241 zeeland Stadhuis geeft Markt Controles Schoondijke wekken ergernis op Zes bands strijden om de Graauwse Popprijs Concert Fuego Latino in de Catharinakerk Brouwerijstraat dicht door rioolwerken Vertelmiddag over historie Biervliet 't Spektakel zet 'Het lijk is zoek' op toneel Workshop omgaan met schuldgevoel Digitale week voor 55-plussers ACTIEGROEP 'Investeren in Sint Baafs weggegooid gemeenschapsgeld' Kaarsjes in de fatale bocht Babijn: Sluis moet gaan voor zeeverbinding dinsdag 22 februari 2011 CRAAUW Zes bands zijn geselecteerd voor de Graauwse Popprijs 2011. Het gaat om Silver Bullet (Axel), Zebrapad en Glory Hole (Hulst), Triple Mo tion (Terneuzen), Zonder Zorgen (Clinge) en The Stray (Axel/Hulst). Deze bands strijden zaterdag 28 mei vanaf 13.30 uur om een plaats bij 'The Road To Graauwrock'. Daar staat een optreden op Graauwrock op het spel. HENGSTDIJK Hulst Cultureel programmeert zon dag 27 februari om 15.00 uur een concert van Fuego Latino in de Ca tharinakerk in Hengstdijk. Kaarten a 12 euro (inclusief con sumptie) zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. Het optreden kadert in het 850-jarig bestaan van de parochie in Hengstdijk. Zie voor meer informatie op internet www.catharinakerk.hengstdijk.eu. SINT JANSTEEN Een deel van de Brouwerijstraat in Sint Jansteen is vanaf vandaag tot en met vrijdag 4 maart afgesloten voor het doorgaande verkeer. Dat is nodig in verband met riool werkzaamheden voor het uitbrei dingsplannetje Sint Janshof. De straat is tussen de huisnummers 55 en 59 afgesloten. Het verkeer wordt ter plaatse omge leid. BIERVLIET Heemkundige Rinus Willemsen, één van de schrijvers van het boek 'Biervliet tussen eb en overvloed', houdt donderdagmiddag vanaf 14.00 uur een lezing over de ge schiedenis van Biervliet in de Ma quettezaal van Het Trefpunt. Aan de hand van oude landkaarten en afbeeldingen vertelt Willemsen over historische personen, gebeur tenissen en inpolderingen. AXEL Toneelvereniging 't Spektakel uit Axel zet nog twee keer de voorstel ling 'Het lijk is zoek' op de planken in De Halle in Axel. De eerste voor stelling is vrijdag aanstaande vanaf 20.00 uur. De tweede is komende zaterdag, ook vanaf 20.00 uur. Kaar ten zijn te bestellen via de website van 't Spektakel, www.toneeltspek- takel.nl; de naam van de site stond eerder foutief in de krant. TERNEUZEN Therapeute Jacqueline Hermans geeft donderdag 24 februari de workshop 'Als ik nee zeg, voel ik me schuldig' in de Zuidlandschool in Terneuzen. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten bedragen 10 eu ro. Meer informatie en inschrijving bij Jacqueline Hermans via 0115 - 697300 of via de website www.prh-nederland.nl. door Martijn de Koning schoondijke - Natuurlijk, er staan borden met 30 op. En dus kun je er eigenlijk niks van zeggen als je wordt geflitst. Toch wordt er flink geklaagd onder automobilisten die een bon in de bus krijgen omdat ze met pakweg 50 kilometer per uur over de Willemsweg in Schoondijke rijden. Kwestie van gewoonte: de doorgaande weg door het dorp kent al jaren die maximumsnelheid, en lang niet ie dereen let op de borden. Boven dien staat er nog steeds 50 op de weg geschilderd. Klopt, reageren gemeente en politie; maar wat op de borden staat, gaat voor. De snelheidsbeperking, die een paar weken geleden werd inge voerd, is een gevolg van de slechte staat waarin de weg verkeert. Er- terneuzen - Welzijnsorganisatie Aan Z probeert tijdens de Digitale Week 2011 de kloof te verkleinen tussen 55-plussers en de multime dia. Van maandag 28 februari tot