eland!23 Wateroverlast Othene wordt nu snel opgelost Kleuterjuf krijgt geen compensatie Gemeentebelang wil geen verkoop stadhuis Oppositie: tweede woning mag overal donderdag 24 februari 2011 door Sheila van Doorsselaer nieuw namen - Voormalig alge meen directeur van onderwijs- stichting De Linie, Cok Bos, hoeft kleuterjuf Marleen van Dom burg-Thielens geen schadevergoe ding van tienduizend euro te beta len. Dat bepaalde de rechtbank in Middelburg. Van Domburg-Thielens eiste scha devergoeding van Bos persoonlijk omdat zij vindt dat hij haar niet goed zou hebben begeleid om na ziekte terug te keren in haar oude baan op de Sint Jozefschool in Nieuw Namen. Ze werkte daar ruim dertig jaar. Het opleggen van onder andere een spreekverbod en het haar laten uitvoeren van 'geest dodend kopieerwerk' heeft haar zeer gegriefd. In 2009 oordeelde de kantonrech ter in Terneuzen dat De Linie Van Domburg-Thielens een ontslagver goeding moest betalen van ruim drie ton omdat de onderwijsstich- ting 'ernstig te verwijten' was dat juffrouw Marleen niet kon re-inte greren in haar oude baan. Daarom lag de ontslagvergoeding twee keer zo hoog als normaal. Vooral Bos kreeg er in het vonnis van de kantonrechter van langs. Hij wilde Van Domburg niet laten terugke ren op de Jozefschool', en schuw de geen middel om dat besluit door te zetten', aldus de rechter. Desondanks ziet de Middelburgse rechtbank geen reden om Bos per soonlijk het vel over de oren te trekken. De rechter stelt dat Bos heeft gehandeld binnen zijn func tie en dat er geen gronden zijn voor persoonlijke aansprakelijk heid. Juffrouw Marleen moet de proceskosten, 1218 euro, voldoen. AARDENBURG Het Sluise gemeentebestuur moet de Sint Baafs laten wat hij is, en het voormalige stadhuis in Aarden burg inrichten als multifunctio neel gebouw. Geld daarvoor moet komen van verkoop van het pand met het Archeologisch Museum. De fractie van Nieuw Gemeentebe lang dient vanavond een voorstel met die strekking in tijdens een vergadering van de Sluise gemeen teraad. Het college legt de raad juist het voorstel voor het stadhuis te verko pen en de Sint Baafs uit te breiden met een museumfunctie. OOSTBURG Alle huizen in de gemeente Sluis moeten als tweede woning ge bruikt kunnen worden. Dat vinden Lijst Babijn, Nieuw Gemeentebe lang en Helder Zeeuws, de opposi tiepartijen in de Sluise raad. Die fracties dienen vanavond in een raadsvergadering een voorstel met die inhoud in. De partijen hopen dat huizen daardoor sneller wor den verkocht en niet verpauperen. „Beter een aantal weken per jaar be woond dan helemaal niet", aldus Francois Babijn (Lijst Babijn) toe. Een 'Hummer' is een mooie blikvanger voor de elektrische brommobielen. Op beurzen is de Hummer altijd goed voor veel bekijks. Is de aandacht een maal getrokken dan kunnen de bezoekers warm worden gemaakt voor de voordelen van elektrisch rijden. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten terneuzen - Bewoners aan de Ta pijtschelp in de nieuwe woonwijk Othene in Terneuzen zijn binnen kort verlost van de wateroverlast onder hun woningen. Volgens directeur Gino van Dries- sche van AM Wonen Zeeland, die de woningen heeft verkocht, wordt er volgende week een drainagepijp geboord onder de huizen door. Het gaat om de adressen Tapijtschelp 46, 48 en 50. „We wonen hier twee jaar en al die tijd hebben we al overlast van wa ter onder de fundering", zegt bewo ner Ron Machielse. „Zowat iedere twee weken moet ik de kruipruim te onder de woning leegpompen omdat die vol water staat." Volgens Machielse kampen zeker een stuk of twintig woningen in de buurt met wateroverlast. „De huizen heb ben rondom overal witte kringen. Het is hier vroeger zeebodem ge weest. Je vindt hier echt hele zware blauwe zeeklei. Het water kan daar niet doorheen." Van Driessche: „De exacte oorzaak weten we niet. Wel dat we het nu gaan oplossen." De drain wordt on der de funderingsbalk van de wo ningen aangebracht en indien mo gelijk op hemelwaterafvoer van de huizen aangesloten. De buis wordt doorgetrokken tot onder het kruip- luik, zodat de bewoners de drain in de toekomst kunnen onderhou den. Volgens Van Driessche is de wateroverlast beperkt tot slechts en kele woningen in de Tapijtschelp. Ron Machielse moet om de twee weken het water uit de kruipruimte onder zijn huis pompen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59