zeeland 25 50% korting Armand uit Yerseke deed wat 'iedereen zou moeten doen' Houtkade Goes nog even dicht Nieuwe weg Tholen voor landbouwverkeer Haperende kroontjespen Vlas gemeten met een palm Ex-beveiliger krijgt veertien maanden ceS Vlissingse oudjes in reportage bij omroep MAX Calamiteitenroute Dow gaat open Gratis friet met politiek sausje op 16 maart a.s. dinsdag 22 februari 2011 S msmmss m m» mm ma. mmmmmmm mmmmmmmssm wmmmwuwm msmmmmmmam g ernstc** maBHBHBHKHraHnmnBMMMMMHm^ sggstg mam mmmmmumm Als kind liep Leen van der Wekken vanuit de polder te voet naar de lagere school in Kerk- werve. „Ik zat in de klas bij juf frouw Schuling, een al wat oudere onderwijzeres met een bocheltje." Leen herinnert zich dat de juf viool speelde en streng was. „Ik moest wel eens nablijven omdat ik lelijk had geschreven. Dan bleef mijn kroontjespen in het ruwe houtpapier haken waardoor een vlek ontstond." Hij vond het niet leuk op school omdat hij in de klas de vrijheid van de natuur mis te. „Daarom rende ik na school meestal gelijk de polder in. Soms bleef ik in het dorp knikkeren. Als het spannend was zo lang dat ik pas na het eten thuis kwam.Ter- wijl ik eigenlijk de koeien uit de wei had moeten halen en op stal brengen om te melken. Dan moest ik zonder eten naar bed en kreeg ik slaag." De boerenwoning aan de Hee- reweg in Noordgouwe, waar in Marleen en Leen van der Wek ken tot deze week wonen is onge veer 200 jaar oud. Leen: „De schuur die erbij hoort staat al op tekeningen uit 1600. Toen was daar een ander woonhuis tegen aan gebouwd." Hoewel het niet op huis of schuur wordt vermeld heeft de boerderij ook een huis naam: De Palm. „Een palm is een oude lengtemaat, net zoals duim, el en voet. Een palm geeft onge veer de lengte van een vuist weer en werd vooral gebruikt om het vlas te meten voor dat werd ver kocht. Vroeger was onze hoeve waarschijnlijk een vlasboerderij waar werd gerepeld en gezwin geld." door Ad Roos wolphaartsdijk - Een 32-jarige in woner van Wolphaartsdijk is giste ren door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot veertien maanden cel waarvan 225 dagen voorwaardelijk en het betalen van 1715 euro schadevergoeding. Ook moet hij zich psychisch laten be handelen. De man, een inmiddels ex-beveili ger, pleegde in 2009 en 2010 in Goes diverse diefstallen, waarbij hij voornamelijk geld meenam. Dat deed hij tijdens zijn controle- rondes bij enkele bedrijven en in stellingen. Zo verdwenen er drie laptops bij Allevo, miste Dus Toch ineens 235 euro, nam hij de dagop brengst van de kantine van Bison mee. Ook stal hij hij het Calvijn College. Daarnaast werd hij veroordeeld voor het bezit en verspreiding van kinderporno. Van het gestolen geld kocht hij drugs. vlissingen - Omroep MAX'heeft drie bewoners van zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen gevolgd tij dens het project 'Wat ik later wil de worden' van stichting GetOud. De reportages worden uitgezon den in de maandagedities van het programma Tijd voor MAX. Giste ren was de eerste te zien, met me neer Schot die vroeger dirigent wil de worden. De andere twee Ter Reede-bewoners zijn in komende uitzendingen te zien. Het project 'Wat ik later wilde worden' is een initiatief van de stichting GetOud in Den Haag. Ingrid Meijering en Marion Dui- mel van GetOud portretteren in het hele land ouderen in het be roep dat zij eigenlijk hadden wil len hebben maar waar het nooit van gekomen is. terneuzen - De calamiteitenroute van en naar chemiebedrijf Dow gaat vanaf 7 maart open tijdens spitsuren. Dat is nodig voor een onderhoudsstop van een kraker van Dow. Tot eind april blijft de ca lamiteitenroute open om soelaas te bieden aan de verwachte toena me van verkeer. Vanwege het on derhoud gaan immers dagelijks on geveer twaalfhonderd extra mede- oostburg - Zeeuws-Vlaamse kan didaat-Statenleden delen morgen gratis friet uit in Oostburg. Tussen 18.30 uur en 19.15 uur schillen ze aardappelen en bakken ze friet bij de kiosk op de Markt. De actie komt van het platform Red Onze Polders. Die wil Zeeuws-Vlamingen in de schijn werpers zetten, zodat die tijdens de aankomende verkiezingen voor keursstemmen en daarmee zetels bemachtigen. Zo kunnen ze opko men voor behoud van de polders is het idee. UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK op de complete bril ongeacht de prijs tilroeoptiek brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl twitter/tilroeoptiek