PSV herovert weer wat aanzien 241 sport Ajax trekt aan kortste Ajax simpel verder, eind tegen Van der Zee overwerk FC Twente PSV schaart zich uiteindelijk zonder al te veel proble men bij de laatste zestien in de Europa League. In de tweede helft vloert het Lille: 3-1. NAC wil Karelse als hoofdcoach Jan Everse en Rob Baan stappen op bij Sparta Oscar Freire opnieuw snelste in Ruta del Sol Martin van Geel wil 'steentje bijdragen' Omloop onzeker door conflict met oortjes vrijdag 25 februari 2011 PSV-LILLE 6 Met zes doelpunten is Balasz Dzsudzsak dit seizoen PSVs Europees topscorer. Met een uitblinkende Balasz Dzsudzsak knokt PSV zich opnieuw terug van een achterstand tegen Lille. foto Toussaint Kluiters/ANP mm m san s BREDA NAC wil volgend seizoen verder met nog maar één hoofdtrainer: Jo hn Karelse. Dat bevestigde tech nisch directeur Jeffrey van As gis termiddag. Nu zwaait de 40-jarige Zeeuw nog samen met Gert Aande- wiel de scepter over het eerste elf tal van de Bredase club. Laatstge noemde moet volgend seizoen als rechterhand gaan fungeren van Ka relse, die een eenjarig contract kan tekenen. „Het is duidelijker voor al les en iedereen als er één eindver antwoordelijke is", vindt Van As. ROTTERDAM Trainer Jan Everse is per direct op gestapt bij Sparta. Ook Rob Baan legde zijn functies als technisch manager en commissaris techni sche zaken met onmiddellijke in gang neer. „Ik moet helaas beken nen dat het mij niet is gelukt om deze groep tot een eenheid te sme den", liet Everse weten. Sparta staat op de tiende plaats in de Jupiler League. De club maakt het seizoen af met assistent-trainer Jos van Eek en Geert Meijer. ANTEQUERA Oscar Freire heeft donderdag voor de tweede dag op rij een etappe ge wonnen in de Ruta del Sol. De Spaanse wielrenner van de Rabo- bankformatie was in de slotrit, die over 162,7 kilometer ging van Cordoba naar Antequera, de snel ste in de sprint. Johnny Hooger- land uit Yerseke werd 61e op 27 tel len. De eindzege ging naar de Span jaard Markel Irizar van Team Ra- dioShack. Hoogerland werd in het eindklassement 41e op 2 minuten en 44 seconden. ROTTERDAM De overgang van technisch direc teur Martin van Geel van Roda JC naar Feyenoord is rond. De 50-jari- ge Brabander treedt komende zo mer in dienst bij de Rotterdamse club, waar hij als speler tussen 1988 en 1990 actief was. Hij onder tekent een contract voor onbepaal de tijd in De Kuip. De opvolger van Leo Beenhakker noemde zijn ren tree in De Kuip een grote eer. „Ik wil een belangrijk steentje bijdra gen aan het structureel terugbren gen van Feyenoord op het niveau waar deze grote club thuishoort." HASSELT Het is onzeker of Omloop het Nieuwsblad morgen doorgaat. De deelnemende wielerteams zijn van plan om tijdens de koers gebruik te maken van technische hulpmid delen. Ook de Nederlandse Rabo- bank-ploeg wil met de oortjes in rijden. De internationale wielren- unie UCI heeft de oortjes voor klei nere koersen verboden. „We heb ben afgesproken dat we met oor tjes gaan rijden", aldus Rabo-ren- ner Lars Boom. pagina 28 en 29: Hoogerland en Dek kers blikken vooruit op seizoen door Emiel Bootsma en Jochem Lippmann ZEIST - Hoofdscout Hans van der Zee heeft de arbitragezaak tegen Ajax gewonnen. Dat meldde een woordvoerster van de KNVB gis teravond. Ajax wilde Van der Zee ontslaan, maar daar ging hij niet mee akkoord. Formeel gezien zou den de Amsterdammers de hoofd scout weer in dienst moeten ne men. Het lijkt waarschijnlijker dat beide partijen in gesprek gaan over een afhandeling van de zaak. Van der Zee verhuisde in de zo mer van 2007 van PSV naar Ajax, waar hij volgens de toenmalige lei ding van de Amsterdamse club aanvankelijk niet altijd optimaal functioneerde. De inmiddels ver trokken trainer Martin Jol was ech ter zo tevreden over de scout dat hij hem afgelopen zomer een forse loonsverhoging gaf. Rik van den Boog, algemeen directeur van Ajax, stelde Van der Zee afgelopen maand op non-actief omdat hij ge brekkig zou communiceren. Ajax en Van der Zee bereikten geen overeenstemming over een vertrek van de hoofdscout. Daar door stonden beide partijen vorige week lijnrecht tegenover elkaar voor de arbitragecommissie van de KNVB. De zitting trok veel aan dacht van de media en eindigde in een ordinair partijtje modder gooien. Van den Boog ontbrak op de zitting omdat hij en zijn gezin zich bedreigd voelden. Uiteindelijk lekte gisteren een klein uur voor de wedstrijd tussen Ajax en Anderlecht in de Europa League uit dat Van der Zee de arbi tragezaak heeft gewonnen. De KN VB wil de uitspraak pas vandaag volledig toelichten. AMSTERDAM/ENSCHEDE - In navol ging van PSV plaatsten ook Ajax en FC Twente zich gisteravond voor de volgende ronde in de Euro pa League. Ajax speelde in een dik kwartier de laatste onzekerheid uit de tweekamp met Anderlecht, ter wijl FC Twente de mouwen nog moest opstropen om een vlot op gelopen 2-0-achterstand weg te werken (2-2). De grote man bij Ajax was op nieuw Miralem Sulejmani. Hij maakte het duel al vlot tot een for maliteit door twee keer achter el kaar te scoren (11e en 17e minuut). Het gaf trainer Frank de Boer de vrijheid om Maarten Stekelenburg (lichte kiesklachten) in de rust te vervangen voor Jeroen Verhoeven en ook de veelbesproken Demy de Zeeuw kreeg speelminuten. Twente-trainer Michel Preud'hom- me kon zich die weelde niet per mitteren. De Belg zag zijn ploeg de vorige week zorgvuldig opge bouwde 2-o-voorsprong binnep 24 minuten weggeven. Theo Jans sen (vlak voor rust) en Douglas (kort na rust) lijmden de schade. Ajax treedt bij de laatste zestien aan tegen Spartak Moskou, terwijl Twente nu tegen Zenit moet. Ajax-Anderlecht (Bel) 2-0 (2-0). 11. Sulejmani 1-0, 17. Sulejmani 2-0. Scheidsrechter: Hansson (Zwe). Gele kaart: Ebecilio (Ajax), Kouyaté, Kanu (Anderlecht). Aantal toeschouwers: 51.000. Eerste wedstrijd: 3-0. Ajax ver der. FC Twente-Rubin Kazan (Rus) 2-2 (1-2). 22. Ansaldi 0-1, 24. Noboa 0-2, 45+1. Janssen 1-2, 47. Douglas 2-2. Scheidsrechter: Borski (Pol). Gele kaart: Brama, Mihaylov (FC Twente), Navas, Noboa, Karadeniz, Ryzhikov (Rubin Ka zan). Aantal toeschouwers: 24.000. Eer ste wedstrijd: 2-0. FC Twente verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24