traditionele verkoop zeeland 13 Rechtbank geeft lichtere straffen aan overvallers Niet kiezen Belg krijgt boete van 400 euro voor bezit hennep Marine brengt Duitse mijn tot ontploffing commentaar Onderzoek Kamer van Koophandel naar startende webwinkels in zuidwest-Nederland in 2010 breskens - Op het Veerplein in Breskens is gisteren een 31-jarige Belg bekeurd omdat hij 13,8 gram hennep in zijn bezit had. Tijdens surveillance zagen agenten een auto rijden waarvan de be stuurder geen gordel droeg. Bij het het aanspreken van de bestuurder rook een van de agenten een hen- neplucht in de auto. Het bleek dat de 31-jarige bestuurder vier grip zakjes hennep in zijn bezit had van in totaal 13,8 gram. Omdat het verboden is drugs uit te voeren vanuit Nederland, moest hij de hennep inleveren. In ruil daarvoor kreeg hij een boete van 400 euro. informatie van het waterschap door Emile Calon middelburg - Geen zes jaar achter de tralies maar wel celstraffen van 45, 48 en 51 maanden. De Middel burgse rechtbank legde gisteren die straffen op aan drie mannen van Chinese afkomst die samen met een onbekende vierde op 27 augustus van het vorige jaar een ge wapende overval uitvoerden op een Chinees restaurant in Brou wershaven. Bij die overval werden de eigenaren ook mishandeld. Het Openbaar Ministerie eiste twee weken geleden een celstraf van zes jaar tegen elk van de drie mannen. Destijds benadrukte de officier van justitie dat die eis over eenkomt met de nieuwe richtlij nen van het OM. Hij vroeg de rechtbank om uitleg als er van die eisen zou worden afgeweken. Uit de uitspraak van de rechtbank blijkt dat er bij het vaststellen van de strafmaat gekeken is naar soort gelijke gevallen. Dat is vier jaar, al dus de rechtbank. Een van de verdachten krijgt een 'korting' van drie maanden omdat de politie na zijn aanhouding, en ondanks een verzoek, geen advo caat tot hem toeliet. Een overvaller krijgt een extra 'bonus' van drie maanden omdat hij eerder geweld had gebruikt. Vanaf 28 februari tot en met 10 april 2011 liggen er drie verkeers- besluiten ter inzage op het waterschapskantoor in Middelburg: Verlagen van de snelheidslimiet naar zestig kilometer per uur op de Muidenweg in Wolphaartsdijk. Instellen van een verplicht fietspad aan de zuidzijde van de Westelijke Parallelweg bij Krabbendijke. Instellen van een voorrangs regeling op de kruising van de Zilverenschorweg met het Schelpenpad bij Arnemuiden. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). waterschapScheldestromen Is de PW een aanvaardbare coalitiepartner? Die vraag verdeelde het CDA vorig jaar tot op het bot. CDA'ers die hoopten dat na het woelige partijcongres op 27 november de rijen weer gesloten zouden worden, komen bedrogen uit. Op een uitermate ongelukkig tijdstip - de week voor de ver kiezingen - laait de strijd weer op. Prominente leden van de tot voor kort zo solide midden partij roepen partijgenoten op om vooral niet op het CDA te stemmen. Wrang genoeg komt de stabiliteit van de coalitie nu eerder in gevaar door het met zichzelf worstelende CDA dan door de PW. Dat is niet alleen slecht nieuws voor de landelij ke politiek, ook in de provincie gaat men van die interne ver deeldheid de wrange vruchten plukken. Want die verdeeld heid valt ook binnen de provin ciale afdelingen te bespeuren. Kiezers die zich altijd thuisvoel- den bij het CDA zien zich nu voor een dilemma geplaatst: is het logisch om te kiezen voor een partij die niet kan kiezen? vrijdag 25 februari 2011 Jaccoline Zorge uit Brouwershaven is aan het werk voor haar webwinkel Stikleuk.nl. Boven aan de pagina staan enkele voorbeelden van haar producten. foto's Izaak Verkeste In 2010 kwamen er in Zeeland 99 Webwinkels bij. West-Brabant: 243 Dat is een groei van 29,5% ten op zichte van een jaar eerder. Lande lijk was de groei 37%. De detailhandel via internet voert inmiddels de ranglijst van starten de ondernemers in zuidwest-Ne derland aan. Organisatie-adviesbu reaus en de algemene- en utiliteits bouw volgen met respectievelijk 341 en 337 nieuwkomers in de branche-top 3 van starters. 43% van de gestarte webwinkels is een parttime baan. Bij 44% werkt één fulltimer en 13% wordt gerund door twéé tot drie personen. Binnen Zeeland werden in Vlissin- gen de meeste webwinkels (21be gonnen. Met uitzondering van Noord-Beveland (0) telde iedere gemeente vorig jaar twee of meer nieuwe webwinkels. Ongeveer 85 procent van alle web winkels is jonger dan 5 jaar en 70% jonger dan 3 jaar. De Kamer van Koophandel houdt 25 januari, 15 maart en 17 mei in Middelburg seminars over het star ten van een webwinkel. Aanmel den: www.kvk.nl/seminarszwn. www.zuidwestnederlandincijfers.nl vlissingen - De mijnenjager Hr.Ms. Vlaardingen van de Konink lijke Marine heeft gistermiddag een Duitse GD-mijn uit de Twee de Wereldoorlog tot ontploffing gebracht. De zeemijn lag vlakbij de drukbevaren aanloop naar Zee- brugge, Vlissingen en Antwerpen. Omdat de Duitse mijn vlak naast een onderzeese kabel lag, moest deze met een hefballon van de bo dem worden getild en naar een vei lige locatie worden verplaatst Daar brachten marineduikers een vernietigingslading van i8kg TNT aan, waarmee het explosief vervol gens werd vernietigd. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3