en met vrijdag 4 maart kunnen be langstellenden meedoen aan een groot aantal verschillende activitei ten. Digibeet of ervaren surfer, er is voor elk wat wils. Zo is er een workshop voor men sen die nog nooit met een compu ter hebben gewerkt, maar ook door René Hoonhorst Geen investeringen in de Sint Baafskerk. Of de museumcollectie nou wel of niet in het voormalige stad huis van Aardenburg wordt ten toongesteld. Dat besluit moet de Sluise gemeenteraad donderdag in elk geval nemen, benadrukt Jan de Ridder. De oud-wethouder van de voorma lige gemeente Aardenburg is lid van de actiegroep Behoud Stad huis Aardenburg. Met een aantal medestanders ziet hij kansen om zijn voormalige werkplek als beeld bepalend pand op de Markt te be houden. In het stadhuis kan niet alleen een prachtig historisch stadsmuseum met zalen voor wisselexposities worden ondergebracht. Ook het ar chief en een VW-kantoor zouden er op hun plaats zijn. En als het aan de actievoerders ligt, vindt ook het dorpshuis een plek en komt er een bankloket. Burgemeester en wethouders van Sluis willen van het Aardenburgse stadhuis af. Het gebouw heeft geen al te grote historische waar de. En met de opbrengst van het pand kan de gemeente de mu seumcollectie een beetje deftig pre- overheen rijden levert zoveel tril lingen en geluid op, dat de rust van omwonenden fors verstoord wordt. Daarom werd er tijdelijk een maximumsnelheid van 30 in gevoerd. „Maar we kregen klach ten dat weinig automobilisten zich daar aan houden", zegt een woord voerster van de politie. „Dus con troleren we regelmatig." De weg is van Rijkswaterstaat. Die heeft aangegeven de straat in maart aan te pakken. Tegelijkertijd worden dan de rotonde en het wegdek in de Dorpsstraat gereno veerd. Met name de staat van de rotonde is bewoners van de streek een doom in het oog. Stenen lig gen er los of ontbreken helemaal. Het Sluise college heeft er daarom, met succes, bij Rijkswaterstaat op aangedrongen de situatie in Schoondijke voorrang te geven. Het plein is, vindt Jan de Ridder, al een beetje verstjeerd door de quasi Romeinse stijl. Zonder stadhuis verliest de over de eerste stappen op het inter net, het digitale gemeentearchief van Axel, internetbankieren, over heidszaken digitaal regelen en de digitale belastingaangifte. De activiteiten worden op verschil lende locaties gehouden en zijn al lemaal gratis. Voor een aantal workshops moeten belangstellen den vooraf inschrijven. Het volledi ge programma van de digitale week is te vinden op de website www.aan-z.eu. TERNEUZEN - Een aantal maanden nadat Quincy Hoekwater (29) en Stefan Jordan (31) er het leven lieten, werd de voor hen fatale bocht in de Roose- veltlaan in Terneuzen gewoon weer 'een bocht'. Althans, voor buitenstaan ders. Tot zondag, precies een jaar later. Ter nagedachtenis aan de twee Ter- neuzenaren zijn er kaarsjes en lantaarns geplaatst. foto Peter Nicolai SLUIS - Het Sluise gemeentebe stuur moet met andere Nederland se en Vlaamse overheden in over leg over een mogelijke aansluiting van de Damse Vaart (kanaal Sluis- Brugge) met het Schipdonkkanaal, bij Oostkerke. Daarvoor pleit Lijst Babijn. De Vlaamse regering wil het Schipdonkkanaal verbreden om de verbinding met Zeebrugge optimaal te houden. Daarbij zou het kanaal bij de Siphon kunnen worden aangesloten op de Damse Vaart, wat Sluis een directe verbin ding met de Noordzee zou opleve ren. Dat zou de streek een brood nodige toeristische impuls opleve^ ren, bepleit fractievoorzitttT Francois Babijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40