkozen tot jeugdtalent van de Toekomst, maar hij kon de prijs niet in ont vangst nemen omdat hij met De nemarken in Zuid-Afrika vertoef de voor het WK, waar hij de jong ste speler van het toernooi was. „Het is heel snel gegaan in 2010", zegt Eriksen. „Mijn debuut voor Ajax in januari, het WK in de zo mer en daarna de Champions Lea gue." De komst van Frank de Boer heeft de loopbaan van Eriksen op het einde van 2010 een forse doorstart gegeven. De opgestapte trainer Martin lol zei al dat Eriksen het grootste jeugdtalent was dat hij ooit op de velden aantrof; maar in het spelsysteem van lol en in de schaduw van Luis Suarez kon de jonge Deen niet echt ontbolsteren. Vanaf zijn eerste dag bij het eerste elftal heeft De Boer van Eriksen het kernpunt van Ajax gemaakt. Hij is de onbetwiste nummer tien. De lichtvoetige spelverdeler is de belangrijkste apostel van het voet- EINDHOVEN - In aanloop naar de topwedstrijd tegen Ajax kent PSV vrijwel geen blessureproblemen. Dat liet coach Fred Rutten giste ren, een dag na de Europese zege op Lille (3-1), weten. „Ook met Erik Pieters gaat het de goede kant op. Dat is positief" Volgens Rut ten leeft PSV vol vertrouwen toe naar de ontmoeting. „We willen de afstand met Ajax vergroten. Dat is het uitgangspunt. We moeten proberen te profiteren van ons thuisvoordeel. Wij én onze fans verwachten een overwinning. Daar gaan we voor." Rutten zegt dat er bij de koploper geen sprake is van extra druk. „In elk geval niet meer of minder dan anders. Onze tegenstander komt ongetwijfeld voor de winst, net als wij. Hoewel ik niet verwacht dat Ajax overdreven veel risico's zal ne men." balevangelie van De Boer. „Dat Christian de man zou worden, merkte je al in de eerste week van De Boer", zegt ex-Ajacied Urby Emanuelson. „De trainer was weg van hem." De herschikking van de hiërarchie in de selectie is ook Erik sen zelf niet ontgaan. Sinds de trai nerswissel beweegt hij zich gemak kelijker in de groep en hij over won de vormdip die hij na het WK kreeg. „De komst van De Boer is heel goed geweest voor Eriksen", vindt de Deense bonds coach Morten Olsen. Zelf is Eriksen nuchter over zijn snelle doorbraak. Hij is niet het type dat van één zwaluw zomer maakt. De nummer tien heeft ka rakterologisch soms trekjes van de droogkomische Jari Litmanen. Zo antwoordde Eriksen na zijn sterke optreden in de Boers eerste wed strijd in San Siro op de vraag of hij wist dat hij tegen grote Europese ploegen zo kon uitblinken: „Ja, dat wist ik wel. Ik lees de kranten en daarin stond dat ik een heel groot talent was." En aan de vooravond van het duel met PSV bevestigt Eriksen dat het duel vanwege de grote belangen de belangrijkste wedstrijd is die hij in zijn prille car rière zal spelen. „Maar als je me die vraag had gesteld voor mijn eerste interland of voor mijn eer ste wedstrijd in de Champions Lea gue, had ik waarschijnlijk gezegd dat dat mijn belangrijkste wed strijd was." Wat verder opvalt, is de sportivi teit van Eriksen. Zijn wendbaar heid en tweebenigheid doen soms denken aan Wesley Sneijder, maar Eriksen is niet het type speler dat over de bal tackelt of tegenstan ders uitscheldt. „Ik heb in mijn he le leven, inclusief alle jeugdwed strijden, één gele kaart gehad", zegt Eriksen. „Tegen Giorgio Chiel- lini van Juventus, en dat was nog een onterechte gele kaart ook." De deelnemers aan de Omloop Het Nieuwsblad gaan vandaag toch zon der de veelbesproken oortjes van start De wielerteams hebben in on derling overleg besloten onder pro test de nieuwe regel van de interna tionale wielrenunie UCI te volgen. Dat maakten de teams in een geza menlijke verklaring bekend. „De Omloop Het Nieuwsblad zal niet gegijzeld worden in deze dis cussie, waarvoor de organisatie BRUSSEL De Belgische eerste klasse blijft de komende seizoenen bestaan uit zes tien clubs. Het plan terug te keren naar achttien clubs werd van tafel geveegd. Ook het play-offsysteem blijft onveranderd. De 'kleine' clubs in België wilden terug naar het oude systeem met achttien ploegen in de hoogste competitie. AMSTERDAM Andy van der Meyde stopt met voetballen. Dat meldde de oud-in ternational gisteren aan NUsport. Van der Meyde (31) stond vorig sei zoen nog enige tijd onder contract bij PSV. Hij speelde in Eindhoven echter niet in het eerste elftal. De aanvaller kwam verder uit voor Ajax, FC Twente, Inter en Everton. dankbaar is", zo