Stapel gratis boeken voor wethouder Fietsen vormen ijzeren i8l zeeland Overvaller beroofde pomphouder die hem nog kort daarvoor had geholpen BIBLIOTHEEK Actie SP en enquête CU Onderzoek naar minicampinglijst FIETSEN Middelburg wil vriendelijk zijn voor de fiets. Maar de stad wil ook af van het wildparkeren van rijwielen in het centrum. Een nieuw fietsparkeerplan is in uitvoering. Plan fietsparkeren vrijdag 25 februari 2011 Wethouder Rob van Dooren (rechts) ontvangt van SP'ers Trix de Roos (links) en Sem Stroosnijder 'protestboeken' tegen de sluiting van de biblio theken. foto Ruben Oreel door Maurits Sep vlissingen - Rob van Dooren hoeft voorlopig geen boeken te ko pen, of te lenen in de bibliotheek. Gisteravond kreeg de Vlissingse wethouder er ruim tweehonderd aangeboden. Voorzien van de handtekeningen van de gevers, met daarbij protest-opdrachten te gen de sluiting van de bibliothe ken in Vlissingen en Oost-Sou burg. De SP had de boeken verzameld tijdens een protestactie afgelopen zaterdag. Vlissingers konden oude boeken van thuis inleveren met een verzoek aan de wethouder in de kaft geschreven. Bovendien le verde de actie 250 handtekeningen op voor het behoud van de biblio theken. Ook die kreeg de wethou der gisteravond aangeboden. Dat gebeurde in de raadszaal in het stadhuis, vlak voor aanvang van de raadsvergadering. Althans, de bedoeling was het zo rond kwart over zeven te doen, maar de wethouder kwam pas stipt om half acht de raadzaal in. Burge meester Roep stelde zich flexibel op en stelde het begin van de ver gadering uit, zodat de SP de boe ken en handtekeningen kon over handigen. Wethouder Rob van Dooren nam ze beleefd in ontvangst. Hoewel hij de afgelopen anderhalve week zeer veel kritiek kreeg te verduren voor zijn voorstel om de centrale locaties van de bibliotheken te slui ten en kleine steunpunten in de wijken te openen, bedankte hij de SP zelfs voor de actie. „Die toont de betrokkenheid aan en daar ben ik blij mee." De SP is van plan volgende week zaterdag (5 maart) weer een actie te houden voor het behoud van de bibliotheken. „We krijgen nog steeds reacties van mensen die wil len meedoen en oude boeken wil len inleveren met een protest te gen de sluiting", aldus Lian Colijn. De fractie van de Christenunie heeft besloten een enquête te hou den onder Vlissingers, Souburgers en Ritthemers over de plannen voor de 'bibliotheek van de toe komst'. Inwoners van stad en dor pen kunnen hun mening geven via de wesbite www.thesis- tools.com. De CU gebruikt de uit slag om tot een 'weloverwogen be sluit' te komen. den haag - De Raad van State gaat onderzoeken of de gemeente Veere op de juiste wijze alle mini- campings in de gemeente in het ge repareerde bestemmingsplan bui tengebied heeft opgenomen. Al jaren is er in de gemeente Veere gesteggel over het aantal minicam- pings en de grootte daarvan. De ge meente Veere heeft een omstre den lijst met toegestane minicam- pings. Er zijn 165 bestaande mini- campings en de lijst biedt ruimte aan nog eens zes nieuwe minicam- pings. Minicampinghouder M. Wattel uit Oostkapelle maakte bezwaar tegen het nieuwe bestemmingsplan en de minicampingbestemming voor akkerbouwer J. Maljaars uit Aagte- kerke. Maljaars is de 166e camping die op de lijst is opgenomen. Wat- tel is het daar niet mee eens. Vol gens haar voldoet Maljaars' mini- camping met vijftien plaatsen niet aan de voorwaarden en past Veere het minicampingbeleid verkeerd toe.Volgens de raadsman van de gemeente zit er echter iets anders achter. „Wattel heeft zelf een con flict met de gemeente over een uit breidingsplan naar 25 kampeer plaatsen." Uitspraak volgt over enkele weken. door Theo Giele Fietsen en Middelburg, het blijft lastig. Zeker in de binnenstad. Fietsers lave rend tussen de auto's in de Stationstraat, borden met eenrichtingsverkeer negerend in de Gravenstraat, openslaande portieren ontwijkend op de Kaaien of tegen de voorschriften in rijdend door het voetgangersge bied. Toch, stelt de gemeente, 'Middel burg is een echte fietsstad'. De ge meente wil binnen een paar jaar de titel 'beste fietsstad' binnenha len. Middelburg moet een Bike Friendly City worden. Dat kost geld en Europa heeft veel geld: 1,83 mil joen in totaal. Daarom wordt met buitenlandse steden