zeeland 125 in Aardenburg allure MADEIRA Vergunningparkeren aan Binnenvaartweg Celstraf Gentenaar (44) voor inbraak Westdorpe Zeeuws-Vlaamse kandidaten delen gratis friet uit regioagenda dinsdag 22 februari 2011 senteren in de Sint Baafs. Tijdens de laatste vergadering van de com missie Ruimte zag het er echter naar uit dat de meerderheid van de gemeenteraad nog niet weg is van het voorstel van het college. De meeste raadsleden willen een besluit over verkoop van het stad huis nog ruim een half jaar uitstel len om de actiegroep de kans te ge ven een doortimmerd plan op ta fel te 1 De Ridder is blij dat verkoop van het stadhuis voorlopig van tafel is, maar is pas echt tevreden als de raad investeringen in de Sint Baafs wegstemt. „We moeten geen ge meenschapsgeld investeren in een godshuis dat niet van de gemeente is. En we moeten zeker geen geld steken in exploitatie van activitei ten in de kerk", stelt De Ridder. De tachtig mille die B en W jaar lijks willen reserveren, kunnen door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 44-jarige man uit Gent voor een inbraak in Westdorpe een celstraf van 103 dagen opgelegd. Dat is pre cies de duur van zijn voorarrest. Zijn 50-jarige maat werd vrijge sproken. Tegen de twee, die volhielden dat ze naar Nederland waren geko men om werk te zoeken en om zich te oriënteren op de auto markt, was een celstraf van 103 da tóen voor ieder geëist. Een derde "un is nog steeds zoek. [jdens hun zoektocht naar arbeid kwamen de drie niet verder dan Westdorpe. Bij meerdere wonin gen belden de voortvluchtige en de 44-jarige man aan en vroegen werk. Op een adres waar niet werd opengedaan, werd ingebro-- ken en verdwenen de mannen met enkele horloges, sieraden en geld. Een buurman zag wat er ge beurde en belde de politie, die de mannen meteen aanhield. Een in geschakelde helikopter slaagde er daarna niet in de derde man op te sporen. De 50-jarige zat tijdens de inbraak in de auto en wist, oordeelt nu ook de rechtbank, niets van de snode plannen van zijn maten. ook goede diensten bewijzen voor het laten draaien van het stadhuis, voegt hij er aan toe. Met de op brengst van de verkoop van het huidige archeologisch museum kan Sluis het voormalige stadhuis geschikt maken voor zijn nieuwe functies. Een nadeel van herinrichting van het stadhuis zou het mislopen van (Europese) subsidies zijn. Voor investeringen in een meer dan duizend jaar oud gebouw willen Den Haag en Euro pa nog wel eens in de buidel tas ten. Maar voor een 'aardig, lokaal beeldbepalend pand' staan subsi dieverstrekkers niet in de rij. Maar, legt De Ridder uit, Aarden burg moet zich presenteren als dé cultuurstad van Zeeland, met mo gelijkheden voor grensoverschrij dende recreatie. Door plannen voor het sportpark, het stadhuis en de voormalige volkshogeschool op de Elderschans te bundelen, maken subsidieverzoeken wel kans. Europarlementariër Lambert van Nistelrooij heeft beloofd de Aardenburgers te helpen om een gedegen verzoekschrift op te stel len. De Ridder: „Om zaken goed uit te werken, hebben we ambtelijke on dersteuning nodig. Als de gemeen teraad de plannen voor de Sint Baafs laat varen en echt de schou ders onder het uitwerken van on ze ideeën zet, is de kans groot dat de Markt nog enige allure houdt. De renovatie heeft mijns inziens een steriel Gamma-plein opgele verd, maar inrichting van het stad huis als centraal stadspand maakt de Markt voor inwoners en toeris ten levendiger." Of de plaatselijke politici het plei dooi van de actievoerders volgen, weet De Ridder niet. Hij is er als voorzitter van de afdeling zelfs niet zeker van dat 'zijn' WD-frac- tie zijn standpunt overneemt. Tot oorlog tussen de liberalen in West-Zeeuws-Vlaanderen zal de discussie over het behoud van het stadhuis niet leiden. „Ik hoop dat wij de raad overtuigen en zou zeer teleurgesteld zijn als de WD-frac- tie andere afwegingen maakt.' Dat zou ik ook zeker laten weten. Maar het zou geen aanleiding zijn de partij de rug toe te keren, die za ken moet je kunnen scheiden." OOSTBURC - Zeeuws-Vlaamse kan