Zeelandhallen zien de 241 zeeland Schaapskudde gered door overname Meer wegwijzers nodig Stelende messentrekker wil geen tbs Na een zwart 2010, waarin moedermaatschappij Libéma zeven medewerkers moest ontslaan, zijn de Zeelandhallen in Goes optimistisch gestemd. De markt trekt weer aan. Palladium begint met gratis activiteiten na schooltijd speciale bijlage woensdag 23 maart EVENEMENTEN- EN BEURZENCOMPLEX zaterdag 26 februari 2011 DOORSTART Zwaakse Weel nieuwe eigenaar door Frank Balkenende door Frank van Cooten KWADENDAMME - De Zeeuwse Schaapskudde is gered. De gelijk namige stichting doet de kudde, de schaapskooi en het bezoekers centrum definitief over aan melk- schapenbedrijf De Zwaakse Weel in Kwadendamme. Beide partijen hebben overeen stemming bereikt over de door start. De vrijwilligers zijn gistera vond ingelicht over de overname. De nieuwe organisatie gaat door het leven als 'schapenboerderij De Schaapskooi'. De stichting treedt formeel terug. Door het besluit van de Borselse gemeenteraad de subsidie stop te zetten zat de schaapskudde op een dood spoor. Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van De Zwaakse Weel vinden het niet relevant te rug te kijken naar het rumoerige verleden toen de kudde door een reeks van incidenten in zwaar weer verkeerde. „Dit boek gaat in de kast. We rich ten ons op de toekomst. De scha pen blijven op de dijken", zegt Nijssen. „In april of mei zijn weer schapen en lammeren te bewonde- VUSSINGEN - De Vlissingse wel zijnsorganisatie Palladium gaat vanaf 22 maart naschoolse activitei ten aanbieden op scholen in Vlis- singen en Oost-Souburg. Deze 'di- rect-na-schoolactiviteiten' zijn gra tis en bedoeld voor kinderen uit de groepen 5 tot en met 8. De kinderen kunnen deelnemen aan kunstzinnige, educatieve, lu dieke en culturele activiteiten. Voorbeelden zijn bizarre jurken maken, toneel, skaten, stripteke- ren in de schaapskooi en in het be zoekerscentrum vinden weer acti viteiten plaats als rondleidingen en kinderfeestjes. We gaan ruim ere openingstijden hanteren." Of de huidige herder Carola van den Handel blijft is nog onzeker. „We streven daar wel naar. We zijn nog met Carola in gesprek", zegt Duvekot. „Als ze wil, hoeft ze zich enkel met het herderen bezig te houden. De rest regelen wij zo als reparatie vande hekwerken, in entingen en de verzorging." De in steek is ook dat het vrijwilligersbe- stand intact blijft „Er gaat natuur lijk wel wat voor hen veranderen. Zij werkten altijd zelfstandig maar nu gaan wij hen aansturen." Het is nog niet bekend uit hoeveel schapen de kudde gaat bestaan. Dat waren er 250. „In overleg met Natuurmonumenten worden nieu we beweidingsschema's opgesteld. Aan de hand daarvan bepalen we de hoeveelheid schapen. In het be lang van de natuur is het ook be langrijk dat de schapen weer op de dijken te vinden zijn. De schapen verslepen immers zaden via hun hoefjes van de ene naar de andere dijk zoals de Wollige Distel." www.schapenboerderij.ni nen, koken en freerunning. De di- rect-na-schoolactiviteiten worden aangeboden in 4 blokken van 5 we ken, verdeeld over het gehele schooljaar, uitgezonderd de school vakanties. De activiteiten vinden plaats op dinsdag en donderdag van 15.30 tot 16.30 uur en op woensdag van 13.30 tot 14.30 uur op de scholen, in sportzalen, wijk centra en in de wijk rondom de scholen. Kinderen kunnen zich op geven voor 4 maart via school. Na een somber jaar zien de Zeelandhal len de toekomst weer rooskleuriger in. Moedermaat schappij Libéma denkt dat de beur zen- en evenementenmarkt dit jaar aantrekt. Het Zeeuwse beurzen- en evene mentencomplex op bedrijventer rein Poel II in Goes kreeg vorig jaar de boemerang van de crisis in de nek. Organisatoren van evene menten haakten af. Een aantal geplande activiteiten werd afgelast, zoals een Hollandse Party met Nederlandse 'toppers' als Gordon en Thomas Berge. Er waren te weinig kaarten verkocht. Ook haalde Libéma een streep door het NYE The Ballroom, het dancefeest dat al enkele jaren in de nacht van oud op nieuw in de Zee landhallen plaatsvond. Het bedrijf vond de financiële risico's te groot worden. In die neerwaartse spiraal zag Libé ma zich gedwongen zeven vaste medewerkers van de Zeelandhal len te ontslaan. Dat was bijna de helft van het kantoorpersoneel (in het project- en accountmanage ment). Leuk was dat uiteraard niet, maar 'soms moet je dit soort maatregelen treffen', zegt Theo van der Steen, projectmanager van Libéma die betrokken is bij de Zee landhallen. Er is nu weer reden