233 1318-2011 zeeland 123 cafes, kroegen en bierhallen Garages goedkoop maar met urineluchtje Dijkwerk is klaar voor hoogseizoen Piet Vogelaar als je 'm nodig hebt! Hulpgeld Haïti deels terug in gemeentekas VLISSINGEN Carnaval voor gehandicapten zaterdag 26 februari 2011 Op www.middelburgdronk.nl staan de namen van 233 cafés, koffiehuizen en herbergen die in Middelburg te vinden zijn of ooit te vinden waren. De commanderij van de Johanniters in Middelburg uit 1318 is de oudste her berg die op de site te vinden is. De jongste is van 2011, de Heeren van Hol land aan de Vlasmarktopvolgers van De Belgiek en daarvoor De Duke. W mum mmmmmmsm&tmiimwmamm&Basszm door Maurits Sep westkapelle - Ondanks vertra ging door een kort geding zal het werk aan het dijktraject Gat van Westkapelle voor het begin van het hoogseizoen klaar zijn. Dat zegt het projectbureau Zeewerin gen. Gisteren is de nieuwe tijdsplan ning bekendgemaakt. Het dijk werk begint op 14 maart. De werk zaamheden bij het badstrand van Westkapelle zijn op 1 juni klaar, de rest is klaar op 22 juli. Dat is net voor het begin van zomervakantie en dus zullen de toeristen er geen last meer van hebben. Dat betekent dat het gehele werk afgerond zal zijn op de oorspronke lijk geplande datum, aldus het pro jectbureau Zeeweringen. Er be staat nog steeds een kans dat er vertraging wordt opgelopen als in het duingebied veel en zware mu nitie uit de Tweede Wereldoorlog wordt gevonden, maar dat risico bestond in de oude planning ook, merkt het projectbureau op. Om op tijd klaar te zijn, moet in de tussentijd harder worden ge werkt. Door een kort geding dat een aannemer aanspande uit on vrede over de aanbesteding van het werk, begint het project name lijk zes weken later dan was ge pland. De voorbereidingen moes ten wachten op de uitspraak. De werkzaamheden bij het badstrand zullen twee weken later klaar zijn dan was beoogd. PPPi www.schulting-partners.nl Eén van de bekendste Middelburgse cafés is 'braaitapperij' De Mug op de hoek van de Vlasmarkt en de Kromme Weele, met achter de tap eigenaresse Mikkie van Ossenbruggen. foto Izaak Verkeste Badhuisstraat 49 2-kamer appartement met achtertuin (zuidwesten), vrije achterom en berging in het centrum van Vlissingen. Vraagprijs 119.000,- k.k. saussmmmaaBm^ssaBBBSSSsmsBSSBBBSsmamKSSSBaBBBBsmsBBBmmmumiBmmKmmam middelburg - Speciaal voor men- camavaldisco vindt plaats in De sen met een-verstandelijke beper- Stads Ring aan de Kruitmolenlaan king is er vrijdag 11 maart van in Middelburg en is een initiatief 19.00 tot 21.00 uur een carnavaldis- van de belangenorganisatie voor co. Ook anderen zijn welkom. De verstandelijk gehandicapten, LFB. door Theo Giele middelburg - Ze zijn de goedkoop ste van de onderzochte parkeerga rages en je kunt er per kwartier be talen. In zoverre komen de Middel burgse parkeergarage Geere en Kousteensedijk goed uit de Natio nale Parkeertest 2011. Maar de test schetst verder niet zo'n rooskleurig beeld. De Gee- re-garage wordt omschreven als 'grauw' met 'veel beschadigingen aan de palen'. Het trappenhuis van de Kousteen sedijk is te donker en wie daarom de lift verkiest, krijgt een urine- lucht in zijn neus. Verder zijn er veel beschadigingen in de garage gezien. In 26 steden zijn 79 parkeergarages onderzocht. De twee oudere Mid delburgse parkeergarages zijn de enige Zeeuwse in de test. De Mid delburgse garages scoren op de meeste onderzochte punten zoals verlichting, schoonmaken, veilig heid matig. In tegenstelling tot voorgaande jaren is dit jaar geen enkele parkeergarage tot 'beste van Nederland' gekozen. „Geen enkele garage stak er met kop en schou ders boven uit." Een slechtste was er wel: Waterlooplein in Amster dam. „Het is er vies en er zijn brui ne plekken in het trappenhuis." middelburg - Van de 48.500 euro die de Middelburgse gemeente raad vorig jaar voor hulp aan Haïti had vrijgemaakt, is 32.000 euro ge bruikt. Middelburgers of aan Mid delburg verbonden organisaties die de aardbevingsslachtoffers wil den helpen, konden een aanvraag doen. Alleen het comité Woord en Daad afdeling Walcheren deed dit. Zij kreeg een bijdrage van 16.000 euro. VNG Internationaal, waarbij ook de gemeente Middelburg is aangesloten, ontving hetzelfde be drag na een oproep van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Het restbedrag, 16.500 euro, gaat te rug in de kas van de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23