ook met eigen ploeg Sterrenelftal 3 sport 29 Van Nieuwenhuijzen ook naar FC Lienden 22 i Eerste toernooizege voor Lesley Kerkhove Ontslag bij Rabobank 17 1 Van Gorsel en Sahakjan weer in sterrenelftal dinsdag 22 februari 2011 Michael Rasmussen werd in 2007 tijdens de Tour de France ontslagen door zijn ploeg Rabobank, omdat hij had gelogen over de locatie waar hij had getraind. De Deen reed op dat moment in de gele trui en maakte een goede kans om de ronde te winnen. De hoofdrol in het grootste schandaal van de wielersport was voor een ploeg die zich liet sponso ren door een horlogemerk. Festi- na, fabrikant van dure klokjes, werd in de Tour van 1998 syno niem voor systematisch dopingge- bruik. De onthullingen over mis dragingen in het team leidden bijna tot een voortijdig einde van die Ronde van Frankrijk. Bijna vijf tig jaar eerder, in 1951, dook Wim van Est met een blinkende Pontiac om zijn pols het ravijn in op de Aubisque. Flet huwelijk tussen hor logemakers en de wielersport is be paald geen gelukkige verbintenis. Je kon er dus de klok op gelijkzet- ten toen Christina Watches haar entree in het peloton aankondig de. De vorming van de nieuwe Deense wielerploeg rond Michael Rasmussen kon onmogelijk glad jes verlopen. Daarvoor is de Deen se coureur simpelweg een te moei lijk figuur. Al voor hij in 2007 als gele-truidra- ger uit de Tour de France is ge gooid, werd duidelijk dat Rasmus sen - bijnaam: de Schrielkip - veel rare trekjes heeft. En, wie een ploeg dan ook nog eens laat spon soren door een horlogefabrikant weet, de wielergeschiedenis ken nende, dat problemen niet uit kon den blijven. Volgens de laatste lijst van de UCI heeft Christina Watches, zoals de nieuwe formatie zich noemt, nog altijd geen licentie als Continen- tal-team. De daarvoor benodigde papieren zijn vanuit Denemarken nog steeds niet op het hoofdkan toor van de Internationale Wiel- renunie in Zwitserland beland. Het schijnt dat de Deense bond, met wie Rasmussen al jaren op voet van oorlog leeft, de verbinte nissen nog eens tegen het licht wil houden. De ploeg zegt de licentie van Team Bianchi-Mi te hebben ge kocht, maar niemand weet exact hoe het zit. Verwacht Rasmussen overigens so wieso niet binenkort al in Europe se koersen. Daarvoor is het team, ook als de licentie binnen is, te nie tig. En het is ook maar de vraag welke organisator Christina Watches graag aan het vertrek heeft. Met Michael Rasmussen is weliswaar nog altijd veel publici teit te scoren, maar je haalt er ook direct de schaduwzijde van het fiet sen mee binnen de poort. En, het zijn andere tijden: ook wedstrijdor ganisatoren denken na over hun imago. Rasmussen haalde de afgelopen tijd geregeld de publiciteit met wa zige streken. Nadat hij twee jaar had stilgestaan vanwege een schor sing - technisch gesproken is hij nooit betrapt, maar heeft hij wel de controleurs om de tuin geleid door 'elders' te verblijven -, reed Rasmussen voor meerdere schim mige teams. Weliswaar schermde hij telkens met contacten in de hoogste kringen en zei hij afgelo pen najaar nog dat Saxo Bank hem graag wilde hebben, maar Rasmussen droeg telkens shirts van onbetekenende ploegen. Vrij wel direct na zijn schorsing reed hij de pannen van het dak in de Ronde van Chihuahua. Rasmus sen voelt zich thuis in Mexico, het land van zijn echtgenote. Daar waar hij zich schuilhield voor de UCI-dopingcontroleurs. Hij over woog zelfs om het WK te kunnen rijden een naturalisatie tot Mexi caan. Inmiddels is hij echter hele maal weer thuis op Deense bo dem. De nog altijd broodmage re klimmer deed in Denemarken onder meer mee met het