4l Watertoren Middelburg dinsdag 22 februari 2011 Frans Born woont en werkt tijdelijk Fin Middelburg. Sinds een jaar huurt hij de gemeubileerde watertoren aan het Molenwater. „Het is een plezierige woning. De ruimtes zijn praktisch ingericht. Daar is goed over nagedacht." Tussen woonkamer, keuken en slaapvertrekken, zitten niets dan trappen. Inmiddels heeft de tijdelijke huurder zichzelf wel aangeleerd even te wachten voordat hij naar een andere woonlaag gaat. „Om te kijken of ik niets ver geet", zegt Frans. „Hoewel het goed is voor de conditie, wil ik voorkomen dat ik onnodig moet traplopen." De achtkantige toren, gebouwd in 1892, heeft een waterreservoir van bijna 300 kubieke meter. In 1998 liet de eigenaar er een woning in bouwen. Om daglicht toe te laten in de toren zijn er rondom ramen in gezet. „De complete verbouwing heeft alles bij elkaar wel een jaar geduurd", zegt Frans. Aanbellen doe je beneden en met de lift langs de bui tenkant van de toren kom je bij de voordeur. Die is op de vijfde verdieping. Via een trap en een gang kom je in Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-maii: buitengebied@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Colofon Slechts een handjevol mensen in Nederland woont in een watertoren. Frans Born is een van hen. Hij huurt een watertoren hartje Middelburg. Het is een bijzondere woning; stoer, rond en hoog. De inrichting is char mant, intiem en van alle gemakken voorzien. Maar al die trappen... foto's Lex de Meester de keuken. Een standaard keuken past hier vanwege de vorm van het gebouw niet in. Een timmerman heeft alle kastjes op maat gemaakt. Het oorspronkelijke karakter van de toren is hier nog goed te zien. Frans wijst op het zware ijzeren plafond, de onderkant van het waterreservoir. Het ziet er stoer uit. Klinknagels, keurig op een rij. Echt vakmanschap. Ook dit zijn de charmes van wonen in zo'n industrieel gebouw. Via een smal gangetje en weer een trap sta je in de knusse woonkamer die in het waterreservoir is ge bouwd. Dit is het breedste deel van de toren dat maakt de woonkamer redelijk groot. Gordijnen zijn hier niet nodig, want op deze hoogte heb je nooit last van inkijk. Door de hoge ramen valt altijd licht naar binnen. „Zomer en winter", zegt Frans. „Bovendien kunnen ze allemaal open, dan waait het goed door." Na de volgende inspanning - de laatste trap omhoog - volgt een riante beloning: vanaf het terras op het hoog ste punt van de toren heb je uitzicht over heel Walche ren. „En op een heldere dag zie je zelfs de duinen en de zee", zegt Frans. Teruggekomen op de vijfde verdieping is het tijd voor de lager gelegen verdiepingen. Een trap omlaag en je staat in de badkamer met toilet. Iets lager is een slaap vertrek en nog zo'n twintig traptreden lager, is er nog een. Deze slaapvertrekken lijken middenin de toren te zweven. Omdat de gordijnen aan een rail rondom deze vides hangen, ogen de kamers klein maar zeer intiem. De klim naar boven is alweer begonnen. „Het is bijzon der wonen" zegt Frans terug in de keuken. „Iedereen die hoort dat je in een watertoren woont is nieuwsgie rig. Ze willen allemaal wel eens komen kijken. Zo heb ik regelmatig aanloop." Elian van 't Westeinde Vooraanzicht W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58