door Luc Oggel yerseke - Hij is zeer bescheiden, Armand (27) uit Yerseke. Vandaar dat zijn achternaam wat hem be treft niet in de krant hoeft. Zijn reddingsactie, afgelopen zaterdag dagnacht bij een ongeluk op de Postweg, vindt hij zelf dan ook niet zo bijzonder. „Ik deed wat ie dereen zou moeten doen." Na een avondje bowlen in Goes waren Armand en zijn vriendin rond middernacht op weg naar huis. Op de Postweg zagen ze dat er een auto was gestopt. „Dat vond ik al vreemd, maar toen zag ik autolichten reflecteren in de werkers heen en weer reizen. De maatregel wordt ook genomen om dat het nu in de spitsuren al druk is op de route van en naar Dow. Voor verkeersmaatregelen bij Dow op de langere termijn voert de pro vincie een onderzoek uit. Daaraan doen ook de gemeente, water schap Scheldestromen, Rijkswater staat, Dow en de Zeeuwse Milieu federatie mee. goes - De Houtkade en de Katten- dijksedijk in Goes blijven voorlo pig nog afgesloten voor verkeer. De asbest die is vrijgekomen bij de brand in een loods van het Ge meentelijk Nijverheidscentrum is nog altijd niet opgeruimd. Het gaat vooral om asbestdeeltjes die op en tussen stenen op het ter rein van Haringman Betonwaren liggen. „Die moeten heel goed wor den opgeruimd. Als ze wegwaaien kun je weer opnieuw beginnen", zegt een gemeentwoordvoerster. De loods van het re-integratiebe- drijf ging vorige week dinsdag in vlammen op. De dakplaten bevat ten asbest. Sindsdien is asbestver- wijderaar Van Damme uit Hein- kenszand bezig met het opruimen ervan. Er wordt ook nog steeds gezocht naar vervangende ruimte voor de mensen die in de afgebrande loods van het re-integratiebedrijf werkten. Bedrijfsleider Ab van de Ven van het Nijverheidscentrum: „Een paar mensen zijn weer aan het werk, de cursussen in ons kan toor zijn ook weer begonnen. Met een aantal partners waar we al nauw mee samenwerkten, kijken we of de mensen weer snel aan de slag kunnen krijgen." Volgens Van de Ven gaat het om 'drie serieuze opties'. Donderdagochtend wor den de cliënten geïnformeerd. De oorzaak van de brand is waar schijnlijk niet meer te achterhalen. weg naast de sloot. Ik zei tegen mijn vriendin 'er ligt er één in de dulve, omdraaien'." De Yerseke- naar, ook actief bij de vrijwillige brandweer in zijn dorp, bedacht zich niet, belde 112 en sprong in het ijkoude water. Bang om onder koeld te raken was hij niet. „Er was toch al een ambulance onder weg", klonk het gisteren nuchter vanuit Engeland, waar hij momen teel verblijft. Armand zag dat de bestuurder, een 22-jarige man uit Middelburg, uit zijn stoel was ge slingerd maar nog wel bij kennis was. „Ik las op de PZC-site dat ik zijn hoofd boven water zou heb ben gehouden, maar dat is niet he lemaal waar. Ik heb wel zijn nek ondersteund om verdere schade te voorkomen en ben tegen hem blij ven praten tot de hulpdiensten er waren." Hoewel Armand als eerste ter plekke was, vindt hij niet dat hij het leven van het slachtoffer heeft gered. „Dat is te veel eer. Ik heb gedaan wat iedereen zou doen, hoop ik." Op de PZC-site wordt de 'passant', zoals Armand in het politiebericht werd ge noemd, in elk geval een held ge noemd. De Yersekenaar heeft naar eigen zeggen 'wel meer ellende ge zien' op de Postweg, maar vindt de weg niet gevaarlijk. „Je moet ge woon rijden met je verstand." tholen - De aanleg van een nieu we weg voor landbouwverkeer bij Tholen - zodat tractoren niet meer door het stadje hoeven - lijkt na bij. Volgens gedeputeerde Kees van Beveren staat de aanleg van de weg hoog op het prioriteitenlijstje van de provincie. Die heeft problemen met land- boüwroutes in heel Zeeland in kaart gebracht. Tholen hoort vol gens Van Beveren bij de grootste knelpunten. De gedeputeerde wil daarom snel actie ondernemen. De nieuwe route voor tractoren loopt straks van de Thoolse brug tot aan het Stenen Kruis. Hij zal deels over bestaande wegen lopen, maar er zal ook nieuw asfalt moe ten worden aangelegd. Het beno digde geld moet nog gevonden worden, maar daarmee verwacht Van Beveren geen problemen. Voor veel inwoners is de aanleg van de weg een opluchting. Ze vin den het levensgevaarlijk dat de gro te landbouwvoertuigen nu door de bebouwde kom rijden. Adverteren? Neem contact op met verkoopteam Zeeland. Bef (01 l p) 434 070 of mail: Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIAAAVERAREIZEN.NL of 010-2452555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53