22 zeeland Alle verkeer door één buis niet mogelijk FoXart Reynaertcollege 'Detectiepoortjes bij ingang horecazaken' Tijdelijk nieuw leven café Jeffrey's Facebook STREMMING Bij voertuigen met pech Plan voor weren vrachtverkeer almanak FOXART 'Leerlingen werken samen aan een voorstelling. Ze kijken en luisteren daarbij naar elkaar en de samenwerking leidt vaak tot bijzondere prestaties', zegt muziekdocent Adri Boogaert. dinsdag 22 februari 2011 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Als de Westerschelde- tunnel is gestremd door bijvoor beeld voertuigen met pech is het bijna niet mogelijk om alle verkeer door één tunnelbuis te leiden. Het duurt namelijk ongeveer één uur voordat het verkeer in twee richtin gen door één tunnelbuis kan. Burgemeester en wethouders van Terneuzen antwoorden dat op vra gen van raadslid Giel van Boom (TOP/Gemeentebelangen). Het raadslid wijst er op dat er de laatste tijd in de Westerscheldetunnel steeds meer stremmingen voorko men die worden veroorzaakt door voertuigen met pech. Dit heeft vol gens Van Boom gevolgen voor een betrouwbare geplande reistijd, wat resulteert in vertragingen bij de aan- en afleveringen van goederen. De fractie pleit er dan ook voor om bij dergelijke pechgevallen altijd één tunnelbuis open te houden, om het verkeer minder te hinde ren. Het college van B en W wijst er op dat de Westerscheldetunnel stan daardprocedures heeft voor het af sluiten van de tunnel. Als er een pechgeval staat op één rijbaan, bij- TERNEUZEN - Horecabedrijven in het Terneuzense uitgaansleven moeten wellicht overwegen om de tectiepoortjes te plaatsen. Daarmee zou gemakkelijker kunnen worden ontdekt of bezoekers wapens bij zich dragen. Burgemeester Jan Lo- nink zegt dat naar aanleiding van de schietpartij vorige week in Ter- neuzen. Lonink: „Ouders moeten weten dat hun kinderen uitgaan in hoek - Dorpsbelangen Hoek heeft een bebordingsplan ontworpen om verkeerd gereden vrachtauto's uit het dorp te weren. Het plan ligt nu ter beoordeling bij Rijkswa- Voor de in alles internationaal ge oriënteerde tijdelijk in Rome verblij vende Oost-Souburger is de moderne communicatietechniek een uitkomst. Met e-mails, tweets en een website houdt hij het thuisfront op de hoogte van zijn belevenissen in Italië. Onlangs was hij even in Zeeland om stroopwafels te kopen, de tandarts te bezoeken en wat praktische zaken te voorbeeld een kapotte auto, blijven allebei de buizen open. Eén rijbaan wordt afgezet waar het kapotte voertuig staat en pas na de spits wordt het voertuig dan wegge sleept. De snelheid van het verkeer in de tunnelbuis wordt dan aangepast. Bij de berging van de kapotte auto is de buis helemaal dicht voor onge veer een halfuur. Als er een vrachtwagen is ge schaard en twee rijstroken zijn ge stremd, dan wordt de hele tunnel buis afgesloten. Dan wordt zo snel mogelijk geprobeerd één rijstrook vrij te maken, zodat het verkeer er weer langs kan. Het bergen van de vrachtwagen, wat ongeveer een uur duurt, ge beurt niet in de spits. B en W wijzen er op dat beide bui zen alleen bij extreme situaties dicht gaan vanwege veiligheid, bij voorbeeld bij brand. „Het instellen van tegenverkeer (in één tunnel buis twee richtingen verkeer) duurt ongeveer één uur. Bij calami teiten is dit dan ook bijna niet mo gelijk", stelt het college. „Bij onder houdswerkzaamheden wordt dit al tijd buiten de spits op verkeerslu we momenten ingesteld in ver band met veiligheid." door Harold de Puysseleijr Muziek, zang en dans vormen ieder jaar de hoofdmoot tijdens FoXart, het culturele hoogtepunt van het schooljaar op het Reynaertcollege in Hulst. Koortsachtig wordt er de komen de weken door de 27 deelnemende acts nog gerepeteerd om 23, 24 en 25 maart tijdens de voorstellingen goed voor de dag te komen. De voorstellingen vinden plaats in de aula van de locatie Zoutestraat van de school. De organisatie rekent op drie keer een uitverkocht huis. Kaarten zijn vanaf vandaag verkrijgbaar via het Reynaertcollege en voor het eerst ook bij een verkooppunt buiten de muren van de school; boekhan del Bruna in de Gentsestraat in Hulst. De prijs is tien euro per kaart. De afgelopen edities hebben bij zonder veel mooie optredens opge leverd en ook dit jaar zijn de ver wachtingen volgens muziekdocent Adri Boogaert weer hooggespan