didaat-Statenleden delen komende woensdag gratis friet uit in Oost burg. Tussen 18.30 uur en 19.15 uur schillen ze aardappelen en bakken ze friet bij de kiosk op de Markt. De actie is een initiatief van plat form Red Onze Polders. Die wil daarmee Zeeuws-Vlamingen in de schijnwerpers zetten, zodat die tij dens de aankomende verkiezingen voorkeurstemmen en daarmee ze tels bemachtigen. Zo kunnen ze opkomen voor behoud van de pol ders in Zeeuws-Vlaanderen, is het idee. Woordvoerster Magda de Feijter weet nog niet welke kandidaat-Sta tenleden er komen. Meer agendanieuws staat op de website van deze'krant. DINSDAG 22 FEBRUARI AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Jokeren, bil jarten, yoga 50+; Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aero bics; 14.45 uur: Koersbal; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, sjoelen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO joke ren; HEIKANT 't Heike, 14.00 uur: Ouderenkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gym; 13.30 uur: Kaarten: bieden en jokeren; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, compute ren, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Volks dansen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en joke ren; 18.30 uur: Buro Bot; 19.30 uur: Stijl dansen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Geheugentraining; Den Dullaert, 13.15 uur: Sportstudio An neke Hamelink; 13.30 uur: Bridge; 18.30 uur: Uni hockey; 19.30 uur: Hulster ge mengd koor, workshop van klankschaal de 4 Windrichtingen; 20.00 uur: Volley bal; KLOOSTERZANDE WZCAntonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Biljarten, sjoelen, welfare; KOEWACHT De Lange Akkers, 10.30 uur: H. Misviering; 15.00 uur: Gymnastiek; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor, koersbal, sjoelen; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 20.30 uur: Gregorius koor; SLUISKIL Het Meulengat, 10.00 uur: Engels; 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, bridge; 13.30 uur: Handwer ken, soos; 19.00 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Kameleon, 14.00 uur: Vrouwenhobby club; 15.00 uur: Jeugdcentrum Meet- point; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE Zaal Conco rdia, 13.30 uur: KBO koersbal; WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Gymnastiek; IJZENDIJKE Café Hofzicht, 19.30 uur: Bijeenkomst vi deoclub Zeeuws-Vlaanderen; ZUIDDORPE Soka Plus, 14.00 uur: Koffiemiddag. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Ter vervanging van het parkeerterrein op de Wester- scheldedijk in Terneuzen kunnen vergunninghouders hun wagen nu ook aan de Binnenvaartweg in Ter- neuzen kwijt. De belangstelling is tot nu toe echter zeer klein, ook al is een vergunning voor de Binnen vaartweg goedkoper dan voor an dere parkeerplaatsen. Wethouder Co van Schaik staat er niet van te kijken dat nog maar een handvol vergunningen is aangevraagd. „De Binnenvaartweg ligt een paar hon derd meter verder van de binnen stad. Voor Terneuzense begrippen is dat te ver." Op het terrein aan de Westerschel- dedijk kan niet meer worden ge parkeerd vanaf april. Rijkswater staat begint dan met de verhoging van de waterkering vanaf pavil joen Westbeer tot voorbij de slui zen. Om de Westerscheldedijk één meter te verhogen, moet die ook worden verbreed. Dat gaat ten kos te van parkeerplaatsen. Het aantal zou worden teruggebracht van 120 naar 60, maar het zullen er eerder 50 worden, denkt wethouder Van Schaik. De gemeente Terneuzen moet de heraanleg van de plaatsen betalen a 100.000 tot 150.000 euro. De Terneuzense gemeenteraad be slist daar binnenkort over, in ver volg op een informatieve raadsbij- eenkomst over de parkeerbehoefte in en rond de binnenstad. Vooral ondernemers in de Nieuwstraat klagen over een tekort. De raadsbij- eenkomst is donderdag 17 maart om 19.30 uur. j Markt alle allure. foto Mark Neelemans Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREI2EN.NL of 010-2452555 8-daagse rondreis per huurauto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41