doe je dit werk voor' zeeland 123 li voordeel Rocknight in Swing it voor 25-plussers Lezing mosselvisserij door Otte in Brusea Klarinetensemble treedt op in FiZi Man onder invloed parkeert op N57 Inwoners vrezen verlies privacy door winkelplan Nieuwerkerk Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl dinsdag 22 februari 2011 RENESSE In café Swing it in Renesse wordt vrijdag 11 maart een rocknight voor 25-plussers gehouden. Het gaat om een initiatief van Ria Kramer Freher, die met haar organi satiebureau Social Events Zeeland probeert wensen te verwezenlij ken die ze oppikt in haar omge ving. Na eerder onder meer een 'fashion event' en een 'ladies evenf op poten te hebben gezet, zet ze nu haar schouders onder een rockfeest. De band Footloose treedt op, vanaf 21.30 uur. De zaal gaat om 20.00 uur open. Entree- kaarten zijn voor 10 euro te koop bij Swing it of via 06-46265162. BRUINISSE Maritiem-historicus Arjan Otte houdt donderdag 24 februari een le zing over de mosselvisserij op Schouwen-Duiveland getiteld 'In Neptunus en Salacia's midden'. Ot te beziet in zijn verhaal de periode tussen 1911 en 1947, met bijzondere aandacht voor de Zierikzeese en Bruinïsser vloot. De lezing wordt gehouden in de filmzaal van het Visserïjmuseum aan de Oudestraat in Bruinisse en begint om 19.30 uur. Reserveren kan via: 482445 of bvlange@zeelandnet.nl. ZIERIKZEE In de serie 'muziek op zondagmid dag' geeft Klezz, het klarinetensem ble van de Zeeuwse Muziekschool in Zierikzee zondag 27 februari een concert in filmtheater FiZi. Klezz staat onder leiding van Hans Hest, docent aan de Zeeuwse Muziek school. Het ensemble spreekt meer dere muziektalen: jazz, klassiek, volksmuziek en pop. De dirigent bundelt de talenten omdat klarinet zich uitstekend leent voor samen spel, terwijl de lessen individueel worden gegeven. Zon. 27 feb., FiZi, Zierikzee, 15.00 uur, re serveringen: 0111-411223. STELLENDAM Een 26-jarige man is in de nacht van zaterdag op zondag aangehou den bij Stellendam omdat hij met zijn auto stilstond op de rijbaan van de N57. De man bleek onder in vloed te zijn van verdovende mid delen. Hij lag met zijn hoofd tus sen stuur en linkerzijraam en gaf geen reactie toen politie op de ra men bonkte. Daarop sloeg de poli tie een achterruit in. De man schrok wakker en bleek erg ver ward. In de auto werd een flesje aangetroffen met een vreemde stof erin. Dit is in beslag genomen en wordt nader onderzocht. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman j NIEUWERKERK - Verlies van priva cy, verkeersonveiligheid en geluids- overlast. Dat zijn kort samengevat de bezwaren die bewoners van de Leeuweriklaan in Nieuwerkerk hebben tegen de plannen voor winkelontwikkeling bij de benzi nepomp op het perceel Vierban- nenstraat 2. Acht families hebben gezamenlijk een zienswijze ingediend met be trekking tot het bijbehorende ont- werpbestemmingsplan. Zij vrezen dat de eerste verdieping van het nieuw neer te zetten gebouw ra men en balkons krijgt, waardoor zij hun privacy en vrijheid verlie zen. Ook brengt de nieuwe situa tie mogelijk geluidsoverlast met zich mee. Behalve verlies van priva cy bestaat er angst voor een waar dedaling van de woningen. De Leeuweriklaanbewoners wij zen verder op de verkeersveilig heid in de wijk. De extra drukte, de geplande parkeerplaatsen aan de kant van de Vierbannenstraat en - volgens de indieners - de mo gelijkheid dat er een doorgang zou komen aan de achterzijde van het perceel (Fazantenlaan/ Leeuwerik laan) doet hen vrezen voor de vei ligheid van hun op straat spelend kroost. Het nabijgelegen autoservicebe drijf Mol vraagt zich af of de Stolp- weg extra verkeersbewegingen wel aan kan en of de bereikbaarheid van omliggende bedrijven niet in de knel komt. Jopie Kouwenberg: „Je kunt ze gewoon niet in de steek laten." op Luxaflex''" Duette 'VPlissé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51