staat in de verkla ring. Het was onzeker of de eerste wielerkoers op West-Europese bo dem zou doorgaan, omdat de deel nemende teams in eerste instantie van plan waren toch gebruik te ma ken van technische hulpmiddelen. De teams zijn niet te spreken over de houding van de UCI. „Het is on aanvaardbaar dat hierover geen open discussie met de UCI gevoerd kan worden", aldus de ploegen. ORISTANO De Slowaakse wielrenner Peter Sa gan regeert in de Ronde van Sardi nië met harde hand. De renner van Liquigas schreef gisteren ook de vierde etappe op zijn naam, alweer zijn derde dagsucces op het Itali aanse eiland. Sagan verstevigde daarmee zijn eer ste plaats in het algemeen klasse ment. SAS VAN GENT Jens van Dam sleept de KNBB voor het gerecht. In een kort geding pro beert de biljarter uit Sas van Gent uitzending naar het EK driebanden voor de jeugd af te dwingen. Voor dit toernooi is nu Glenn Hofman aangewezen. Van Dam stelt dat hij als Nederlands jeugdkampioen recht op die plek heeft. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Op de Bevelandse Dressuurdagen van Allround in Stal Vermue was Reni Kulik met VMF Zethar in de in handicap ver reden klasse Z de beste. In de twee de proef eiste Samantha Milten burg met Caratina Z de zege op. De overwinning in Z2 was een prooi voor Wilma Salm met de San Remo nazaat Zazou. De eerste proef van de klasse Z kenmerkte zich door een aan el kaar gewaagd sterk trio, dat duide lijk boven de rest uitstak. Remi Ku lik heeft met de Gelderse goedge keurde dekhengst VMF Zethar een paard om in de gaten te houden. De ruiter uit Burgh-Haamstede stuurde de met veel power door de baan gaande Parcival-zoon met 66,76 procent naar een nipte over winning. „Zethar is een fijn paard om te rijden. Hij is werkwillig en heeft goede basisgangen. Hij heeft ook geen moeite met de proeven, maar het is nog te weinig beves tigd. Maar hij is nog jong, een kwestie van de puntjes op de i zet ten. En ik heb er alle vertrouwen in." Peter Klaasse liet zien dat hij met de ruin Zephyr klaar is voor de overstap naar Z2. De Arnemuide- naar reed de veel afdruk en sou plesse tonende Cabochon-zoon met 66,18 procent naar de tweede plaats. „Zephyr heeft een uitste kend seizoen gelopen. Sinds ik bij Mieke Evertse les neem is het hard gegaan. Dit was een van mijn laat ste wedstrijden in Zt. Nu krijgt Zephyr even rust. Het hoofd leeg maken, zodat we weer fris aan het outdoorseizoen in Z2 kunnen be ginnen." Samantha Miltenburg, over veer tien dagen de Zeeuwse vertegen woordiger op het NK in Wanrooy, toonde met Caratina Z vormbe houd. De amazone uit Ritthem reed de mooi bergopwaarts gaan de Caretano Z-dochter met 65,88 procent naar de derde stek. In de tweede proef reed Samantha de in de galop series uitblinkende mer rie met een totaal van 67,50 pro cent naar een afgetekende overwin ning. Zij bleef haar rivaal Peter Klaasse met Zephyr bijna vier pro cent voor. „Omdat de kampioen Jeanine Boudens heeft afgezegd mag ik nu naar het NK. Ik vind het wel vervelend voor haar. Voor mij is het wel een mooie afsluiting van een goed seizoen. Als reserve weet je dat zoiets kan gebeuren. Om wedstrijdritme te houden ben ik ook gewoon blijven trainen en rijden. Caratina gaf mij ook een goed gevoel. Vooral in de tweede wedstrijd liep ze super. Voor de ga loponderdelen kreeg ik zelfs een paar negens. Ook de keertwen- ding, meestal een zwak punt, ging nu aardig. Een leuke opsteker zo vlak voor het kampioenschap." App. Kolmblick 2-kamerapp. (max. 4 personen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek in maart Reisnummer: EVAT09-43 App. Haus Haas 2-kamerapp. (max. 4 volw.+ 2 kinderen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek in maart Reisnummer EVAT09-53 Chalet Haus Maria i Chalet (max. 17 personen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek 19 of 26 maart Reisnummer EVAT16-01 App.Manni's 2-kamerapp. (max. 3 personen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek in maart Reisnummer EVAT09-26 App. Brixentalerhof 2-kamerapp. (max. 4 personen) 8 dagen o.b.v. logies Vertrek 19 maart Reisnummer EVAT11-06 Hotel Elisabeth™ 2-persoonskamertypeA 8dagenab.v.halfpension Vertrek in maart Reisnummer EVAT09-44 Ga voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/wintersport. iffi» 1ST Bel 0900-8482 (0,15pm) of ganaaruwANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31