tot optimis me, zegt hij. „De beurzen- en eve nementenmarkt trekt aan. Na 2010, wat voor ons een dieptepunt was, zijn we positief gestemd over 2011. Naast sterke trekkers als de Modelbouwshow en de Horecavak beurs melden zich organisatoren van nieuwe beurzen. Bijvoorbeeld een 55-plus-beurs en een kermis. Daarover vinden gesprekken plaats." Het wordt geen vervanger van de bestaande Goese kermis, die in augustus in de binnenstad staat, onderstreept Van der Steen. „Onze kermis staat gepland voor de maand mei." Publiek moet niet afgaan op de agenda op de internetpagina van de Zeelandhallen, laat hij weten. Er zit veel meer in de pijplijn. De Contacta keert terug, vrijwel zeker in uitgebreide vorm. Het Goese be drijf LMG Exhibitions organiseert de beurs opnieuw. Dat is mede het gevolg van de koerswijziging bin nen Libéma, dat de organisatie van beurzen en evenementen had gecentraliseerd in Rosmalen. Van der Steen: „In praktijk blijkt dat je dat beter kunt overlaten aan lokale en regionale organisatiebureaus. Dat is dan ook het nieuwe beleid." Van der Steen rekent er ook op dat Holiday on Ice terug keert. De glamoureuze schaatsshow trok in Zeeland ge middeld meer bezoekers dan in an dere Libéma-hallen. Het enige segment waar nog steeds de klad in zit, is de concer- tenmarkt. In november treedt The Golden Earring op, maar dat is het dan voorlopig. Volgens Van der Steen is de flauwte in het muzika le aanbod een landelijk fenomeen. Een duidelijke verklaring heeft de Libéma-manager niet. „Het is rustig op dit vlak. Jan Smit houdt zich stil, Frans Bauer ook, net als Nick &- Simon. Misschien ligt dat aan een gebrek aan tophits. We signaleren dat niet alleen bij Libéma, ook concullega's zoals Rai in Amsterdam en de Jaarbeurs in Utrecht programmeren noodge dwongen weinig muziekacts. Dat is een schrale troost, maar je zou liever meer muziek bieden, want de kracht van de Zeelandhallen zit juist in de mix van beurzen en evenementen." door Frank Balkenende De Zeelandhallen wensen een betere bewegwijze ring naar het beurzen- en evenementencomplex. Niet op de borden langs de snelweg, maar vooral binnen Goes. Dat heeft het management het college van bur gemeester en wethouders onlangs meegegeven tijdens een werkbe zoek. Volgens Theo van der Steen, pro jectmanager van moedermaat- Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het verkoopteam Zeeland van BN DeStern I PZC T: 0118 - 434 070 E: teamzeeland@ bndestem-pzc.nl door Jan Jaap Broekhuijsen MIDDELBURG - Een 23-jarige Middel burger heeft in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof getracht onder de tbs met dwangverple ging uit te komen. Hij kreeg die straf van de Middelburgse recht bank opgelegd voor diefstal met ge weld. De rechtbank had hem ook twee jaar celstraf opgelegd. De man strak op 9 maart 2009 met een mes in het gezicht van een medewerker van een Middel burgse Kruidvat drogisterij. Die dag was de verslaafde verdachte be zig aan een rooftocht langs win kels als de Agrimarkt, Van Haren, Etos en Millers en het Kruidvat. Een medewerker daar had hem in de smiezen gekregen en toen hij kort na de diefstal bij Kruidvat weer voorbij de winkel liep, werd hij in zijn kraag gegrepen. Er ont stond een worsteling waarbij de verdachte een mes trok en de Kruidvat-medewerker een fikse snee in het gezicht toebracht. De Middelburgse rechtbank ver wees destijds naar rapportages van zowel een psycholoog als een psy chiater die de verdachte 'vermin derd toerekeningsvatbaar' verklaar den. Zo zou er sprake zijn van een borderlinestoornis. Voor het hoger beroep zijn opnieuw rapporten uit gebracht. Die spreken zelfs van 'sterk verminderde toerekenings vatbaarheid'. Uit de verschillende conclusies die de nieuwe gedrags deskundigen trekken, kan volgens de advocaat van de man worden af geleid dat dit soort gedragsonder zoek geen 'objectieve maar subjec tieve wetenschap' is. Hij vindt dat zijn relatief jonge cliënt (23) daar om niet 'de zwaarste straf moet krijgen die er in Nederland moge lijk is'. De dwangmaatregel kan in principe levenslang duren. De hofaanklager hield vast aan tbs met dwangverpleging, gesteund door het advies in de nieuwe rap portage. De opstellers daarvan vin den dat namelijk in het belang van de maatschappij maar ook van ver dachte zelf Wel liet de hofaankla ger in zijn eis de celstraf zakken naar anderhalf jaar, rekening hou dend met de nieuwe kwalificatie van verdachtes toerekeningsvat baarheid. Uitspraak 10 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24