sport 129 scootertje Dekkers' optimisme onverwoestbaar Luijckx over Riccö Leiderstruien Éifit vrijdag 25 februari 2011 profwielrenner van Vacansoleil was foto Willem Mieras Overigens: misschien staat het scootertje volgend jaar wel heel er gens anders. Johnny en Gerda wil len na dit seizoen in Spanje gaan wonen. Ze hebben al gekeken naar huizen. Misschien wordt het iets in de buurt, van Valencia, mis schien ergens bij Alicante. Zeker is dat je er geweldig kunt trainen. En dat brommertje kan ook veel eer der uit het vet. Vacansoleil-manager Daan Luijckx is niet van slag door het ontslag van dopingzondaar Riccardo Riccö. 'Riccö heeft ons debuut niet ver pest. Het was veel meer een verve lende zaak. We hebben nog steeds veel renners die goed presteren.' 'Andere ploegmanagers zeggen dat het bijna onmogelijk is om een in dividu voor zoiets te behoeden' 'Ik weiger uit te gaan van het onbe trouwbare. Riccö gaat er niet in sla gen mijn vertrouwen in mensen te beschadigen.' 'We zullen moeten praten over de Giro. Afgesproken was dat we daar met Riccö als kopman zouden rij den. Dat zullen we moeten aanpas sen. Ik denk aan Matteo Carrara die onze kopman kan worden.' Waar zijn al die leider struien gebleven die Jo hnny de afgelopen ja ren bij elkaar gefietst heeft? In hui ze Hoogerland zijn die nergens te zien. Hij heeft: ze nagenoeg allemaal weggeven, vertelt hij. „Aan men sen die veel voor me betekenen. Of ik geef ze aan een stichting die zo'n trui veilt en van de opbrengst iets goeds doet Ik krijg veel verzoe ken via de mail. Of m'n vader belt met een verzoek. Eigenlijk zeg ik zelden nee. In de ronde van Polen kreeg ik na elke huldiging een enorme beer. Op een gegeven mo ment had ik er een stuk of vijf. De halve bus stond er vol mee. Ik heb ze allemaal weggeven, bijvoor beeld aan de verzorgers. Die kon den ze aan hun kinderen geven." Hoe houdt hij dan als die mooie herinneringen vast? „Met foto's. Je vindt ze overal op internet en vaak krijg ik er toegestuurd. Nou ja, als ik in de Tour de bolletjestrui zou komen dan zou ik die waar schijnlijk niet weggeven. Die zou ik inlijsten. Maar verder. Ik heb hier toevallig een paar bekers staan. Maar als ik ga verhuizen, zal ik ze niet meenemen." door René van Stee BRUSSEL - Voor wie niet zo goed in zijn vel steekt, is het wellicht raad zaam om eens bij Hans Dekkers op visite te gaan. De profrenner uit IJzendijke sukkelde het vorige seizoen met een hardnekkige viru sinfectie, waardoor hij nauwelijks in actie kwam. Een jaar eerder verruilde hij de Amerikaanse ProTourploeg Gar- min-Slipstream voor de Belgische Pro-Continentale formatie Land bouwkrediet. De oorzaak daarvan was dat hij bij Garmin vanwege het knechtenwerk in dienst van kleppers als Tyler Farrar en Robert Hunter niet toekwam aan wat hij goed kan: meesprinten voor de ze ges in rittenkoersen zoals de Ron de van West-Vlaanderen, de Vier daagse van Duinkerken en de Ron de van Picardië. „Je zou inderdaad van minder de pressief worden", zegt Dekkers over twee opeenvolgende seizoe nen die allerminst naar wens ver- liepen. „Maar ik ben niet iemand die heel snel bij de pakken neerzit. Natuurlijk ben je wel eens somber als het niet gaat zoals het moet gaan. Aan de andere kant kon ik mezelf niks verwijten. Het was brute pech. Dan moet je er in be rusten." Over de oorzaak van het malheur dat hem overkwam, waardoor hij voortdurend moe was en ook zijn longen verre van optimaal functio neerden, tast Dekkers nog altijd in het duister. „Een ziek persoon die in de buurt was, iets in het voed sel. Wie het weet mag het zeggen. Feit is dat het er diep heeft inge hakt. Ik heb echt sloten antibiotica binnengekregen." De 29-jarige Zeeuws-Vlaming on dervond vorig seizoen veel steun van zijn trainer Tom Steels, de ex-sprinter die onder meer negen Tour-etappes won en verbonden is aan Landbouwkrediet. „Tom kent het klappen van de zweep. Hij was het die me rustig hield. Dat ik niet ging forceren." Dekkers heeft niet het gevoel dat het jaar van de waarheid er aan komt. „Dat is het altijd. Je moet je telkens zien te bewijzen. Maar ik voel geen extra druk. Ook niet van uit de ploeg. Iedereen weet waar om ik niet heb kunnen brengen wat ik graag had gewild." Ploegleider Jozef De Bilde spreekt na afloop van de ploegpresentatie van Landbouwkrediet in Brussel het volle vertrouwen uit in zijn Zeeuws-Vlaamse sprinter. Hij heeft goede hoop dat Dekkers, die in maart vader hoopt te worden, zich zal revancheren. „Hans maakt tot nu toe een goede indruk. De trainingskampen in Benidorm en Toscane heeft hij prima verteerd. Hij zit goed in zijn vel. Zodra hij laat zien dat hij tot goede dingen in staat is, zal de ploeg ook voor hem willen werken. Hopelijk kan Hans het dan ook eens afmaken." Dekkers rekent erop dat hij Land bouwkrediet, waartoe ook veldrit- koning Sven Nys behoort, zal te rugbetalen voor het in hem gestel de vertrouwen. De IJzendijkenaar begint aan zijn laatste contractjaar. Ook dat maakt hem niet nerveus. „Ik heb voldoen de tijd om mezelf te bewijzen." Verder denk Dekkers dat hij nog wel een poos meekan. „Ten opzich te van vroeger ben ik nu zeker niet minder. Dat merk ik vooral aan hoe ik herstel na een training. Wat ik nog wel mis, is hardheid. Die doe je op in de koers. Ten opzichte van de betere jaren die ik kende, zal dit nu iets langer duren." De Omloop Het Nieuwsblad en Kuume-Brussel-Kuurne komen dit weekeinde dan ook te vroeg voor Dekkers. Wel gaat hij morgen net als Middelburger Nick van der Lijke (Rabo Continental Team) van start in de Beverbeek Classic. „Een wedstrijd in de luwte, zeg maar. Wel een heel mooi koers, trouwens. Daarna hoop ik zo snel mogelijk iets te kunnen laten zien in koersen die me goed liggen, zo als al eerder gezegd de Driedaagse van West-Vlaanderen en Driedaag se van Duinkerke, maar ook de Scheldeprijs." Hans Dekkers (midden) showt zijn nieuwe outfit temidden van andere ren ners van de ploeg van Landbouwkrediet. foto Mare Barbieux Mark Cavendish Matthew Goss Tony Martin Danilo di Luca Sergei Ivanov Alexandr Kolobnev Damiano Cunego Danilo Hondo Alessandro Petacchi 'knni Levi Leipheimer Robbie McEwen Yaroslav Popovych Alberto Contador Nick Nuyens Richie Porte TEAM RADIOSHACK (VST) SAXO BANK SUNGARD (DEN) SKY(CBR) VAKANSOLEIL-DCM (NED)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29