samenge werkt. Niet om een fietspad van Middelburg naar Kortrijk, Boulog- ne-sur-Mer, Cambridge of Southend-on-Sea aan te leggen, maar om samen het Europese 'sub sidietraject' te doorlopen. Dat geld is nodig om fietsroutes te verbeteren en aan te leggen. En er zijn plannen om op het toekomsti ge grote parkeerterrein aan de oost zijde van de stad (Ramsburg) toe risten uit de auto op de (huur)fiets te laten stappen. Ook hét parkeren van fietsen moet goed worden aangepakt. Al jaren worstelt de Middelburgse binnen stad met dit probleem. In 2005 werden extra fietsbeugels geplaatst, maar het 'wild' stallen van fietsen in de binnenstad is niet afgeno men. Tellingen wijzen uit dat er op piekmomenten honderden plaat sen te weinig zijn. - Maar het is niet alleen een kwestie van plaatsen. Gisteren was het don derdag, marktdag in de stad. Typisch zo'n piekmoment. Maar terwijl aan de kop van de Nieuwe Burg en voor het ANWB-kantoor nog volop ruimte is, staan fietsen toch her en der in de straat, aangeleund tegen bankjes, afvalbak ken en bomen. Anderen zetten hun fiets bijna bij de Blokker bin nen. Mensen lopen liever met hun fiets door de straat, dan dat ze hem aan het begin van de winkelstraten neerzetten. Zeker in de zomer maanden botsen - vaak letterlijk - de belangen van de gehaaste Middelburgers-met-de-fiets-aan- de-hand en slenterende toeristen in de drukke straten. En het is geen fraai gezicht. Over de Lange Delft vormen de fietsen op drukke dagen bijna een ijzeren gordijn. Maar behalve dat het straatbeeld wordt ontsierd, wordt ook de doorgang belemmerd voor het winkelend publiek, leveran ciers en de hulpdiensten. De gemeente wil af van het fiets- parkeren in de drie grote winkel straten. Om dat mogelijk te maken is een plan opgesteld om op de om liggende pleinen extra fietsparkeer plaatsen te maken. Per saldo komen er dan 464 plaatsen bij: 630 erbij op de pleinen, 166 weg uit de winkelstraten. De gemeenteraad praat komende maand over het project Bike Friendly City. in de drie voornaamste winkelstra ten (Korte- en Lange Delft, Nieu we Burg en Lange Viele) verdwij nen de fietsbeugels; dat betekent 166 fietsparkeerplaatsen minder; Op het Walplein en de Stroo- poortgang komen 150 fietspar keerplaatsen; Op het Damplein: 130 extra fiets parkeerplaatsen; Op het Zusterplein: 150 extra fietsparkeerplaatsen; 0 Op de Pottenbakkersingel: 200 extra fietsparkeerplaatsen; Per saldo komen er 464 fietspar keerplaatsen bij. Sommigen zetten hun fiets bijna in de winkel. Tussen de beugels in de Nieuwe Burg is volop plaats. middelburg - Verwijdering uit de maatschappij, voor althans een flinke tijd, is volgens officier van justitie G. van der Hofstede de ma nier om ervoor te zorgen dat een 23-jarige Middelburger geen over vallen pleegt. Hij eiste gisteren een celstraf van vier jaar. De Middelburger overviel op 16 maart vorig jaar het benzinesta tion aan de Rotterdamse Kaai in Middelburg. Gemaskerd en gewa pend met een pistool stapte hij die avond het gebouw binnen en eiste geld. Enkele weken eerder had de beheerder van die benzinepomp hem nog gematst omdat hij toen geen geld had om te tanken, zo hield een van de rechters van de Middelburgse rechtbank hem voor. Volgens de Middelburger had hij de overval gepleegd omdat hij geld nodig had. Hij wilde aan de slag als zeeman en had niet het geld om een monsterboekje aan te schaffen. Van der Hofstede zei tegen d'e le den van de rechtbank dat de man een fors strafblad heeft en dat hij al eerder betrokken was bij een overval. Drie jaar geleden beroofde hij na melijk samen met een ander de Middelburgse videotheek Viduet waarvoor hij een celstraf kreeg van vijftien maanden waarvan vijf voorwaardelijk. Direct na de over val op het tankstation pakte de be heerder een brandblusser en ging achter de overvaller aan. Deze vluchtte richting het Bolwerk en liet zijn scooter staan. Aan de hand van gegevens van dat voer tuig kon de politie de Middelbur ger aanhouden waarop deze een volledige bekentenis aflegde. Raadsman D. Olie vroeg de recht bank om niet de eis van de officier over te nemen. „Veel te zwaar." Hij vroeg een straf die overzichtelijk is. „Niet de zoveelste verloren epi sode in zijn leven." Uitspraak 10 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18