Re-integratiebedrijf deels op gang Zeeland Oliesanering duurt nog maanden Zelfbediening Lentebodes JL MJKJ 17 20 en 21 18 en 19 GEVOLGEN BRAND Helft cliënten Nijverheidscentrum Goes kan weer aan de slag BEVELANDEN-THOLEN almanak door Frank Balkenende GOES - Iets minder dan de helft van de 45 cliënten van het gemeen telijke re-integratiebedrijf aan de Houtkade in Goes, waar vorige week een werkplaats afbrandde, kan weer aan de slag. Dat kregen ze gisterochtend te horen tijdens een informatiebijeenkomst in het f kantoor van het Nijverheidscen trum. Bij de brand bleven het kantoor en één van de twee loodsen ge spaard. Een deel van de re-integra- tiecliënten kan daar hun taak her vatten. Voor de brand waren enke le mensen bezig met de bouw van een bar voor in een sloep. De half afgebouwde bar ging in rook op. Vijf re-integratiecliënten moeten nu opnieuw beginnen. Volgens bedrijfsleider Ab van de Ven van het Nijverheidscentrum kunnen nog eens vijf mensen de mouwen opstropen om modellen van Zeeuwse schepen te maken voor de Oranjevereniging Wilhel- minadorp. „Dat kan hier in de loods op ons terrein." Met een beetje improviseren kun nen nog eens vijf cliënten in het kantoor kleding voor het Leger des Heils sorteren. Een activiteit die ook al plaatsvond in de afge brande werkplaats. Daarnaast zullen vijf mensen werkzaamheden verrichten voor de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Hoedekenskerke. Vrijwil ligers willen onder meer een HO-baan aanleggen. Extra handen zijn welkom op en rond station Hoedekenskerke. Een deel van de re-integratiecliën ten - zo'n 25 - heeft de komende twee weken niks om handen. Al thans, het Nijverheidscentrum kan ze even geen activiteit aanbie den. Zij worden wel begeleid. Solli citatietrainingen, cursussen en be middelingsgesprekken gaan ge woon door. De leiding van Nijverheidscen trum en de gemeente zijn druk be zig om een alternatief onderko men in te richten. Daarvoor heb ben ze twee loodsen op het oog op de bedrijventerreinen Poel II en III. Doel is daar tijdelijk activi teiten onder te brengen die in de werkplaats werden verricht, zoals demontage van elektrische appara ten, hout- en metaalbewerking en de reparatie van fietsen. De oorzaak van de brand lijkt niet meer te achterhalen, maar er wordt vanuit gegaan dat er geen sprake is van brandstichting. KWADENDAMME - Vanuit zijn kantoor aan de Zwaakse Weel bij Kwadendamme spotte bos wachter André Hannewijk ze: de eerste grut to's. Deze elf vogels arriveerden na een lange trektocht vanuit hun Afrikaanse overwinte- ringsgebied. Hannewijk: „Het is altijd prachtig als we de eerste grutto's weer zien. Het aantal grutto's gaat hard achteruit de afgelopen ja ren en het zijn juist zulke mooie vogels." De grutto's vielen meteen aan op het grasland voor de werkschuur. „Ze begonnen direct naar eten te zoeken tussen de reeds aanwezi ge wulpen. Niet vreemd als je weet dat deze vogels soms in één ruk doorvliegen vanuit Por tugal!" aldus boswachter Hannewijk. foto Natuurmonumenten Dow Terneuzen neemt geen enkel risico bij onderhoud Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Vrijdag 25 februari 2011 Scheepsmotor klinkt Kees van Dongen als muziek in de oren door Lilian Dominicus VLAKE - De sanering van gelekte olie op een landbouwperceel bij Vlake zal nog zeker enkele maan den duren. Dat staat in een brief die Total gisteren heeft gestuurd naar de bewoners van Vlake. Total zegt overigens tevreden te zijn over de voortgang van de sane ring. De sloot langs de Kamper- weg, alsmede de boezemsloot (de verbinding met het Kanaal door Zuid-Beveland), is schoon. Hoe wel de sloten vrij zijn van olieres ten blijven de stalen schotten en de olieschermen voor de zeker heid nog even zitten. De ingezakte slootkanten worden over enige tijd bijgewerkt. De grondsanering concentreert zich nu op de leidingen in het ver vuilde perceel. Ook de sloten bij de aangrenzende woning worden aangepakt en hersteld. De vervui ling van de rest van het perceel Tip? redactie@pzc.nl wordt in kaart gebracht door mid del van monsters en het graven van sleuven. Enkele faciliteiten, waaronder de schaftkeet, de parkeergelegenheid, de wasstraat voor de vrachtwagens en de unit die verspreiding van eventuele olieresten moet voorko men, zijn verplaatst van de Vlake- naar de Kamperweg. Daarmee hoopt Total de verkeersbelasting in de bebouwde kom van Vlake te voorkomen. Die niet meer zo piepjonge Zierikzee- ënaar werkt voor een groot, interna tionaal bedrijf. Deze onderneming gaat met zijn tijd mee en beknibbelt tegelijkertijd waar het maar kan. Charmante juffrouwen die hem ooit administratief bijstonden, zijn allang wegbezuinigd. Zo moet die Zierikzee- ënaar voortaan zijn verreden kilome ters digitaal en rechtstreeks bij het hoofdkantoor declareren. Als hij een vrije dag wil, moet hij via het inter ne internet een formuliertje intikken. Zijn loonstrook krijgt hij in de e-mail. Jammer alleen dat hij zijn persoonlijke inlogcode is vergeten, zo dat hij niet kan zien wat hij deze maand heeft verdiend. Dat mooie systeem van de baas heet Employee Self Services. Die Zierikzeeënaar ziet het gelaten aan. Eén gedachte houdt hem op de been: Ooit komt de dag dat hij ook zichzelf het salaris zal uit betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37