KORTING! Olieprijs naar record 'ym koop Hulpvaardigheid kost Zeeuws-Vlaming zijn auto ZONDAG Op ALLE reizen Startende ondernemers zoeken het vaker in verkoop via internetwinkel Nederlands stel kan Libië niet uit vanwege huisdieren KRAS.NL 24 en 25 10 en 11 Afwezigheid van PW bij verkiezingsdebat is zwaktebod 69% Word eek abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555530' 27 februari ONRUST Opec helpt Zie www.kras.nl/koopzondag Boek uw vakantie op KRAS.NL Vandaag bij uw krant als bijlage auto VRIJDAG 25 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 47 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN EINDHOVEN - De benzineprijs kan dit weekeinde of vlak daarna het record van de zomer 2008 (1,692 euro per liter) breken. Dat voor spelt Paul van Selm van consumen tenorganisatie UnitedConsumers. De oorzaak is de onrust in de Ara bische wereld en met name Libië. De oliemarkt reageert nerveus op de Libische crisis, ook al heeft het oliekartel Opec belooft de kraan verder open te draaien als de toe voer uit Libië stilvalt. Steeds meer economen houden rekening met een blijvend hoge olieprijs en een inzakkende groei van de wereld economie. Ze zijn bang dat de on rust overslaat naar andere landen in de regio die olie produceren. In olieproducent Bahrein is ook spra ke van een opstand. Het meest vre zen deskundigen een crisis in Sau- di-Arabië, het land met de groot ste olievoorraad ter wereld. De olieprijs is gestegen tot bijna 106 dollar voor een vat (159 liter) Opec-olie. Een vat Noordzee-olie kost inmiddels 119 dollar. De Japanse bank Nomura heeft al voorspeld dat een vat weieens 220 dollar kan gaan kosten als de pro ductie stilvalt in zowel Libië als buurland Algerije, waar het ook onrustig is. Zij pompen samen 2,8 miljoen vaten per dag op. De Opec zegt daar een ongebruikte capaci teit van 5 miljoen tegenover te kunnen zetten. Het Italiaanse Eni, de grootste bui tenlandse oliemaatschappij die ac tief is in Libië, heeft de productie gisteren gehalveerd en het grootste deel van het personeel geëvacu eerd. Ook RWE, Total en OMV leg den hun productie deels stil. De meeste Libische havens zijn voor tankers onbereikbaar. door Marcel Modde MIDDELBURG - Het aantal webwin kels in zuidwest-Nederland is vo rig jaar explosief gegroeid. In West-Brabant begonnen 243 on dernemers een zelfstandige nering via het internet. In Zeeland'waren dat er 99. Dat blijkt uit cijfers van de Kamer van Koophandel die gis teren zijn bekendgemaakt. De for se groei en de sterke stijging van het aantal bestedingen online wordt gezien als een bedreiging voor 'fysieke winkels'. Volgens de handelskamer is het zaak dat de traditionele winkels in deze ont wikkeling meegaan en op z'n minst ook een etalage moeten bie den op internet. „Ze kunnen in één klap hun markt sterk vergro ten. De consument maakt steeds vaker thuis een eerste selectie voor hiidaadwerkelijk op pad gaat." AL^\ pagina 2 en 3: webwinkel ver- y dringt traditionele verkoop De brandweer knipt de auto van Daan van Driel open op de Zaamslagsedijk bij Reuzenhoek. foto Tim Koster REUZENHOEK - Schiet je te hulp bij een ongeluk, wordt het dak van je auto opengeknipt. Het overkwam Daan van Driel woensdagavond laat op de Zaamslagsedijk bij Reu zenhoek. „Het is vervelend", rea geerde hij gisteren redelijk onder koeld, „maar het belangrijkste is dat iedereen veilig in het zieken huis is gekomen. Zo'n auto is maar een stuk blik." 1mmmmmmemmmmmm Daan en zijn vader Dick kwamen in actie, nadat een 68-jarige Hul stenaar rond 22.45 uur vlakbij hun huis van de Zaamslagsedijk was ge reden. In de auto zaten nog vier in zittenden. Dick trok met zijn laad- schop de auto terug op de dijk. De politie was er ondertussen ook en liet Dick zijn gang gaan. Twee vrouwen uit de auto, een Hulsterse (40) en een hoogzwange re Vlissingse (18), namen plaats in de wagen van zoon Daan. „Zon der iets te vragen", aldus Dick. Am bulancepersoneel arriveerde. Beide vrouwen waren lichtgewond. De 40-jarige mocht uitstappen. Voor de hoogzwangere vonden hulpver leners dat niet verantwoord. Om haar uit de auto te krijgen is het dak van Daans wagen door de brandweer opengeknipt. DEN HAAG - Een Nederlands echt paar in Libië heeft de grootste moeite het land uit te komen om dat het hoe dan ook zijn zestien katten en twee honden mee wil nemen. Het stel kon gisteren mee vliegen met een vlucht uit Tripoli maar het weigerde dat zonder de huisdieren te doen. Het heeft ook ai gehoord dat de dieren niet mee kunnen op een fregat, als dat Libië aandoet. Het probeert nu met twee auto's naar de Tunesische grens te gaan, meldt Petra van der Luer, zus van de vrouw van het stel, op internet. pagina 9: chaos in Libië waarom zou je meer betalen Nu is zijn auto (een Subaru van eind 1998; april 2010 gekocht voor 3000 euro) total loss. ZLM Verzeke ringen is bereid de dagwaarde te vergoeden. Daan schiet er toch bij in. „Ik kan er boos om worden", zegt hij, „maar daar heb je weinig aan." Beide vrouwen hebben een nacht doorgebracht in ziekenhuis De Honte in Terneuzen en moch ten gisterochtend naar huis. mm reacties: 453 Bewolkte dag, 9-11° PSV herovert weer wat aanzien in Europa TED heeft de wereld wat te zeggen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1