Zeel PZC r 'De Vries frustreerde ontsluiting Hulst' ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 WEERWOORD Gedeputeerde Van Beveren neemt het op voor zijn voorganger Poppelaars en de provincie Zeeland Kunstwerken op rotondes symboliseren hoe samenleving in buurt tot stand komt Geen beroep Sluis in windmolenzaak CalaiHlteitenrOUte tijdelijk Open Dinsdag 22 februari 2011 Voorstelling FoXart is de kraamkamer voor cultureel talent mimmssmmm Voormalige Stadhuis geeft de Markt in Aardenburg allure Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - Niet oud-gedepu- teerde Toine Poppelaars maar juist oud-wethouder Frans de Vries van de gemeente Hulst frustreerde de onderhandelingen over de aanleg van rotondes aan de rand van Hulst. Dat schrijft gedeputeerde Kees van Beveren in een brief aan de ge meenteraad van Hulst. Hij reageert daarmee op uitlatin gen die De Vries - inmiddels raads lid voor oppositiepartij Progressief Hulst - vorige week deed tijdens de raadsvergadering. Door een ver meende wraakactie van oud-gede puteerde Poppelaars betaalde de provincie volgens De Vries tonnen minder mee aan de rotondes. Volgens Van Beveren is het overi gens wethouder Clen de Kraker ge weest die de provincie ervan wist te overtuigen dat die rotondes noodzakelijk waren, want de pro vincie zelf wilde volstaan met aan passing van de verkeersverlichting op de kruising van de Absdaalse- weg en de provinciale weg. Bij de onderhandelingen over de finan ciering verscheen De Vries volgens Van Beveren als wethouder finan cien aan de onderhandelingstafel, waar hij zich 'stroef opstelde. 'Hij dacht op geen enkele wijze mee om het financiële gat te dichten. De houding was er eerder een van; de provincie heeft een pro bleem, en lost het ook maar hele maal op'. Volgens de huidige gedeputeerde was de houding van De Vries niet echt oplossingsgericht, 'voor mijn voorganger Poppelaars zelfs reden om te overwegen het project te stoppen'. Vooral door het construc tieve optreden van wethouder De Kraker zijn de gemeente en de pro vincie er uiteindelijk nog uitgeko men, aldus Van Beveren verder in de brief 'Destijds is dus door de provincie een miljoen euro meer uitgetrok ken voor het project dan aanvanke lijk de bedoeling was. Dat is niet dankzij, maar ondanks het optre den en de houding van wethouder De Vries gebeurd'. De Vries herkent zich totaal niet in de situatie die Van Beveren schetst. „Die beste brave man is er niet eens bij geweest want hij was toen nog geen gedeputeerde. Ze zijn gewoon in verlegenheid ge bracht door hun eigen optreden in dertijd en proberen dat nu te repa reren door mij in een kwaad dag licht te stellen." TERNEUZEN - Op de drie rotondes aan de Laan van Othene in de woonwijk Othene-Zuid in Terneuzen zijn de kunstwerken geplaatst die de inwoners van de wijk hebben gekozen uit vier ontwerpen. Die waren na een oproep door het Platform Kunst en Cultuur geselec teerd uit alle inzendingen. De reeks van drie kunstwerken van Alex Vermeulen uit Amster dam symboliseert hoe een samenleving in een buurt tot stand komt. Het ontwerp be staat uit grote halve en hele polyester bollen met daarop verschillende eivormige mensfigu ren. De officiële onthulling van de kunstwer ken vindt in april plaats. Eerder werden roton des in het noordelijke deel van de wijk ook voorzien van kunstwerken. foto Peter Nicolai hoofdplaat - Het Sluise college gaat niet in beroep tegen de forse planschadevergoedingen die het de omwonenden van de vijf wind molens in de Hoofdplaatpolder j moet betalen. De rechtbank in Middelburg oordeelde onlangs dat L Sluis 149.500 euro moet uitkeren aan zeventien bewoners. Dat is E bijna 60.000 euro meer dan waar ft Sluis in eerste instantie vanuit ^Lging. Dat bedrag kan nog enkele ^fcienduizenden euro's hoger wor- Bkn, omdat de gemeenteraad nog een besluit moet nemen over twee resterende gevallen. De strijd tussen de gemeente en omwonenden speelt al jaren. Eerst probeerden buren de komst van de windmolens tevergeefs tegen te houden, daarna richtten ze zich op het verkijgen van een planscha devergoeding. Het voorstel van het college wordt volgende maand behandeld door de Sluise gemeenteraad, die for meel gaat over het uitkeren van planschadevergoedingen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De calamiteitenroute van en naar chemiebedrijf Dow (de Wevelswaaldijk) gaat vanaf 7 maart open tijdens spitsuren. De openstelling is in verband met een onderhoudsstop van een kra ker op het Dow-complex. Tot eind april blijft de calamiteitenroute open om soelaas te bieden aan de verwachte toename van verkeer. Vanwege het onderhoud gaan im mers dagelijks ongeveer twaalfhon derd extra medewerkers. De maatregel wordt ook genomen omdat het nu in de spitsuren al be hoorlijk druk is op de route van en naar Dow. Een korte-ter- mijn-aanpak komt de verkeersvei ligheid ten goede. Voor maatrege len op de langere termijn voert de provincie een onderzoek uit. Daar bij zijn onder meer de gemeente Terneuzen, waterschap Schelde- stromen, Rijkswaterstaat, Dow en de Zeeuwse Milieufederatie betrok- 'ken. De route is normaal afgeslo ten met een slagboom. Van 6.00 tot 8.30 uur gaat die open voor ver keer vanuit West-Zeeuws-Vlaande- ren. Van 15.30 tot 17.30 uur is de weg open van Dow richting West-Zeeuws-Vlaanderen. De openstelling is alleen voor perso nenvervoer. Vrachtverkeer moet de reguliere routes volgen. De rege ling kan vermoedelijk op 25 april weer worden opgeheven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37