blijven beneden 50% korting zeeland] 25 Calamiteitenroute Dow Bewoners van Ter Reede in tv-programma Tijd voor MAX Redder Armand deed wat ieder zou moeten doen werken bij vervanging dakkapellen op de complete bril mgeacht de prijs Wij kunnen declareren bij n zorgverzeker? tilroeoptiek brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl twitter/tilroeoptiek dinsdag 22 februari 2011 W UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK derkoeld te raken was hij niet. „Er was toch al een ambulance onder weg", klonk het gisteren nuchter vanuit Engeland, waar hij momen teel verblijft. Armand zag dat de bestuurder, een 22-jarige man uit Middelburg, uit zijn stoel was ge slingerd maar nog wel bij kennis was. „Ik las op de PZC-site dat ik zijn hoofd boven water zou heb ben gehouden, maar dat is niet he lemaal waar. Ik heb wel zijn nek ondersteund om verdere schade te voorkomen en ben tegen hem blij ven praten tot de hulpdiensten er waren." Hoewel Armand als eerste ter plekke was, vindt hij niet dat hij het leven van het slachtoffer heeft gered. „Dat is te veel eer. Ik heb gedaan wat iedereen zou doen, hoop ik." Op de PZC-site wordt de 'passant', zoals Armand in het politiebericht werd aange duid, in elk geval een held ge noemd. De Yersekenaar vindt de Postweg niet gevaarlijk. „]e moet gewoon rijden met je verstand." Schilderen in de hal maakt het mo gelijk schoner eh beter te werken. terneuzen - De calamiteitenroute van en naar chemiebedrijf Dow (de Wevelswaaldijk) gaat vanaf 7 maart open tijdens spitsuren. Dat is nodig voor een onderhoudsstop van een kraker van Dow. Tot eind april blijft de calamiteiten route open om soelaas te bieden aan de verwachte toename van ver keer. De route is normaal afgesloten met een slagboom. Van 6.00 tot 8.30 uur gaat die open voor ver keer vanuit West-Zeeuws-Vlaande- ren. Van 15.30 tot 17.30 uur is de weg open richting West-Zeeuws- Vlaanderen. De openstelling is alleen voor per sonenvervoer. Vrachtverkeer moet de reguliere routes volgen. door Luc Oggel In de hal van Meesters De Koeijer staan de dakkapellen en kozijnen, be stemd voor Nieuw Middelburg. yerseke - Hij is bescheiden, Ar mand (27) uit Yerseke. Vandaar dat zijn achternaam wat hem betreft niet in de krant hoeft. Zijn red dingsactie, afgelopen zaterdag nacht bij een ongeluk op de Post weg waarbij een 22-jarige Middel burger zwaargewond raakte, vindt hij zelf dan ook niet zo bijzonder, „ik deed wat iedereen zou moeten doen." Na een avondje bowlen in Goes waren Armand en zijn vriendin rond middernacht op weg naar huis. Op de Postweg bij Yerseke za gen ze dat er een auto was gestopt. „Dat vond ik al vreemd, maar toen zag ik autolichten reflecteren in de weg naast de sloot. Ik zei tegen mijn vriendin 'er ligt er één in de dulve, omdraaien'." De Yerseke naar, ook actief bij de vrijwillige brandweer in zijn dorp, bedacht zich niet, belde 112 en sprong in het ijskoude water. Bang om on- door Carla van de Merbel vlissingen - Omroep MAX heeft drie bewoners van zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen gevolgd tij dens het project 'Wat ik later wil de worden' van stichting GetOud. De reportages worden uitgezon- den in de maandagedities van het programma Tijd voor MAX. Gisteren was de eerste te zien, met meneer Schot die vroeger profes- sioneel dirigent wilde worden. De andere twee Ter Reede-bewoners zijn in komende uitzendingen te v zien. Op welke maandagen dat zal zijn, kan Tijd voor MAX nog niet zeg gen. Er wordt nog gewerkt aan de serie van in totaal tien afleverin gen en er is nog geen precieze planning van uitzending ervan, al dus Tijd voor MAX. Het project 'Wat ik later wilde worden' is een initiatief van de stichting GetOud in Den Haag. In- grid Meijering en Marion Duimel van GetOud portretteren in het he le land ouderen in het beroep dat zij eigenlijk hadden willen hebben maar waar het nooit van gekomen is. De deelnemers worden aange kleed en opgemaakt als bijvoor beeld filmster, operazangeres, ad vocaat of circusmuzikant. Van ie dereen wordt een foto gemaakt. Al le foto's komen bij elkaar in een boek dat begin mei uitkomt. Daar naast komt er een foto-expositie. Een gedeelte hiervan is vanaf 1 juni te zien in Ter Reede; de complete expositie hangt dan in bi bliotheek 't Spui iri Vlissingen. Behalve de drie voor MAX gefilm de Ter Reede-bewoners doen er nog vijf mensen uit het Vlissings zorgcentrum mee aan het project. Stichting GetOud heeft als doel het welzijn van ouderen te bevor deren, een bijdrage te leveren aan een positieve beeldvorming van ouderen en verbindingen te leg gen tussen ouderen en jongeren. www.getoud.nl Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NL of 010-2452ffi,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25