261 sport lü Rentree De Muijnck blijft niet Roeivereniging Scaldis houdt Canze Regatta Amperse per direct weg in Colijnsplaat Kerkhove verliest in tweede ronde Klinkende zege voor Cogito/Polka Print AARDËNBURG Na zestien jaar trainerschap besloot Robbie de Muijnck een jaartje rust te nemen. De planning verliep echter an- Robbie deMuiinck won drie keer °p ders dan verwacht. „Je laat elkaar met in de steek. punten aan het totaal toevoegde. sportagenda vrijdag 25 februari 2011 GOES De Goese roeivereniging Scaldis houdt zaterdag 5 maart voor de ze vende keer de Ganze Regatta, een roeiwedstrijd over 4,3 kilometer. De start is in de haven van Goes en de finish ligt bij de sluis aan het Goese Sas. Daarnaast is er een wedstrijd voor aangepaste roeiers over 2 kilome ter. Tijdens de wedstrijd wordt er onder meer gestreden om het Zeeuws kampioenschap. Er wordt in twee heats gestart, om 12.30 en om 15.00 uur. Informatie over deze race is te vin den op www.rvscaldis.nl. COLIJNSPLAATS Ron Amperse is geen trainer meer van voetbalclub Colijnsplaatse Boys. Het bestuur heeft het vertrou wen in de oefenmeester opgezegd, vertelde voorzitter Cor Quinten. „De eerste selectie speelt zonder bezieling en motivatie en volgens ons kan Ron dat niet ombuigen." Assistent Wim Hoogerheijde leid de gisteravond de training. Moge lijk neemt Marcel van Duijn, die vo rige maand afscheid nam van Zie- rikzee en volgend jaar pas bij Co lijnsplaatse Boys aan de slag zou gaan, het nu eerder over. PORTI M AO Tennisster Lesley Kerkhove is giste ren in de tweede ronde van het ITF-toernooi in Portimao uitge schakeld. De negentienjarige Zie- rikzeese verloor met 6-3 6-2 van de Kroatische Ani Mijacika, die als vierde geplaatst is. Kerkhove, die in Portimao niet ge plaatst was, won maandag nog het toernooi van Albufeira. Eerder was ze ook in Vale do Lobo in de twee de ronde klaar. SLUISKIL Het driebanden van Cogito/Polka Print deelde in de derde divisie een flinke tik uit aan het bezoeken de 't Tapperijke uit Hoeven: 8-0. De thuisploeg was na een kleine dip weer eens ouderwets op dreef en het bezoekende 't Tapperijke on dervond de gevolgen aan den lijve. Behalve Johan Embrechts, die goed stand hield in een schitterend duel met Jean Paul de Kraker, werden de Brabanders één voor één ge sloopt Vooral Meerten Dallinga haalde weer eens flink uit. ZEEUWS TOPSCORER De Zeeuws topscorer aller tijden... De aanzet is gegeven op het weblog Rudestats. Zie www.pzc.nl/rudestats. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Stuur video's van Zeeuwse goals naar awards@pzc.nl rij met Aardenburg, dat zo negen door Jack Begijn breskens - Het telefoontje van Aardenburg-voorzitter Frans Reij- niers kwam eind januari van dit jaar en het verzoek aan Robbie de Muijnck was duideliijk. Of hij de zondag-tweedeklasser uit de brand wilde helpen, want trainer Fonnie Verstraeten had per direct ontslag genomen. Omdat hem te kennen was gegeven dat zijn con tract aan het eind van het seizoen niet verlengd zou worden, kon Verstraeten de motivatie om het seizoen af te maken niet meer op brengen. „Ik heb 'ja' gezegd, omdat ik Aar denburg een vriendendienst wilde bewijzen", legt De Muijnck uit. „In het verleden ben ik er vijf jaar trainer geweest. Dat voelde toen als een goed huwelijk. Als vrien den in nood zitten en ze vragen je te helpen, dan doe je dat. Je laat el kaar niet in de steek." Wel wilde De Muijnck eerst con tact met zijn collega Fonnie Ver straeten, die hij eerder in het sei zoen al drie weken had vervangen toe hij op vakantie was. „Fonnie en ik hebben een goede band. Ik wilde het stokje niet overnemen zonder eerst met hem te hebben gesproken. We hebben in het be wuste weekend van zijn beslissing twee keer met elkaar gebeld. Na tuurlijk lag het gevoelig, maar Fon nie kon mijn overweging en later ook mijn beslissing wel begrij pen." De Muijnck ging na nog geen half jaar rust dus weer aan de slag als trainer. „De doordeweekse avon den waren te lang naar mijn zin. Ik had het al een beetje gezien en was het stilzitten beu. Een tv-man ben ik niet. Als er een ploeg zou komen, wilde ik gaan praten." Met verschillende clubs, waaron- Robbie de Muijnck: „Als vrienden in nood zitten en ze vragen je te helpen, dan doe je dat." der Walcheren en Sluiskil, voerde de in Breskens woonachtige