nen. FoXart is in de loop der jaren uitgegroeid van een bescheiden ini tiatief tot een ware kraamkamer voor aanstormend artistiek talent. Het succes heeft; er zelfs toe geleid dat veel mensen teleurgesteld moesten worden omdat de kaar ten uitverkocht waren. Daarom ook is het evenement dit jaar tij dens zijn elfde editie voor het eerst uitgebreid naar drie voorstel lingen, verspreid over evenveel avonden. De deelnemers aan FoXart treden op voor zo'n 550 be zoekers per avond. „Het is voor de leerlingen een prachtige kans om in de spotlights te staan. Zo'n optreden is immers met alles erop en eraan, zoals een liveband en professioneel licht en geluid. Hiervoor wordt gebruikge maakt van de professionele appara tuur van de school"vertelt Boog aert. Hij is trots op het evenement waar in naar zijn zeggen het onderwijs, talentontwikkeling en teambuil ding samenkomen. Vooral het so ciale aspect vindt hij daarbij een factor van belang. „Leerlingen werken samen aan een voorstelling. Ze kijken en luis teren daarbij naar elkaar en de sa menwerking leidt vaak tot bijzon dere prestaties." Ook op technisch gebied is FoXart steeds weer een uitdaging. Po dium, decor, techniek, alles moet aan de hoogste eisen voldoen. Het podium dat wordt gebruikt bij voorbeeld, is tijdens het afgelopen schooljaar in eigen beheer ontwor pen en gebouwd door techniek- leerlingen. Het programma van FoXart bestaat dit jaar uit 27 acts, bijna allemaal eigen producties. De genres zijn zang, instrumen taal, dans, media (film) en klein kunst. De acts die tijdens FoXart te zien zijn, hebben zich weten te kwalificeren tijdens de selectieron de. Hierbij oordeelde een deskun dige jury over het niveau en de ge schiktheid van de optredens. een zaak waar geen wapens zijn." Hoewel er bij de ingang van het ca fé De 2 Heeren een portier staat die bezoekers fouilleert is er mogelijk toch een pistool binnen gesmok keld. De dader van de schietpartij kwam in ieder geval uit het café. „Misschien moeten we toch den ken aan elektronische controle, zo als op luchthavens. Want je moet wel veilig kunnen uitgaan." De zestienjarige Iris de Waal uit Hulst zit in 4 Havo en maakt haar debuut tijdens de elfde editie van FoXart op het Reynaertcollege in Hulst. In tegenstelling tot de andere acts verschijnt Iris zelf niet op het podium. In de categorie 'media' kwam ze door de auditieronde met een filmpje van haar paard Mercury. foto Peter Nicolai Tyas D'Hont (16) uit Zuiddorpe zit in 4 Havo en heeft al eerder meege daan aan FoXart met een cabaretes ke bijdrage. Dit jaar treedt hij op als presentator van het jaarlijkse culturele evene ment en vormt hij samen met twee andere leerlingen van de school de cabaretgroep Fantastic Four. foto Peter Nicolai Brugklassers Isa Zaman, Léona Bo- gaert (rechts) en Machteld Morres (voorgrond) doen vanzelfsprekend voor de eerste keer mee. De drie meiden doen een dansact die geïn spireerd is op het nummer Single La- dies van Beyoncé. Ze oefenen elke donderdagavond om tijdens FoXart goed voor de dag te komen. foto Peter Nicolai v. ".s-:- v. terstaat en de gemeente. Het vrachtwagenverkeer is al jaren een doorn in het oog vanwege de scha de aan de bestrating, stoepen en straatmeubilair. Tip? redactie@pzc.nl regelen. Zijn minder avontuurlijk in gestelde ex-kantoorgenoten vroegen hoe het was met Rome en met de lief de. Buitengewoon goed, zo bleek. „Ik heb op Valentijnsdag haar Face- book-status opgewaardeerd." Ouderwets gezegd: hij had zijn Engelse vriendin ten huwelijk ge vraagd. door Raymond de Frel Francois Oosterling mag met carnaval vijf dagen 'proefdraaien' in café Jef frey's. Daarna hoopt hij het café te kopen. foto Peter Nicolai SAS VAN CENT - Café Jeffrey's in de Noordweststraat in Sas van Gent gaat met carnaval tijdelijk weer open. De kroeg is al twee jaar dicht, maar Francois Oosterling uit IJzendijke droomt ervan om zijn oude stamkroeg nieuw leven in te blazen. De carnavalsperiode is een uitgele zen mogelijkheid om proef te draaien. Oosterling (26) heeft van de gemeente Terneuzen een evene mentenvergunning gekregen, zo dat hij vijf dagen lang de deuren van Jeffrey's open mag doen. De voorbije weken is de kroeg carna valesk ingericht. Oosterling woonde een tijdje boJ ven het café en was er sinds zij^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38