Webwinkel verdringt Wi 21 zeeland Het gaat stikgoed met Stikleuk.nl Man uit Scherpenisse hoort eis van jaar cel wegens doodrijden fietsster Cadeautje PZC i vrijdag De krant 8 weken voor 24 euro! vrijdag 25 februari 2011 door Ondine van der Vleuten Een vrouw van 62 die zwanger wordt. Wel, wel, wel... De wetenschap staat voor niets. In discussies over oudere moe ders wordt altijd weer te berde ge bracht dat er tegenwoordig zoveel méér van zijn. Vrouwen stellen het moederschap immers alle maal uit? En als het dan niet meer lukt, moet de wetenschap eraan te pas komen. Hadden ze er maar eerder aan moeten beginnen! Dat vrouwen tegenwoordig later moeder worden, klopt Maar dat er méér oudere moeders zijn, is een misverstand. Vroeger, toen voorbehoedsmiddelen nog niet gewoon waren, telden veel gezin nen 'nakomertjes'. Kinderen kréég je gewoon, of je wilde, of niet. Zolang het je gegund was. Het is nu zeven jaar geleden dat ik - voor de tweede en waarschijn lijk laatste keer - moeder werd. Al twee maanden nadat de kinder wens van mijn negen jaar jongere partner acuut werd, was het raak. In een mengeling van opperste verbazing en stom geluk staarden we naar het blauwe streepje van de zwangerschapstest. Niet lang daarna hoorden en zagen we in het ziekenhuis voor het eerst het kloppende hartje van een nieuw leven. Op de terugweg naar huis, door een witte, besneeuwde we reld, konden we alleen maar stil zijn. Ik was toen 41 jaar. In de maanden die volgden dacht ik dingen als: Wat heb ik een ge luk met dit goed functionerende, gezonde lichaam. Als mijn kindje maar gezond is. Als ik 50 word, is hij pas zeven; als ik 60 ben, pas 17. Zou hij het erg vinden, zo'n oude moeder? En hoe reageren andere mensen daarop? Dat weet ik inmiddels. Ik ben een paar keer voor zijn oma aange zien, als ik in het gezelschap van mijn dochter was (die dan voor zijn moeder doorging). Op het schoolplein heeft een meisje me eens gevraagd hoe het kon, dat zo'n oud iemand een jong kind had. Tja... de natuur, hè! Mijn zoon was een geschenk. Een cadeautje dat ik kreeg, toen ik 42 was. En het mooiste cadeau óóit. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen,-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement óp www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang dê eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal ina28) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54Ö50,5004 VB Tilburg Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening TlfT4^ s De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon tre t u nadere informatie aan. door Cornelleke Blok en Marcel Modde 1 ebwinkels ruk ken op. Zet de huidige ontwik keling door, dan shopt in 2015 zo'n 40 procent van de Nederlan ders uitsluitend via het internet. „Let wel", benadrukt Mare Volle man van de Kamer van Koophan del, „uitsluitend! Daarnaast heb je nog de groep die aan de hand van informatie op internet een eerste shifting maakt en dan op pad gaat." De voordelen van een internetwin kel liggen voor de hand: geen dure huur voor een pand, rechtstreekse levering van de fabriek of import- teur en mede daardoor ook lage personeelslasten. Kortom een hele lage drempel voor een startende ondernemer. Maar toch worden de eigenaren van webshops niet (meer) slapend rijk, constateert Volleman op basis van onderzoek van de handelskamer in Zeeland en West-Brabant. Veel onderne mers doen de winkel er bij, naast een vaste baan in loondienst. „Maar daarbij moet niet worden vergeten dat de bestellingen, als het goed is tenminste, zeven da gen per week doorgaan en dat de afhandeling ook administratief net jes moet worden geregeld. Dus dat betekent niet alleen dat je site er uitnodigend moet uitzien, maar ook dat klanten er een veilige be taalomgeving kunnen vinden. De webwinkel die denkt dat klanten vanzelfbij hem terecht komen zo dra hij op internet begint, zal het uiteindelijk niet redden. Een goe de marketing is voor de verkoop via internet niet minder essen tieel." Volleman wijst in dat ver band op de 142 webshops in de re gio Zuidwest, die vorig jaar de stek ker er uit hebben getrokken. Dat aantal weegt nog altijd niet op te gen de groep starters (342), maar in 2010 strandden wel meer inter- netavonturen dan ooit. Landelijk steeg het aantal opheffingen zelfs met 15 