Plan brede school even van tafel Zelfbediening WALCHEREN 18 en 19 ONDERWIJS Wethouder gaat alternatieven zoeken na protesten ouders, buurt en politiek Zwemles van een Olympisch kampioen XT EjVj 17 20 en 21 Helft personeel kan na brand weer aan de slag almanak Vrijdag 25 februari 2011 Fietsen vormen ijzeren gordijn in winkelstraten door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Wethouder Marin de Zwarte van onderwijs heeft zijn plan voor een brede school in Souburg-Zuid ingetrok ken. Hij gaat de komende maan den zoeken naar mogelijkheden voor een andere locatie of aanpas sing van het concept van de brede school. De Zwarte besloot daartoe na zwa re druk van ouders en buurtbewo ners en met een motie in aantocht die op een meerderheid van de raad kon gaan rekenen. Door zelf zijn plan terug te nemen, hield hij de eer aan zichzelf en behoudt grip op de situatie. De wethouder beloofde met de schoolbesturen en de organisatie voor kinderop vang te gaan overleggen. Rond de zomer komt hij met een antwoord naar de raad. Daaruit zal blijken of er een andere plek is te vinden in Souburg-Zuid voor de brede school. Of dat het concept van één groot complex voor twee scholen, kinderopvang, gymzalen en media theek verlaten moet worden en ge kozen moet worden voor meer kleinere locaties, waarbij de scho len wel enkele centrale voorzienin gen delen. Dat is een andere invul ling van het idee 'brede school'. „Ik herken de zorgen die leven en ik weet dat ze breed gedragen wor den", verklaarde De Zwarte zijn be slissing. Ouders, leerkrachten en buurtbe woners hebben zich al enkele ke ren verzet tegen met name de loca tie. De brede school komt pal langs de A58, achter de huizen aan de Vlissingsestraat en de Kromwe- gesingel. Alle tegenstanders wijzen op de verkeersveiligheid in de buurt, die nu al veel te wensen overlaat. Met 600 leerlingen die de drukke en gevaarlijke straten over moeten, is het volgens hen wach ten op ongelukken. Bovendien zorgt het verkeer op de A58 moge lijk voor gezondheidsproblemen door de uitstoot van fijnstof en voor geluidsoverlast, vrezen zij. D66, POV, SP, CU en GL - samen acht van de 27 zetels- hadden een motie klaar om de wethouder te dwingen naar alternatieven te gaan zoeken. PSR (vijf zetels) schaarde zich ook bij de tegenstan ders en zelfs De Zwartes eigen CDA (twee zetels) drong aan op 'een moment van bezinning'. Daar had de wethouder zelf dus ook behoefte aan. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „Wow, die is zwaar!" Een jongetje van de Zwemschool Zeeland in Vlissingen weegt de olympische medaille van zwemkampioen Jo- han Kenkhuis in zijn hand. Hij wrijft er met zijn duim over en geeft hem vervolgens door aan het meisje naast hem. De kinderen, tussen de zes en negen jaar, vinden de medaille stoer. Maar eigen lijk alleen omdat kinderen van die leeftijd een medaille altijd stoer vinden. Dat die is gewonnen bij de Olympische Spelen, zegt ze nog niet zo veel. Pas als iemand hen uitlegt dat je maar eens in de vier jaar kans maakt op die plak, kijken ze er met extra respect naar. De Olympisch medail lewinnaar kwam gisteravond naar Vlissingen om de leden van de Kidsclub van Zwemschool Zee land les te geven. De clinic was de hoofdprijs van de landelijke actie 2000 meter banenzwemmen. Uit alle 65.000 deelnemers zijn vier namen ge trokken. De winnaars kregen niet alleen elk 450 euro, maar ook een gastles van Kenkhuis. Wout Roos, die wekelijks zijn vaste baantjes trekt in Vlissingen, was de gelukkige. Op zijn verzoek heeft hij de clinic niet zelf gevolgd, maar is de les geschonken aan de kinderen van de Kidsclub. „Maak jezelf maar zo lang mogelijk. Houd je voe ten bij elkaar en zet nu maar hard af tegen de kant. Heel goed. En zwem maar naar de over kant." Kenkhuis maakte er een echte les van. Sa men met de kinderen ging hij het water in om ze te leren hoe ze nog mooier en efficiënter kunnen zwemmen. „Nu gaan we duiken, en dan wil ik dat jullie met je voeten een klein sprongetje maken. Hoe minder water er opspat, hoe beter." Na ook nog de borstcrawl, de rugcrawl en het keren in het water te hebben geoefend, gingen de kinde ren tevreden en met rode wangen van inspan ning weer naar huis. foto Lex de Meester Dow Terneuzen neemt geen enkel risico bij onderhoud Tip? walcheren@pzc.nl GOES - Iets minder dan de helft van de 45 cliënten van het gemeen telijke re-integratiebedrijf aan de Houtkade in Goes, waar vorige week een werkplaats afbrandde, kan weer aan de slag. Dat kregen ze gisterochtend te horen tijdens een informatiebijeenkomst. Bij de brand bleven het kantoor en één van de twee loodsen ge spaard. Een deel van de re-integra- tiediënten kan daar hun taak her vatten. Voor de brand waren enke le mensen bezig met de bouw van een bar voor in een sloep. De half afgebouwde bar ging in rook op. Vijf re-integratiecliënten moeten nu opnieuw beginnen. Volgens bedrijfsleider Ab van de Ven van het Nijverheidscentrum kunnen nog eens vijf mensen mo dellen van Zeeuwse schepen gaan maken voor de Oranjevereniging Wilhelminadorp. „Dat kan hier in de loods op ons terrein." Nog eens vijf cliënten kunnen in het kan toor kleding voor het Leger des Heils sorteren. Daarnaast zullen vijf mensen werk gaan doen voor de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Hoedekenskerke. De 25 re-integratiecliënten die de komende twee weken nog niet kunnen werken, krijgen wel sollici tatietrainingen, cursussen en be middelingsgesprekken. De leiding van Nijverheidscen trum en de gemeente zijn druk be zig om een alternatief onderko men in te richten. Daarvoor heb ben ze twee loodsen op het oog op de bedrijventerreinen Poel I en II. Doel is daar tijdelijk activiteiten onder te brengen die in de werk plaats werden verricht, zoals de montage van electrische appara ten, hout- en metaalbewerking en de reparatie van fietsen. De oorzaak van de brand lijkt niet meer te achterhalen, maar er wordt vanuit gegaan dat er geen sprake is van brandstichting. Tip? redactie@pzc.nl Die niet meer zo piepjonge Zierikzee- ënaar werkt voor een groot, interna tionaal bedrijf. Deze onderneming gaat met zijn tijd mee en beknibbelt tegelijkertijd waar het maar kan. Charmante juffrouwen die hem ooit administratief bijstonden, zijn allang wegbezuinigd. Zo moet hij voortaan zijn verreden kilometers digitaal en rechtstreeks bij het hoofdkantoor de clareren. Als hij een vrije dag wil, moet hij via het interne internet een formuliertje intikken. Zijn loon- strook krijgt hij in de e-mail. Jam mer alleen dat hij zijn persoonlijke inlogcode is vergeten, zodat hij niet kan zien wat hij deze maand heeft verdiend. Dat mooie systeem van de baas heet Employee Self Services. Die Zierikzeeënaar ziet het gelaten aan. Eén gedachte houdt hem op de been: Ooit komt de dag dat hij ook zichzelf het salaris zal uitbetalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17