land PZC Walcherse stranden krijgen nieuw zand Leerlingen gaan op werkbezoek Twijfel over verkoop clubhuizen WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 SUPPLETIE Versterking van zuidwestkust begint over twee weken Getuigen gezocht van inbraak bij juwelier almanak Zadel 21 Encyclopedie van Middelburgse kroegen van toen en nu Suriname hielp Zeeland van de regen in de drop Zaterdag 26 februari 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Een deel van het strand langs de Walcherse zuid westkust wordt binnenkort opge spoten met zand. De zandsuppletie betreft het deel vanaf het Vlissingse Badstrand tot en met Dishoek (het strandvak bij paviljoen Zeester). De zandsuppletie is nodig om de kust op sterkte te houden in ver band met erosie en zeespiegelrij zing. Dredging International uit door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Toch een stuk leu ker dan de hele ochtend in de klas zitten: de leerlingen van groep 4/5 van basisschool Het Kompas in Oost-Souburg gingen gisteren op werkbezoek bij kaasboerderij Schellach bij Middelburg. Ze ke ken er niet alleen rond, maar mochten ook echt meewerken. Het werkbezoek van groep 4/5 is onderdeel van een beroepenpro- ject op school. In ruim een week tijd maken de kinderen van de groepen 4 tot en met 8 in gastles sen of door werkbezoeken kennis met een groot aantal bijzondere beroepen. Zo zijn er gastlessen van een huis arts, een fysiotherapeut, een asfalt- deskundige, een visser en een boer en worden er bezoeken gebracht aan een apotheek, vogel- en zoog- dieropvang De Mikke, een domi nee in zijn kerk, de molen in Big- gekerke, een vissersboot en de vis mijn, McDonalds in Middelburg, hotel Arion in Vlissingen en Om roep Zeeland. Het Kompas wil met het beroepen- project niet alleen werken aan 'uit dagend onderwijs', maar ook aan 'burgerschapsvorming', zo zegt de school. Daarbij is ook extra aan dacht voor beroepen die steeds minder voorkomen. het Belgische Zwijndrecht gaat het werk uitvoeren in opdracht van Rijkswaterstaat. Eind volgende week wordt begonnen met de aan voer van materieel. Dit gebeurt via de Burgemeester Van Woelderen- laan en het Nollehoofd. Een Week later, rond 11 maart, begint het bag geren en opspuiten. Dit zal onge veer vijf weken duren. Deze weken wordt continue doorgewerkt, dus ook 's nachts. Het zand voor de suppletie wordt door een sleephop perzuiger gehaald op een plek op de Noordzee, dertig kilometer va ren. Vanaf een plek voor de kust van Dishoek wordt het zand via een drijvende leiding naar de stran den vervoerd. Daarvoor komt op het strand een pijpleiding te liggen. In totaal wordt bijna 650.000 kubie ke meter zand opgespoten. Het opspuiten gebeurt per strand vak. Twee bulldozers verspreiden het zand en drukken het water er uit. Op het strandvak waar gewerkt wordt, worden middels afzettingen en verbodsborden mensen die met het werk niets te maken hebben op afstand gehouden. De strandvak- ken waar niet gewerkt wordt, zijn wel bereikbaar. Een dag nadat een vak is opgespoten, is het alweer toe gankelijk. In de strook waar het strand wordt opgespoten liggen zeven strandpa viljoens (vanaf Vlissingen: Panta Rhei, Kon-Tiki, Piet Hein, Zilver meeuw, Kaapduin, Zeebries en Zee ster). Gistermiddag zijn paviljoen houders en andere belanghebben den geïnformeerd over de werk zaamheden. Ze hopen dat het werk volgens planning verloopt en dat ze net voor Pasen - als het toe ristenseizoen begint - zijn afge rond. Via een folder en huis-aan-huis-bladen worden ande ren geïnformeerd. De betreffende strook strand is in 2006 voor het laatst opgespoten. Vóór juli 2012 moeten ook.de stran den bij Westkapelle en Domburg een nieuwe zandlaag krijgen. Het is nog niet bekend wanneer dit werk wordt uitgevoerd. Dyllan, Tim, Twila en Kim (vlnr) uit groep 4/5 van Het Kompas in Oost-Souburg voorzien kazen van een plastic laagje. foto Ruben Oreel VLISSINGEN Een juwelierszaak in de Aagje De kenstraat in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag even na twee uur bestolen. De eta lage van de winkel is vernield en er zijn sieraden meegenomen. Vol gens de politie zat er een gat in de ruit. De technische recherche heeft sporenonderzoek verricht en enke le sporen gevonden. Hoeveel siera den zijn gestolen en hoe groot de schade is, is nog niet bekend. De politie is op zoek naar getuigen. VLISSINGEN Tip? redactie@pzc.nl De hernieuwde poging van het ge meentebestuur van Vlissingen om clubhuizen, schoolgebouwen en an dere accommodaties te verkopen, leidt tot grote twijfels bij Groen links. Vijftien jaar geleden werd daarover al nagedacht, in 2008 én 2009 ook en nu dus weer. „Waar om zou het deze keer dan wel luk ken?", vraagt Groenlinks zich af in een brief aan B en W. De fractie maakt zich bovendien zorgen over de verenigingen en or ganisaties die nu gebruikmaken van panden die de gemeente in ei gendom heeft en wil verkopen. „Wordt met de nieuwe eigenaren geregeld dat deze organisaties daar in mogen blijven? En onder welke voorwaarden? Of garandeert de ge meente andere, betaalbare en ge schikte ruimte?" Het plan om in sommige panden woonruimte te maken, vindt Groenlinks niet ver standig. „Zou dat niet concurreren met andere bouwplannen?" HetJietszadel van de Terneuzense was dringend aan een vervanging toe. Haar man reed daarom naar de fietsenwinkel, waar hij als tiener ooit in het weekend een centje bijver diende. Een week later reed hij weer naar de winkelzijn gebrek aan inzicht had hem ook nu weer eens parten ge speeld. Het universele zadel paste niet. De verkoper moest eens lachen en di rigeerde de Temeuzenaar naar de werkplaats waar hij vroeger net deed alsof hij echt verstand van fiet sen had. De verkoper verhielp het euvel alsof het niets was. „Die heeft dus nog bij ons gewerkt hè", riep hij naar zijn collega. De Temeuzenaar hield maar voor zich dat dé grap van de vorige eeuw was dat juist deze verkoper deze klungel had aangenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21