281 sport Rasmussen blijft omstreden, Ajax: gezondheid van De Zeeuw niet in geding Mourinho ligt niet wakker van Lyon Misstap Toivonen blijft onbestraft Montella nieuwe trainer AS Roma Tennisster Rus sluipt naar top honderd Gattuso vijf duels geschorst na kopstoot Van der Vaart weer uitgeschakeld WIELRENNEN J I 11 Het nieuwe wielerseizoen staat op het punt van beginnen. HM Ook de omstreden Michael Rasmussen fietst nog steeds Rasmussen doet ms 2000 mee rond m het peloton. Daar is niet iedereen even blij mee. hij actief ais mountawker. dinsdag 22 februari 2011 ZEIST PSV-aanvaller Ola Toivonen hoeft niet te vrezen voor zijn wangedrag zondag in de wedstrijd tegen NAC. De Zweed ging hardhandig op de voet van Nemanja Gudelj staan. De NAC-speler duwde Toivonen boos van zich af waarna hij de gele kaart kreeg. De Scandinaviër ging vrijuit. „Het ging om onbehoorlijk, onbe suisd gedrag", liet een woordvoer der van de KNVB weten. „Daarop staat een gele kaart. De aanklager doet alleen onderzoek naar overtre dingen die met rood bestraft had den kunnen worden." ROME Vicenzo Montella is de nieuwe trai ner van AS Roma. De oud-speler van de Romeinse club is de opvol ger van Claudio Ranieri, die zon dag opstapte. De 36-jarige Montella werkte als jeugdtrainer bij AS Ro ma. Ranieri leed zondag met AS Ro ma de vierde nederlaag op rij. De huidige nummer acht van de Serie A verspeelde tegen Genoa een voor sprong van 3-0 (3-4). Montella vero verde in 2001 de landstitel met AS Roma. Hij vormde destijds een suc cesvolle voorhoede met Gabriel Ba- tistuta en Francesco Totti. RIJSWIJK Tennisster Arantxa Rus sluipt naar de top honderd van de wereldrang lijst. De Nederlandse bekleedt sinds gisteren de 109e positie van de mondiale tennisladder. Ze kwam afgelopen week niet in ac tie, maar klom wel drie plaatsen. Michaëlla Krajicek staat nog steeds op de 151e plaats. Caroline Woz- niacki is weer de nummer één van de wereld. De Deense won zondag het toernooi van Dubai. Ze nam de leidende positie over van Kim Clus ters uit België. NYON AC Milan moet het voorlopig op het internationale podium stellen zonder routinier Gennaro Gattuso. De tuchtcommissie van de Uefa schorste de middenvelder, die in de Champions Leaguewedstrijd te gen Tottenham Hotspur (0-1) ern stig over de schreef ging, voor vijf duels. Eén wedstrijd daarvan was voor het krijgen van alweer een ge le kaart. De 33-jarige Gattuso vloog onder meer Joe Jordan, de assis tent-coach van de Spurs, naar de keel en deelde een kopstoot uit. LONDEN Rafael van der Vaart mist van avond de uitwedstrijd van Totten- ham Hotspur in de Premier League tegen Blackpool. De spelmaker heeft opnieuw last van een kuit blessure gekregen. Van der Vaart werd twee weken geleden ook al door een kuitblessure geplaagd. Hij moest toen afzeggen voor de vriendschappelijke interland van het Nederlands elftal tegen Oosten rijk. Van der Vaart maakte vorige week tegen AC Milan zijn rentree voor Tottenham Hotspur. Semenya mikt op dubbelslag in Londen www.pzc.nl/blogs aan wegwedstrijden. Daarvoor was Michael Rasmussen en zijn nieuwe sponsor, horloge-ontwerpster Christina Hembo. foto GPD >-• £85 m - AMSTERDAM - Ajax maakt zich geen zorgen over de gezondheid van Demy de Zeeuw. De midden velder had zaterdag tijdens de trai ning even zwarte vlekken voor zijn ogen na een kopbal, maar hij kon zondag gewoon invallen tegen VW. „Soms voel ik me rot en heb ik het gevoel alsof alles een beetje langs me heen gaat, maar er zijn ook da gen dat ik me goed voel", zei De Zeeuw. Volgens neuropsycholoog Erik Matser zijn de klachten van De Zeeuw signalen van een post-commotioneel syndroom, ver oorzaakt door een hersentrauma. De Zeeuws symptomen zouden het gevolg zijn van de trap in zijn gezicht van de Uruguayaan Martin Caceres tijdens de halve finale van het WK 2010. Matser liet op BNR Nieuwsradio weten dat De Zeeuw voorlopig zou moeten stoppen met voetbal len. „Als De Zeeuw niet snel be handeld wordt, kan hij heel lang klachten houden." Matser onderzocht hersenletsel in de bokssport en in het voetbal. Hij werkte in het verleden ook als neu ropsycholoog bij Chelsea. MADRID - Real Madrid wil zich van avond tijdens de eerste ontmoe ting in de achtste finales van de Champions League bij Olympique Lyon revancheren voor de neder laag die de Spaanse club vorig sei zoen tegen de Franse club in de ko ningsklasse van het clubvoetbal leed. „We hebben twee doelen", zei trainer José Mourinho. „De kwartfinales bereiken en winnen van de club die ons vorig jaar heeft uitgeschakeld." Real Madrid veroverde de belang rijkste Europese prijs voor club teams, eerst de Europa Cup 1 en te genwoordig de Champions Lea gue, negen keer. De Spaanse club werd de laatste zes seizoenen steeds in de achtste finales uitge schakeld. „Maar ik heb geen slaap- gebrek", zei Mourinho gisteren voor vertrek naar Lyon. „We heb ben ons goed voorbereid. Mijn Franse adviseur Zinedine Zidane wist ook veel te vertellen." Scheidsrechter Björn Kuipers fluit vanavond het duel tussen FC Kopenhagen en Chelsea. Hij krijgt hulp van grensrechters Sander van Roekei en Berry Simons. Richard Liesveld is vierde official.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28