Zeeland PZC I 21 Houtkade blijft voorlopig nog dicht Facebook BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 NA DE BRAND Asbest nog steeds niet opgeruimd; ook Kattendijksedijk tot nader order afgesloten Food Drinks Event trekt horecaondernemers naar Yerseke Gratis friet met politiek sausje Voor duizenden euro's aan rijplaten gestolen Lezing over vroegere mosselvisserij almanak Wissekerkenaren zien in een Aldi alleen voordelen Dinsdag 22 februari 2011 'Dijken honderd keer veiliger dan in 1953' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel goes - De Houtkade en de Katten dijksedijk in Goes blijven voorlo pig nog afgesloten voor verkeer. De asbest die is vrijgekomen bij de brand in een loods van het Ge meentelijk Nijverheidscentrum is nog altijd niet opgeruimd. Het gaat vooral om asbestdeeltjes die op en tussen stenen op het ter rein van Haringman Betonwaren „Die moeten heel goed wor den opgeruimd. Als ze wegwaaien kun je weer opnieuw beginnen", zegt een gemeentwoordvoerster. De loods van het re-integratiebe- drijf ging vorige week dinsdag in vlammen op. De dakplaten bevat ten asbest. Sindsdien is asbestver- wijderaar Van Damme uit Hein- kenszand bezig met het opruimen ervan, maar dat duurt veel langer dan gedacht. De gemeentewoordvoerster waagt zich niet aan het noemen van een dag waarop de wegen weer wor den opengesteld. Eerder moest daar ook al een keer van worden teruggekomen. Het verkeer wordt zolang met borden omgeleid via de Manneeweg. Wat de langere afsluiting van de wegen en het terrein van Haring man voor dat bedrijf betekent, is niet duidelijk. Algemeen directeur Antoine Thoen, die vorige week nog liet weten dat de brand 'desas treuze gevolgen' heeft voor beide bv's (Haringman Betonwaren en Haringman Betoncentrale) ver wees gisteren door naar moederbe drijf De Hoop in Terneuzen. Daar werd echter te kennen gegeven dat er 'geen mededelingen worden ge daan over lopende zaken'. Ondertussen wordt nog steeds druk gezocht naar vervangende ruimte voor de mensen die in de afgebrande loods werkten, zegt be drijfsleider Ab van de Ven van het Nijverheidscentrum. „Een paar mensen zijn weer aan het werk, de cursussen in ons kantoor zijn ook weer begonnen. Met een aan tal partners waar we al nauw mee samenwerkten, kijken we of de mensen weer snel aan de slag kun nen krijgen." Volgens Van de Ven gaat het om 'drie serieuze opties'. Donderdagochtend worden de cliënten nader geïnformeerd. Naar de oorzaak van de brand zal het gissen blijven, denkt de be drijfsleider. „Ik heb van acht ex perts gehoord dat de brand zo he vig was dat daar nooit meer iets over te zeggen zal zijn. De sporen zijn uitgewist." YERSEKE - De horecabeurs die gisteren op het land, Noord-Brabant en Vlaanderen konden er paling roken en met de hand garnalen pellen Het unieke karakter van de beurs werd be- terrein van C&B Horeca in Yerseke plaatsvond nieuwe kennis opdoen. Er werden diverse trokken de aandacht van het publiek. Live-mu- paald door het informatieve gedeelte. Koks ging niet alleen om de verkoop. Chef-koks workshops gegeven zoals garnalenkroketten ziek bestond deze middag en avond uit zee- hebben hier veel over vis kunnen leren, van restaurants uit de regio Rotterdam, Zee- bereiden en vis fileren. De demonstraties in mansliederen en bekende Nederlandse hits. foto Willem Mieras MNHBBSBSBMHHMnBnBBBBBBMMMHMMSRnMHHHHI OOSTBURG Zeeuws-Vlaamse kandidaat-Staten leden delen morgen gratis friet uit in Oostburg. Tussen 18.30 uur en 19.15 uur schillen ze aardappelen en bakken ze friet op de Markt. De actie komt van het platform Red Onze Polders. Die wil Zeeuws-Vla mingen in de schijnwerpers zetten, zodat die tijdens de verkiezingen voorkeurstemmen en daarmee ze tels bemachtigen. KRUININGEN Vanaf een terrein aan de Hoge Ak- kerweg in Kruiningen, zijn ruim twintig rijplaten weggenomen. De dieven hebben hun slag gesla gen in een periode tussen vrijdag en maandag. De rijplaten hebben een aanzien lijk gewicht: ze wegen per stuk ruim 800 kilo. De platen vertegen woordigen een totale waarde van duizenden euro's. BRUINISSE Maritiem-historicus Arjan Otte houdt donderdag 24 februari een le zing over de mosselvisserij op Schouwen-Duiveland getiteld 'In Neptunus en Salacia's midden'. Ot te behandelt de periode tussen 1911 en 1947. De lezing wordt gehouden in de filmzaal van het Visserijmu seum in Bruinisse en begint om 19.30 uur. Reserveren kan via: 482445 ofbvlange@zeelandnet.nl. Tip? redactie@pzc.nl Voor de in alles internationaal ge oriënteerde tijdelijk in Rome verblij vende Oost-Souburger is de moderne communicatietechniek een uitkomst. Met e-mails, tweets en een website houdt hij het thuisfront op de hoogte van zijn belevenissen in Italië. Onlangs was hij even in Zeeland om stroopwafels te kopen, de tandarts te bezoeken en wat praktische zaken te regelen. Zijn minder avontuurlijk in gestelde ex-kantoorgenoten vroegen hoe het was met Rome en met de lief de. Buitengewoon goed, zo bleek. „Ik heb op Valentijnsdag haar Face- book-status opgewaardeerd." Ouderwets gezegd: hij had zijn En gelse vriendin ten huwelijk ge vraagd. l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43