dieselmotor zeeland 119 Kunstwerk komt niet op dak gebouw R&B Wonen beperkt C02-uitstoot kantoor Kredietmaatschappij krijgt dik twee ton van holding failliet Van Strien voor zijn historische sleper Equinox RECLAME Waldkorn Bouman vergroot pand op De Poel II Winterwandeltocht over het eiland Tholen Clinic Houding en Zit op Paard bij Stoeterij vrijdag 25 februari 2011 van een drieling ging hij bij het Loodswezen aan de slag om vaker thuis te zijn. Sinds februari van dit jaar is Kees met pensioen, maar hij is er de man niet naar stil te zitten. Zo is hij druk bezig met de verbouwing van de badkamer en dus met de restauratie van de motor. „Het maakt niet uit welke kleur overall ik aantrek. Ze zijn alle zwart als ik thuiskom. Vindt mijn s w.; .v sas kapot te krijgen." foto Willem Mieras vrouw leuk." De Equinox heeft hij nu vijf jaar. „Equinox is een term uit de sterrenkunde en staat voor dag- en nachtverevening. Dat zijn de momenten dat de dag even lang is als de nacht. Dat is op 21 maart en op 23 september." M et de Equinox vaart hij met enige regelmaat naar diverse evenementen. Hij was al geruime tijd op zoek naar een motor voor reserveonder delen. „Daar zijn er niet veel van. Als er eentje beschikbaar komt, zit iedereen er op te azen. Toen ik vo rig jaar op Sail was kreeg ik de tip dat in Friesland een oude sleper in stukken geknipt zou worden. Daar stond dezelfde motor in die ik nu heb. Ik heb de motor direct ge kocht." Het gevaarte van negen ton ging op transport naar de jachtwerf. De machine was natuurlijk veel te zwaar voor zijn garage. „De motor heeft honderd pk. Dat was voor die tijd een hoop vermo gen, omdat de scheepjes van toen die gesleept moesten worden na tuurlijk veel lichter waren. Dé fir ma Deutz kreeg toen ook de op dracht motoren te maken voor de onderzeeërs van de Duitse kriegs- marine. De eis was dat de motor direct moest starten. De motor start op twintig bar lucht. Zo ook deze." Kees van Dongen heeft niets met de moderne sleepboten die er alle maal hetzelfde uit zien. Liefko zend laat hij zijn hand glijden over het blinkende hout van zijn Equi nox. Gebouwd in 1903 als een stoomsleper maar later omge bouwd om te draaien op diesel omdat steenkolen veel te duur wer den. De Equinox heeft ook een be scheiden woonkamer, inclusief keukentje, badkamer en een aan tal slaapplekken. In de stuurhut ligt een soort log boek met daarin onder andere de namen van alle eigenaren die het bootje gekend heeft. Zijn vinger glijdt langs de namen. „Kijk, hier sta ik." Behalve de revisie van de motor is Kees van Dongen ook druk doen de met een reconstructie van de geschiedenis van de Equinox. „Zo ben ik bezig mensen op te sporen om hun verhaal los te peuteren over mijn oude sleepbootje." door Luc Oggel GOES - Het idee achter Denkbeeld, het uit drie delen bestaande kunst werk dat straks het Erasmuspark, winkelcentrum en de brede school in de Goese Polder moet gaan ver binden, gaat deels verloren. Goes ziet namelijk af van plaatsting van één van de drie kunstwerken op het dak van het appartementen gebouw/winkelcentrum, omdat de bewoners daar tegen zijn. Het komt nu - tegen het advies van de welstandscommissie in - op de hoek van de Troelstralaan en het winkelcentrum. Het gaat om De Zieners van Paul en Menno de Nooijer, zes kleurrijke silhouet ten van 'koppen' die bewegen in de wind. De bewoners van het witte appar tementengebouw zien de koppen op hun dak echter niet zitten. Ze vrezen geluidsoverlast en lekkages. Daarom hebben burgemeester en wethouders besloten het op de hoek van de Troelstralaan en de in gang van het winkelgebied te plaat sen, een locatie die overigens door de De Nooijers zelf is uitgekozen. Hoewel de Welstandscommissie negatief heeft geadviseerd, trekt het college zich daar in dit geval niets van aan. „Wij vinden het leuk", zegt burgemeester René Ver hulst. Menno de Nooijer vindt het jam mer dat de silhouetten niet op het gebouw komen. „De gedachte door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Woningcorpora tie R&B Wonen in Heinkenszand beperkt de C02-uitstoot van het ei gen kantoor. Op het dak zijn giste ren in samenwerking met Delta zonnepanelen geplaatst. Deze mi lieubewuste actie sluit aan bij het thema Duurzaamheid, dat de cor poratie dit jaar centraal stelt in haar activiteiten. „Bij voldoende zonlicht kunnen we voor een belangrijk deel zelf in de nodige energie voorzien. Via een beeldscherm, dat bij onze ba lie komt te hangen, kunnen we precies zien hoeveel energie de zonnepanelen dagelijks opwek ken", zegt directeur-bestuurder Peter Bevers. De kennis op het gebied van duur zaamheid wil de corporatie ook met haar huurders gaan delen. Dat gebeurt in de tweede helft van dit jaar. door Frank Balkenende GOES - Smits Holding BV moet als gevolg van