procent. In de regio Zuid west bleef dat percentage tot de helft beperkt. De groeiende invloed van de web shop wordt merkbaar in het straat beeld. Veel leegstand in winkelcen tra is volgens Volleman het rechstreekse gevolg van de concur rentie op het internet. Om die slag voor te blijven, ontkomt de tradi tionele winkelier niet aan een ei gen digitale presentatie. „Bijna 70 procent van de consumenten oriënteert zich eerst via de compu ter, voordat hij de stap naar de winkel maakt. De website is dus een belangrijk visitekaartje." Ver der is het van groot belang dat het oude winkelhart blijft bruisen, be nadrukt Volleman. Dat kan door een combinatie van goede bereik baarheid, lage parkeertarieven en aantrekkelijke activiteiten. Soms moet je een risico dur ven nemen, dacht Jaccoli- ne Zorge (27) uit Brouwers haven. Ze opende vorig jaar op 19 juli, de trouwdatum van haar opa en oma, haar webwinkel Stikleuk.nl. „En: het gaat stik goed!" Wie de webwinkel van laccoline bezoekt kan ongestoord tassen, kussens, waxinelichthouders en meubels bekijken. Geen last van opdringerige verkopers of beperk- te.openingstijden. Daar heeft lacco line zelf ook een hekel aan. „Soms mijd ik winkels, omdat er dan met een iemand op je af stapt." laccoline werkt 24 uur per week op een kinderdagverblijf; maar brengt daarnaast veel tijd door ach ter de naaimachine. „Ik maakte al tijd al veel dingen zelf voor kinde ren, omdat ik het leuk vind iets ori gineels te geven. 'Daar moet je iets mee doen', zeiden de mensen te gen me." Ze maakte met behulp van een webdesigner een pagina aan via mijnwebwinkel.nl en schreef zich in bij de Kamer van Koophandel. „Ik heb ook een seminar gevolgd. Daar heb ik veel dingen geleerd over het starten van een bedrijf" Een webwinkel heeft voordelen, vindt Jaccoline. „De kosten zijn laag en je hoeft geen pand te hu ren. Daarnaast kan je zelf bepalen hoeveel tijd je erin steekt. Het na deel is dat klanten de artikelen niet kunnen voelen en ruiken. Daarom stal ik mijn producten op 25 maart uit bij mij thuis: dan kun nen mensen uit de buurt kómen kijken." laccoline heeft inmiddels gemid deld vijf a tien bestellingen per week. „Wat ik verdien, stop ik in materialen voor nieuwe artikelen. Ik kan mijn boterham er nog niet mee verdienen, maar het levert wel wat op." Toch droomt ze er van dat ze over een paar jaar een échte winkel heeft. „Dan kan je de artikelen echt laten zien." Ze lacht. „En als het een flop wordt, dan heb ik in elk geval de komende dertig jaar cadeaus voor iedereen." door Ad Roos MIDDELBURG - Als het aan de offi cier van justitie in Middelburg ligt, verdwijnt een 25-jarige inwoner van Scherpenisse voor een jaar achter de tralies en is hij drie jaar zijn rijbewijs kwijt. De jongeman veroorzaakte op 12 september vo rig jaar een verkeersongeval waar bij de 66-jarige fietsster D. Kik uit Tholen zwaar gewond raakte. De vrouw overleed later die dag in het ziekenhuis in Tilburg. Die ochtend had de jongeman twee pilsjes gedronken, was met vrienden weggeweest en had die dag nog twee blikjes bier gedron ken. Alles bij elkaar, zo wees later een ademanalyse uit, goed voor 400 mug, ofwel 1,8 maal teveel. In de middag bracht hij met de auto van zijn moeder zijn vriend naar huis. Volgens die vriend werd er al veel te hard gereden toen ze de Go- rishoeksedijk opreden. Een dijk waar het opletten geblazen was, want ze reden van het felle licht in een donker stuk met weinig uit zicht vanwege hangende takken en er was wat tijd nodig om de ogen aan het donker te laten wen nen. Volgens verklaringen van de Scherpenissenaar dook er plotse ling een fietsster voor hem op. In een reactie gaf hij een ruk aan het stuur, met fatale gevolgen. De wa gen brak uit, slipte en schepte de fietsster. De auto kwam tegen een boom tot stilstand, de Scherpenis senaar ontfermde zich over het slachtoffer en zijn vriend en passa gier verliet de wagen en bekom merde zich verder om niemand. H. van Asselt, de raadsman van de jongeman, schrik van de forse eis. „Dit soort straffen is meestal voor behouden aan soortgelijke ongeval len, waarbij de bestuurder is door gereden, hufterig rijgedrag heeft vertoond of met honderd door een woonwijk heeft gescheurd. Hij verzocht om een lagere straf Uitspraak 10 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2