oefen- meester gesprekken. „Maar ik heb ze allemaal afgebeld. Over mijn toekomst beslis ik later. Aarden- burg wilde me aanvankelijk voor anderhalf jaar vastleggen. Dat wil de ik niet. De ploeg speelt op een hoger niveau dan toen ik er drie jaar geleden wegging en er is een nieuw bestuur. Ik wil eerst even de ontwikkelingen aanzien." Bij zijn terugkeer trof hij drie we ken geleden een conditioneel ster ke groep aan. „Het is ook een mix van jong en oud. Het niveau ligt hoog." 1\vee weken voordat voor zitter Reijniers contact zocht, was Robbie de Muijnck bij Breskens toegetreden als lid van de techni sche commissie bij de senioren. ATLETIEK ZATERDAG 25 km Scheldeloop. Locatie: Stuvesan- de, Terneuzen. 13.45 uur: jeugd (1853 meter). 14.00 uur: 5000, 12000 en 25000 meter. Inschrijven: zwemparadijs Scheldorado, Stuvesande, Terneuzen. Pallandtcross. Finale H4A-crosscompeti- tie. 11.30 uur pupillen, 12.20 uur junio ren C/D, 13.00 uur: mefsjes B/C, vrou wen korte cross, 13.20 uur: jongens B/C, 13.45 uur: mannen korte cross/meisjes A, 14.06 uur: vrouwen, jongens A, man nen. Locatie: Terrien Hernesseroord, Oosthavendijk 30 te Middelharnis. BASKETBAL VRIJDAG Vrouwen. Hoofdklasse: Tantalus-BC Vlis- singen. Eerste klasse: Marathon-BV Souburg 2 (21.15 uur). Mannen. Tweede klasse: Marathon-Vol harding (21.15 uur). ZATERDAG Vrouwen. Hoofdklasse: BV Souburg- Black Eagles 2 (18.45 uur). Overgangsklasse: Scheldesport-Bladel (19.30 uur). Eerste klasse: Scheldesport 2-Volharding (17.45 uur). Mannen. Hoofdklasse: Scheldesport-AI- monte (21.15 uur). Eerste klasse: Migliore-Smokkelhoek, Scheldesport 2-Barons 3 (17.45 uur). Tweede klasse: Scheldesport 3-Mevo'80 (19.30 uur), BV Souburg-Smokkelhoek 2 (20.30 uur). Meisjes U22: BC Vlissingen-Attacus (17.00 uur). BILJARTEN VRIJDAG Driebanden. Nationale bekercompeti tie. Vijfde ronde: Emar Logistics-Garage Verbrugge Hyundai. Locatie: Camping De Eekhoorn, Oosterhout. Aanvang: 19.00 uur. Driebanden. Vierde divisie: 3B-SD Hy- drozorg-'s Lands Welvaren 3. Locatie: 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. Driebanden. Vierde divisie: 't Bierwinkel- tje-'s Lands Welvaren 2. Locatie: Zaal Re seda, Sas van Gent. Aanvang: 19.30 uur. VRIJDAG T/M ZONDAG Bandstoten. Gewestelijk kampioen schap vierde klasse. Locatie: Het Oude Tramstation, Elshout. Aanvang vrijdag 19.00, zaterdag en zondag 11.00 uur. Libre. Zeeuws-Vlaams Kampioenschap ZVB. Café De Troubadour, Clinge. Aan vang vrijdag 19.00, zaterdag en zondag 11.00 uur. ZATERDAG Driebanden. Eerste divisie: Dallinga. com-De Distel Biljarts. Locatie: Hotel Dal linga, Sluiskil. Aanvang: 14.30 uur. Driebanden. Derde divisie: De Stene Brug-De Distel Biljarts 2. Locatie: 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 13.30 uur. Driebanden. Vierde divisie: De Gesloot- ene Boom-Aartsbouw 4. Locatie: Zaal Re seda, Sas van Gent. Aanvang: 13.30 uur. ZONDAG Driebanden. Eredivisie: Delta/Fast- TOW.NL/MCR. Locatie: Hotel Dallinga, Sluiskil. Aanvang: 13.00 uur. Driebanden. Eredivisie: Dekker Keu kens-Garage Verbrugge Hyundai. Locatie: De Windhoek, Utrecht. Aanvang: 13.00 uur. Driebanden. Tweede divisie: 's Lands Welvaren 1-Wellse Vaert 1. Locatie: 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 13.00 uur. PAARDENSPORT VRIJDAG Bevelandse dressuurdagen RV All round.. 17.07 uur: pony's B. 17.05 uur: pony's L. 18.00 uur: paarden L. 19.52 uur paarden M. 20.30 uur: paarden Z1. 21.00 uur: paarden Z2. 21.45 uur: paar den ZZ-licht. Locatie: manege Stal Ver- meu, aan de Piattendijk te Heinkenszand. ZATERDAG Bevelandse dressuurdagen RV All round. 10.00 uur: paarden Z1. 10.30 uur: pony's B. 10.45 uur: paarden L1. 11.35 uur: paarden L2. 12.45 uur: paar den B. 13.30 uur: pony's M. 14.00 uur: paarden M1.15.00uur: paarden M2. Loca tie: manege Stal Vermeu, aan de Piatten dijk te Heinkenszand. Indoor Eventing Zeeland. 9.00 uur: aan vang springen. Cross. 10.00 uur: pony' BB en B. 10.00 uurt: paarden BB. 13.45 uur: pony's L. 14.00 uur: paarden B. 15.30 uur: pony's M. 15.45 uur: paarden L. 16.45 uur: Clinic door international Tim Lips. 17.15 uur: paarden M. Locatie: Are na Hippique, aan de Boomdijk te Nieuw en Sint Joosland. RUGBY ZONDAG Tweede klasse Zuid: Oemoemenoe- HRC 2 (Sportpark Voorborch in Middel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64