het faillissement van Garage Van Strien BV in Goes ruim 219.000 euro betalen aan DFM, een financieringsmaatschap pij van autodealerbedrijven. De Goese Audi- en Volkswagendealer ging in januari 2009 kopje onder. Dat blijkt uit een uitspraak in een civiele zaak die diende voor de rechtbank in Middelburg. DFM vorderde bijna een miljoen euro van vier partijen: Van Strien Goes BV (niet te verwarren met de fail liet gegane Garage Van Strien BV), Smits Holding BV in Bene den-Leeuwen, Smits Beheer BV in Heinkenszand en Jos Smits, de toenmalige directeur van de Goese Audi- en Volkswagendealer. De rechtbank wijst de vorderingen op alle partijen af, behalve die op Smits Holding BV. Volgens de rechtbank kan DFM alleen geld vorderen voor de demo-leenover- eenkomsten die met het Goese au tobedrijf zijn gesloten. Smits Holding BV moet ruim 219.000 euro betalen aan DFM. Dat betreft de niet-betaalde kredie ten voor veertien demonstratieau to's. Ook moet de holding ruim 5000 euro ophoesten voor recht bankprocedures die DFM voerde om vier door Van Strien verkoch te, maar nog niet aan DFM betaal de demo-auto's weer in bezit te krijgen. Smits Holding BV heeft wel gepro beerd dat bedrag omlaag te krijgen met het argument dat de door DFM teruggehaalde auto's inder tijd voor een te laag bedrag zijn ge veild. Volgens de rechtbank is het normaal dat goederen na een fail lissement voor een lagere prijs (moeten) worden verkocht. Voor de aantijging dat Smits als bestuur der onrechtmatig zou hebben ge handeld en auto's 'aan het crimine le circuit' zou hebben verkocht, ziet de rechtbank geen bewijs. MEEST CELEZEN 1Leegstand is aandachtspunt. 2. Dorpsraad tegen komst Aldi. 3. Goes hervat werk Westwal. STELLING 'Lawaaisport past niet in Zeeland'. Geef uw mening over deze stelling op de site: www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto wordt iets minder duidelijk. Het idee van de koppen die als wind vanen over de wijk uitkijken, ben je kwijt. Bovendien was dat witte gebouw een erg mooie sokkel." Het vier meter hoge werk komt nu op schuine palen te staan met een halfronde heg omheen. Het idee voor de drie communice rende kunstobjecten is al een paar jaar geleden gelanceerd. De ge meente wil dat nieuwe en/of gere noveerde wijken een - bij voor keur - prominent kunstwerk krij gen. Voor de Goese Polder is die opdracht gegund aan de De Nooijers uit Baarsdorp en Wies de Bles en Martin McNamara uit Heinkenszand, die een collectief vormen. Een eis was dat het werk een verbinding moest leggen tus sen de brede school in De Spinne en het inmiddels in aanbouw zijn de woonservicecomplex Erasmus park. Dat is dus Denkbeeld gewor den. Het begint op de (toekomsti ge) rotonde bij het Erasmuspark met Gedachtevlucht van McNama ra: een driepotige, 2,5 meter hoge tafel waarop een geopende vogel kooi staat. Het wordt gesignaleerd door De Zieners, van Paul en Men no de Nooijer. Die kijken naar het plein voor de brede school, waar de bronzen De Loktak van De Bles komt. Die biedt de uit de kooi van McNamara gevlogen vogel een rustplek. Het is de bedoeling dat de kunstwerken in de zomer wor den geplaatst. vrijdag en zaterdag: Voor 0r99 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl -.r -■*< GOES Bouman KantoorTotaal BV aan de Columbusweg 8 te Goes op De Poel II is sinds gisteren begonnen met een forse uitbreiding. Het be drijfspand wordt met circa 700 vierkante meter extra magazijn- en kantoorruimte vergroot, een ver dubbeling van de huidige opper vlakte. Volgens directeur Wim Bou man is de uitbreiding noodzakelijk om het alsmaar groeiende relatiebe stand optimaal en servicegericht van dienst te zijn. Bouman Kan toorTotaal zit ook in Terneuzen. SINT-MAARTENSDIJK Wandelsportvereniging De Ooster- scheldestappers houdt zaterdag 26 februari een winterwandeltocht. Vanuit gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk (te vens het eindpunt) kan 5,10,15, 20 of 30 kilometer worden gewan deld. Inschrijven kan vanaf 8 uur, vertrekken kan een half uur later. Wandelaars kunnen onderweg een hapje en een drankje krijgen. EHBO'ers en verkeersregelaars zijn op de hele route aanwezig. www.oosterscheldestappers.nl Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: www.derodepilaren.nl lnfo:0113-250515 NISSE Anne Muller, grondlegster van de school voor rijkunst Akasha, houdt vanavond in Stoeterij Dandelion in Nisse een clinic Houding en Zit op het Paard. De clinic is georgani seerd door derde- en vierdejaars studenten van de paardenhouderij opleiding van het Edudelta College in Goes. De clinic begint om 19.00 uur met een uur theorie. Daarna zullen 2 a 3 ruiters drie kwartier rij den onder begeleiding van Muller. Iedereen is welkom, 5 euro entree. www.akasha-rijkunst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39