zeeland 123 27 Uitverkocht is kraamkamer cultureel talent als opstapje naar meer voordeel 'Onderzoek gevolgen bezuiniging onderwijs' Riet in Voorste Kreek wordt niet gemaaid Natuurclubs zien niets in bouw 'Zwinhotel' Erpelkapperstocht start nieuw seizoen Hoog inruilvoordeel oj Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto dinsdag 22 februari 2011 zestiende werkzaam. „Jeffrey's werd sponsor van mijn dartsteam. Zo ben ik hier terechtgekomen. Als IJzendijkenaar had ik niet zo veel met carnaval, dus vond ik het geen probleem om ze in die druk ke periode te helpen. Nu zou ik niet meer zonder carnaval kun nen. Toen verkoop van het café op het laatste moment afketste, beslo ten de eigenaren de deur in 2009 na carnaval te sluiten", vertelt Oos terling. Na de sluiting van Jeffrey's werkte Oosterling nog een tijd in het Sas- se café Larry's. „Ik heb nog goede L contacten met Larry de Broek, maar we kwamen wel tot de con- ^Lclusie dat twee kapiteins op een ^■^hip geen gelukkige combinatie ^Es. Daarom wil ik iets voor mijzelf beginnen. Maar daarnaast hoop ik ook mijn baan als cv-monteur te kunnen behouden. Het is de be doeling dat er straks iemand in dienst treedt, die het café overdag draaiende houdt." Oosterling wil met een succesvol carnaval vooral de bank laten zien dat er behoefte is aan een nieuwe kroeg. „Ik hoop dat Jeffrey's rond de zomer mijn eigendom is. Dan betrek ik de woonruimte bij het ca fé en probeer de sfeer van een oude, bruine kroeg te creëren. Jef frey's was altijd in trek bij jonge ren, maar ik hoop een breder pu bliek aan te spreken. Jeffrey's moet een plek worden waar je bijvoor beeld na een bezoek aan de week markt nog even een lekker bakkie koffie gaat drinken." MEEST CELEZEN 1. Calamiteitenroute tijdelijk open. 2. Man steelt geld uit kassa. 3. Jeugd moet zelf initiatief nemen. VIDEO Kijk naar een video over de tijdelijke heropening van het Sasse café Jef frey's op www.pzc.nl TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl z TERNEUZEN Burgemeester en wethouders van Terneuzen moeten de gevolgen van de voorgenomen bezuinigin gen op het Passend Onderwijs voor de gemeente in beeld bren gen. Daarvoor pleit raadslid Marij ke Hemelsoet-de Jaeger (Top Ge meentebelangen) in schriftelijke vragen. Het kabinet wil 300 mil joen euro bezuinigen op extra on derwijsondersteuning. Het raads lid wil weten of B en W mogelijk heden zien om de negatieve gevol gen van de bezuinigingen op een al ternatieve manier op te vangen. HOEK Het riet in de Voorste Kreek in Hoek wordt niet gemaaid. Dat heeft raadslid Giel van Boom (Top Gemeentebelangen), die het dicht groeien van de kreek een halt wil toeroepen, te horen gekregen van het waterschap. Er wordt pas on derhoud gepleegd als de rietgroei een belemmering wordt voor het afwateren van de kreek. KNOKKE Vlaamse natuurorganisaties zien niets in het plan om een ecohotel te bouwen in Natuurpark Het Zwin bij Knokke. Het hotel, waar groepen 'de natuur kunnen bele ven', moet een aanvulling worden op een nieuw te bouwen bezoekers centrum. Volgens de organisaties is Het Zwin een uniek stiltegebied en zijn er genoeg andere geschikte plekken voor een dergelijk hotel. AXEL Toerclub Axel start het seizoen zon dag 6 maart traditioneel met de Er pelkapperstocht Deze route over 60 kilometer loopt langs rustige polderwegen door Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Het startschot valt om 9.00 uur bij café Cambrinus op de Markt in Axel. De tocht kan ook als sterrit worden verreden. Hiervoor kunnen deelnemers stempelen in café Cambrinus tussen 9.00 en 11.30 uur. Nadere inlichtingen zijn te krijgen bij voorzitter Bram Diele- man, van de Toerclub, 0115-561128. Het programma van FoXart bestaat dit jaar uit 27 acts. Dat zijn Het succes van FoXart heeft er de afgelopen jaren zelfs toe geleid dat veel bijna allemaal eigen producties. De genres zijn zang, instrumentaal, mensen teleurgesteld moesten worden omdat de voorstellingen uitverkocht dans, media (film) en kleinkunst waren. Daarom is er dit jaar een extra voorstelling. Tom Kersbulck en zijn zus Thessa tijdens een van de eerdere edities van FoXart op het Reynaertcollege in Hulst. Thessa heeft haar kans al gewaagd in diverse televisietalentenjachten zoals X-Factor en So You Wanna Be A Popstar en is ook dit jaar van de partij op FoXart. foto Wouter Mahu Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl Lever uw oude zonwering in en ontvang tot op Luxaflex - Duette- /Plissé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39