tv-pro- gramma 'Dancing with the Stars'. Ook Christina Hembo, ontwerp ster van prijzige (pols)sieraden, was daar van de partij. Rasmussen heeft innige contacten met de hoofdsponsor van zijn ploeg. Na zijn rentree reed de Deen enkele criteriums in een zwart shirt van Hembo. En ook nu wil het team, dat in ex-prof Michael Blaudzun de teammanager heeft, in het zwart gaan rijden. Het is - wie Rasmussens verleden kent - haast schaamteloos. Rasmus- J 1 Morad Bobouh 2 Rachid Bouhoudane 3 Lodewijk van Keeken Timmy Goossens 5 Frank van der Helm Maarten Griep 7 Mariusz Mosiej 8 Niels Kole 9 PieterdeMunnik Kyle Doesburg 11 Peter Dieleman Zeelandia M'burg Vosmeer IJzendijke Philippine Zierikzee Heinkenszand Kwadendamme Wemeldinge DFS Goes Zaamslag klasse 3A j zon 4B zat 5A i zon 5A zon 4B zat 3A zat 5B zon 4A zat 3 A zat 2E f zon 1C zat per 21-02-2011 goals factor 24 22 21 i 14 20 19 12 12 8 1,5 1 1 1 1 15 1 1,5 1,5 2 'lï sen werd indertijd door de doping- commissie van de UCI omschre ven als één van de 'Men in Black', renners die in neutrale shirts trai nen om aan de radar van de wie lerbond te kunnen ontsnappen. Het zijn juist die renners die zon der gêne rondfietsen. Want het is toch verbazingwekkend dat een aantal van die heren telkens weer probeert terug te keren. Tuurlijk geldt in de maatschappij dat ie mand, nadat hij zijn straf heeft uit gezeten, een tweede kans verdient, maar een aantal renners zou tegen zichzelf in bescherming moeten worden genomen. Er is voor hun simpelweg geen échte eer meer te behalen. Rasmussen zelf erkende dat hij weliswaar hoopt dat zijn ploeg bin nen enkele jaren de hoogste status heeft, maar dat hij verwacht „zelf niet meer welkom te zijn in de Tour." De 36-jarige Rasmussen rijdt voor een groot deel op rancune. De recente ge schiedenis heeft uitgewezen dat het niet de meest geëigende ma nier is om sport te bedrijven. Ook Riccardo Ricco gaf aan met gif in zijn lijf degenen die hem onheus bejegend zouden hebben te willen bestrijden. Dat hij daarvoor op nieuw de dopingregels moest over treden, vond hijzelf klaarblijkelijk geen bezwaar. Normbesef is een aantal van de al langer fietsende wielrenners vreemd. Zij zijn opge groeid met het adagium 'ik ge bruik niet, want ik ben niet ge pakt.' Rasmussen hanteert, diep in zijn hart, ook nog altijd dat principe. Hem is groot onrecht aangedaan, in de Tour van 2007 was hij im mers niet betrapt op het gebruik van verboden middelen. En nu heeft Rasmussen het gevoel dat hem, nu de licentie zo lang op zich laat wachten, opnieuw de voet wordt dwars gezet. De UCI ontkent dat „Wie zich aan de regels houdt, wordt niets in de weg gelegd." Edward Swier door Barry van der Hooft WACHTEBEKE/HOEK - In navolging van Jos van Nieuwstadt vertrekt ook Jörg van Nieuwenhuijzen aan het eind van dit seizoen bij Hoek. Net als Van Nieuwstadt kiest de doelman voor een overgang naar het door Hans Kraay jr. getrainde FC Lienden. „Ze hadden een spor tief goed verhaal", zei de doelman gisteravond na de training. „Dat sprak me aan." Van Nieuwenhuijzen (32) kreeg van technisch manager Peter Hof stede (ex-speler van onder meer De Graafschap, FC Utrecht en ADO Den Haag) te horen dat Lien den komend seizoen mee wil doen om de bovenste plaatsen in de zondag-topklasse. „Daarnaast heeft ook meegespeeld dat lohn van Loenhout er speelt. Hij is al ja ren een vriend van me en heeft me warm gemaakt voor een over gang naar Lienden." Van Nieuwenhuijzen benadrukte gisteravond dat de overgang van Jos van Nieuwstadt eigenlijk geen rol heeft gespeeld. „Daar hing mijn keuze niet van af Mensen zullen het misschien niet