Het was geruime tijd rustig rond topcrimineel Hillis Meldingen misbruik online nemen toe Brand in Rabotoren aangestoken Man slaat moeder met hamer ziekenhuis in Duitse haven volgens Google Nederlands Cel en tbs voor misbruik kind Bibob wordt verder uitgebreid life Swiss ^6®Sense dinsdag 22 februari 2011 ||j|| m j|^j^ ||Tl y|| p I AMSTERDAM - Het is geruime tijd stil geweest aan het liquidatie front, maar het slachtoffer dat gis teren in de Fizaustraat in de Am sterdamse wijk Watergraafsmeer in Amsterdam-Oost werd ge maakt, is er één van formaat: Stan ley Hillis, alias de Ouwe. De 64-ja- rige Hillis gold als een zwaarge wicht met een fikse criminele staat van dienst. Het is lang stil rond zijn persoon geweest. Een van de laatste keren dat hij het nieuws haalde, was rond de liqui datie van ex-advocaat Evert Hingst op 31 oktober 2005. Hillis bleek Hingsts buurman te zijn in Am sterdam-Zuid. Beveiligingscamera's van Hillis zouden de liquidatie van zijn buur man hebben geregistreerd. Deson danks is de moord op Hingst tot op heden onopgelost gebleven. Gisteren werd Hillis zelf onder vuur genomen, rond het middag uur, De daders ontkwamen, de po litie zoekt een Volkswagen Trans porter. Hillis kende tal van sleutelfiguren in de onderwereld. Hij zou goed bevriend zijn geweest met Willem Holleeder en Dino Soerel. Willem Endstra, de Amsterdamse vast goedmagnaat die in 2004 werd doodgeschoten, noemde het drie tal in één adem. Volgens Endstra was zowel Hillis als Soerel betrok ken bij afpersing. Hillis zou zich ook bezighouden met drugshan del. Anders dan Holleeder en Soe rel wist Hillis tamelijk onopval lend en onzichtbaar door het le ven te gaan. Mark Teurlings was de laatste vier jaar zijn advocaat. „Dit is shocking", zegt Teurlings. „Ik heb geen idee uit welke hoek dit komt. Bij mijn weten had Hil lis zelf niet de verwachting dat zo iets zou gebeuren." Volgens hem liepen er geen verdenkingen meer tegen zijn cliënt. In het voorjaar van 2009 seponeerde justitie een aantal verdenkingen van deelna me aan een criminele organisatie, betrokkenheid bij liquidaties en witwassen, vertelt Teurlings. Hillis begon voor zover bekend aan zijn criminele carrière in de ja ren zeventig, met een reeks gewa pende overvallen die doorging tot in het volgende decennium. In 1979 schoot Hillis een politieman neer. Hij vestigde zijn reputatie de finitief door een aantal uitbraken uit de gevangenis. In 1985 dook hij na opnieuw een ontsnapping op in het tv-programma van Sonja Ba rend, voorzien van snor, pruik en zonnebril. Hillis wilde zijn kant van het verhaal vertellen. Vrij snel na die uitzending belandde hij op nieuw enige tijd in de cel. Begin jaren negentig behoorde hij tot de kopstukken in de Amster damse onderwereld waarop het In terregionaal Rechercheteam (IRT) joeg. Hij deed zaken met andere bekende Amsterdamse criminelen zoals Jan Femer, Mink Kok, Sarn Klepper en Johnny Mieremet. AMSTERDAM Het Meldpunt Kinderporno heeft vorig jaar via de jongerensite Help- wanted 327 meldingen ontvangen. Dat is bijna twee keer zoveel als in 2009. De meeste meldingen gingen over misbruik waarbij gebruik werd gemaakt van een webcam. Ook het aantal meldingen over on- linepesten is gestegen, aldus het meldpunt. UTRECHT De brand die vrijdag woedde in de Rabotoren in Utrecht is waarschijn lijk aangestoken, liet de politie gis teren weten. Op de tweede verdie ping van het nieuwe hoofdkantoor van de bank woedde vrijdagmid dag korte tijd brand. Die ontstond in een technische ruimte van het in aanbouw zijnde gebouw. DELFT Een 25-jarige man is zondag zijn 56-jarige moeder dusdanig te lijf ge gaan dat zij zwaargewond in het ziekenhuis belandde. Hij schopte haar en sloeg haar met een hamer. Dat meldde de politie gisteren. De zoon was volgens meldingen ook achter omstanders aangegaan. EMDEN De haven van het Duitse Emdert, ten oosten van Delfzijl, is volgens Google Maps Nederlands gebied. Bij Googles concurrent Bing, onder deel van Microsoft, wordt echter de Duitse versie gehanteerd. De grens vormt al eeuwen een twist punt Er is alleen een verdrag dat de scheepsvaart regelt DEN BOSCH Een 48-jarige man uit Rosmalen is gisteren veroordeeld tot driehon derd dagen celstraf en tbs met voor waarden omdat hij met zijn vrien din haar vijf weken oude klein zoon misbruikte en daarvan opna men maakte. De man nam het ini tiatief, de vrouw 'ging erin mee'. De rechtbank veroordeelde de oma tot tbs en 263 dagen celstraf. DEN HAAG De Wet Bevordering integriteitsbe- oordelingen door het openbaar be stuur (Bibob), voor de bestuurlijke bestrijding van zware criminali teit, wordt drastisch uitgebreid. Ge meenten kunnen in de horeca en de prostitutie vergunningen weige ren of intrekken, maar ook in aller lei andere branches. foto Evert Elzinga/ANP 'fÖïJt- BOXSPRINGS MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 KOOPZONDAG 27 februari a.s. 11.00-17.00 uur Kijk voor de openingstijden op de website, Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Week 08 Swiss Sense Preventum 750 s»mii -272Ö;- -3387;- U I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5