Houtkade blijft voorlopig dicht Schilder en glaszetter land G. van boven PZC Veertien maanden cel voor stelende beveiliger 24 NIEUW MIDDELBURG Ketenaanpak zorgt voor hogere kwaliteit en sneller Tom Sawyer en Huckleberry Finn De complete 26-delige serie! pzc.nl/webwinkel dinsdag 22 februari 2011 W MROHMMWMnnaHaK door Luc Oggel GOES - De Houtkade en de Katten- dijksedijk in Goes blijven voorlo pig afgesloten voor verkeer. De as best die is vrijgekomen bij de brand in een loods van het Ge meentelijk Nijverheidscentrum is nog altijd niet opgeruimd. Het gaat vooral om asbestdeeltjes die op en tussen stenen op het ter rein van Haringman Betonwaren liggen. „Die moeten heel goed wor den opgeruimd. Als ze wegwaaien kun je weer opnieuw beginnen", zegt een gemeentwoordvoerster. De loods van het re-integratiebe- drijf ging vorige week dinsdag in vlammen op. De dakplaten bevat ten asbest. Sindsdien is asbestver- wijderaar Van Damme uit Hein- kenszand bezig met het opruimen ervan, maar dat duurt veel langer dan gedacht. De gemeentewoord voerster waagt zich niet aan het noemen van een dag waarop de wegen weer worden opengesteld. Eerder moest daar ook al een keer van worden teruggekomen. Het verkeer wordt zolang met borden omgeleid via de Manneeweg. Wat de langere afsluiting van de wegen en het terrein van Haring man voor dat bedrijf betekent, is niet duidelijk. Algemeen directeur Antoine Thoen, die vorige week nog liet weten dat de brand 'desas treuze gevolgen' heeft voor beide bv's (Haringman Betonwaren en Haringman Betoncentrale) ver wees gisteren door naar moederbe drijf De Hoop in Terneuzen. Daar werd echter te kennen gegeven dat er 'geen mededelingen worden ge daan over lopende zaken'. Ondertussen wordt nog steeds druk gezocht naar vervangende ruimte voor de mensen die in de afgebrande loods werkten, zegt be drijfsleider Ab van de Ven van het Nijverheidscentrum. „Een paar mensen zijn weer aan het werk, de cursussen in ons kantoor zijn ook weer begonnen. Met een aan tal partners waar we al nauw mee samenwerkten, kijken we of de mensen weer snel aan de slag kun nen krijgen." Volgens Van de Ven gaat het om 'drie serieuze opties'. Donderdagochtend worden de cliënten nader geïnformeerd. Naar de oorzaak van de brand zal het gissen blijven, d.enkt de be drijfsleider. „Ik heb van acht ex perts gehoord dat de brand zo he vig was dat daar nooit meer iets over te zeggen zal zijn. De sporen zijn uitgewist." door Ad Roos MIDDELBURG - Een 32-jarige inwo ner van Wolphaartsdijk is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot veertien maanden cel waarvan 225 dagen voorwaarde lijk en het betalen van 1715 euro schadevergoeding. Ook moet hij zich psychisch laten behandelen. De man, een inmiddels ex-beveili- ger, pleegde in 2009 en 2010 in Goes diverse diefstallen, waarbij hij voornamelijk geld meenam. Dat deed hij tijdens zijn controle- rondes bij enkele bedrijven en in stellingen. Zo verdwenen er drie laptops bij Allevo, miste Dus Toch ineens 235 euro, nam hij de dagop brengst van de kantine van Bison mee. Hetzelfde lot was de kantine van het Calvijncollege beschoren. Daarnaast werd hij veroordeeld voor het bezit en verspreiding van kinderporno. Het geld van de dief stallen werd besteed aan drugs. KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) De komende jaren worden woningen in de wijk Nieuw Middelburg gereno veerd. De PZC volgt het proces op de voet. Dat gebeurt onder meer via de website www.vemieuwdmiddel- burg.nl. door Theo Giele HEINKENSZAND - Geprefabriceerde dakkapellen bestaan al. Maar bij re novatie van oude woningen is 'pre fab' geen optie. De dakkapellen moeten op maat gemaakt worden. Zo ook in Nieuw Middelburg. Voor Antwan de Punder van schil dersbedrijf Meesters De Koeijer in Heinkenszand was dit project de kans om een nieuwe manier van werken in praktijk te brengen. De dakkapellen worden in zijn be drijfsruimte kant-en-klaar ge maakt. Eerst worden ter plaatse de exacte maten van de te vervangen dakkapellen opgemeten. Er zijn geen twee dezelfde. Timmerfa briek De Mol maakt de dakkapel len. Sonke uit Kapelle de kranslijs ten, Roegiers de ruiten en Lukasse uit Goes de dakbedekking. Dat wordt allemaal in Heinkenszand in elkaar gezet en geschilderd. De Punder: „Op maandag levert De Mol hier de kale dakkapellen en op vrijdag gaan ze op de vrachtwa gen naar Middelburg." De voorde len van deze wijze van werken zijn groot. De schilder en de glaszetter hoeven niet het dak op. Er kan schoner en preciezer gewerkt wor den en het weer heeft geen in vloed op het werktempo. De Pun der: „Ter plaatse maken en afwer ken van een dakkapel duurt zo'n drie tot vier dagen, bij droog weer. Nu is een dakkapel in drie tot vier uur geplaatst." Wekelijks verlaten drie tot vijf dak kapellen de werkplaats. En niet al leen de dakkapellen. Ook de kozij nen met de deuren en de ramen worden binnen geschilderd en kant-en- klaar naar Nieuw Middel burg getransporteerd. Dat trans port gebeurt inmiddels ook weer Dakpannen worden verwijderd. Daarachter de nieuw geplaatste dakkapellen. efficiënter. In het begin was het een hele toer om aan spanbanden de kozijnen op de wagen te take len en op het dak te zetten. „Mijn neef heeft toen speciale hijsogen gemaakt om op de dakkapellen te zetten. Dat werkt snel en goed." De Punder is enthousiast over de ketenaanpak. „Het kost in de voor bereiding meer tijd, maar dat win je dubbel en dwars terug." In het klassieke systeem huurt een aanne mer onderaannemers in die elk af zonderlijk een deel van het werk doen. Ze zien elkaar pas op de bouwplaats. Nu zijn die 'onderaan nemers' om de tafel gaan zitten en hebben bedacht hoe ze het beste samen kunnen werken. „Ik noem ons liever bouwspecialisten. Door zo te werken profiteer je van el- kaars kennis en kunde." Antwan de Punder met een hijsoog dat bij transport wordt gebruikt. gummis. De avonturen van Tom Sawyer en Huckleberry Finn zijn echte jongensboek verhalen. Tom Sawyer woont aan de rivier de Mississippi met zijn broer Sid en tante Polly. Daar beleeft hij de mooiste avonturen met zijn vriend Huckleberry Finn. De serie is grappig, sfeervol en het heeft een nostalgisch karakter. Gemaakt voor jong en oud. Adviesprijs €24,95 Lezersprijs 14,95* exclusief 2.95 verzendkosten categorie DVD's en games r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24