geloven, maar dat wij allebei naar Lienden gaan is eigenlijk puur toeval." De doelman lichtte gisteren ook technisch manager Jacky Lambert van Hoek in. „Ik had nog niet met Hoek over volgend seizoen gespro ken", aldus Van Nieuwenhuijzen. „lacky zei mijn besluit wel te kun nen begrijpen, want zo gaat het in het voetbal." De keeper, die in het verleden bij RBC, Excelsior en Heracles Alme lo onder contract stond, wil het seizoen met hekkensluiter Hoek nu zo goed mogelijk afsluiten. „We willen er allemaal voor gaan en proberen in de topklasse te blij ven." Met de Belg Gino van Hyfte zal Van Nieuwenhuijzen dit seizoen niet hoeven samenwerken. Op de website van de Zeeuws-Vlaamse voetbalclub werd zondag melding gemaakt van de komst van de keeperstrainer van KFC Eeklo. Een dag later verscheen het bericht ook in deze krant. Ten onrechte, legde Hoek-voorzitter Benny Lan- geraert gisteren uit. „Ik ken hem niet en hij wordt zeker niet onze nieuwe keeperstrainer." Langeraert liet het bericht zondag avond van de eigen website verwij deren. „We zijn wel in gesprek met een belangrijke kandidaat", zei de voorzitter. „Ik hoop dat hij op korte termijn zijn jawoord geeft en dan zo snel mogelijk bij ons aan de slag kan." Hoek zoekt een opvolger voor Ni co Knol, die onlangs te horen kreeg dat hij vanwege 'onprofessio neel gedrag' per direct moest ver trekken bij de zaterdag-topklasser. door Roeland van Vliet albufeira - Tennisster Lesley Kerk hove heeft gisteren voor de eerste keer in haar carrière een future- toernooi gewonnen. In het Portu gese Albufeira was de negentienja rige Zierikzeese te sterk voor al haar concurrentes. Het evenement met 10.000 dollar aan prijzengeld kende veel opont houd door overvloedige regenval. Daardoor speelde Kerkhove pas vrijdag haar eerst partij en moes ten gisteren nog de halve finales en de finale worden gespeeld. In de halve eindstrijd was de Schouw- se speelster de Italiaanse Alice Bal- ducci ruimschoots de baas: 6-3 6-0. In de vroege avond versloeg ze vervolgens ook de Zwitserse Amra Sadikovic: 3-6 7-5 6-2. Bei den waren hoger geplaatst dan Kerkhove, die als achtste inge schaald was. Kerkhove stond één keer eerder in de finale van een ITF-toernooi. Dat was in september 2010 in Mid delburg. Toen hield Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke haar van de zege af Ook strandde ze al drie keer in de halve finales van een 10.000 dollartoernooi: twee keer in Antalya en één keer in Glasgow. Deze week speelt de Zierikzeese wederom in Portugal. In Portimao is de nummer 621 van de wereld ongeplaatst. middelburg - Grigor Sahakjan (GPC Vlissingen) en Peter van Gor sel (Dauwendaele) hebben zich voor de tweede week op rij een plaats verworven in de aanval van het sterrenteam van deze krant. Zij waren twee van de tien spelers die dit weekeinde een acht scoor den voor hun team. Zaamslag kan zelfs pronken met vier achten na de 2-1-zege op Stedoco. Daarente gen kwam RCS niet boven de 5 uit. Kijk voor de waarderingen van de spelers van de negen hoogst spelende Zeeuwse voetbalclubs op www.zeeuwsevoetbalawards.nl. ^2) Arjan Hamelink (Zaamslag) Cijfer: 8 TqJoris Rademakers (Zaamslag) Cijfer: 8 JËÊÊÊÊÊL Peter van Gorsel^ (Dauwendaele) Cijfer: 8 Peter Dieleman (Zaamslag) Cijfer: 8 jjeroen van Ommen| (GPC Vlissingen) Cijfer: 7 i René de Nooijer (Dauwendaele) Cijfer: 7 1/Jaco van der Schee (Kloet.) l Cijfer: 8 Y^ ,A Grigor Sahakjan^ (GPC Vliss.) Cijfer: 8 Timo Jansen (Kloetinge) Cijfer: 7 ELFTAL VAN DE WEEK Jasper Leuvelink\ ^)^errV Alfons^ (Dauwendaele) Cijfer: (Hoek) Cijfer: 7 Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29