221 zeeland Dijken Walcheren honderd keer Lessen over de watersnoodramp Wedstrijd Sterkste Man van Walcheren Kiwanis Club en Sawasdee openen school Cambodja Alle verkeer bij stremming door één tunnelbuis is niet mogelijk Dijkgraaf Toine Poppelaars van waterschap Scheldestromen heeft gisteren een gastles gegeven aan eerstejaars mavo-scholieren van CWS Toorop in Middelburg. dinsdag 22 februari 2011 grijpskerke - Stichting Hrieps komt een week na het Surrender Hrieps Festival met een nieuw eve nement: de Sterkste Man van Wal cheren. De wedstrijd voor krachtpatsers vindt plaats op zaterdag 23 april (de zaterdag voor Pasen). De arena ligt op het trapveldje waar de week ervoor het Surrender Festi val is. Hoofdscheidsrechter van de strijd om de titel Sterkste Man van Wal cheren is Ted van der Parre, de eni ge Nederlander die ooit de sterk ste van de wereld was. Ook aanwe zig is Ielja Strik, één van de sterk ste vrouwen ter wereld en al tien jaar achtereen Nederlands kam pioen powerliften. Rondom de wedstrijd vinden aller lei activiteiten plaats. Om 10.00 uur is er een voorstelling van Muis en Leeuw in de feesttent. Er staat de hele dag een springkussen en er zijn wedstrijden spijkerbroek hangen en biervatstoten. In de pauzes van de wedstrijden zijn er demonstraties air-tumbling en streetdance. De dag wordt beëindigd met een optreden van de band The Heinoos. Inzet van de dag is natuurlijk de ti tel Sterkste Man van Walcheren. De wedstrijd daarvoor begint om 13.00 uur. Q www.sterkstemanwalcheren.nl MEEST CELEZEN 1. Stroomstoring in Vlissingen 2. Verzet tegen sluiting bibliotheek 3. Brandjes in Middelburg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto SCHOOLPROJECT DE RAMP middelburg - De eerstejaars ma vo-scholieren van de CSW Toorop in Middelburg werken deze maand aan een project over de wa tersnoodramp van 1953. De lessen aardrijkskunde, geschiedenis, gods dienst en Nederlands gaan over die gebeurtenis. Zo bezochten de scholieren het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk, zagen ze op school een film over de watersnoodramp en spraken ze met mensen die de ramp zelf heb ben meegemaakt. Naast de gastles van dijkgraaf Toine Poppelaars kre gen de scholieren ook uitleg van weerman Jos Broeke over de weers omstandigheden in die beruchte februari-nacht. Voor de les Nederlands sluiten de brugklassers volgende week het project af met een werkstuk .over liet onderwerp. Het project is samengesteld door docent Stefan Vrijenhoek. Het is de bedoeling dat het thema vol gend jaar op dezelfde manier wordt behandeld. vlissingen - In Cambodja is een nieuwe school geopend dankzij een hulpactie van de Kiwanis Club Vlissingen en de stichting Sa wasdee. De school biedt ruimte aan zes leslokalen en sanitaire voorzieningen. De school staat in de plaats Keov Pous, in de provincie Sihanoekvil- le. Het gebouw is geopend door de gouverneur van de provincie, de burgemeester van de gemeente en Hector Loontjens, voorzitter van de stichting Sawasdee. Studenten, familieleden en leerkrachten wa ren daarbij aanwezig, aldus Sjef van den Broek van de Kiwanis Club Vlissingen. Vanwege de band met Vlissingen heeft: de school de naam De Ruy- terschool gekregen. Een deel van het geld voor de bouw is opge bracht met het jaarlijkse De Ruy- terbal in Vlissingen. „Cambodja is een land dat nog steeds gebukt gaat onder de wreed heden die zijn begaan onder het Pol Pot-regime. Vooral de vele weeskinderen worden nog dage lijks met de gevolgen geconfron teerd", aldus Van den Broek. De Kiwanis Club heeft als motto 'Serving the Children of the World'. De organisatie ziet met de bouw van de school weer een wens voor hen in vervulling gaan. - door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Als de Westerschelde- tunnel is gestremd door voertuigen met pech is het bijna niet mogelijk om alle verkeer door één tunnel buis te leiden. Het duurt namelijk ongeveer één uur voordat het ver keer in twee richtingen door één tunnelbuis kan. B en W van Terneuzen antwoor den dat op vragen van Top Ge meentebelangen. De partij wijst er op dat er de laatste tijd steeds meer stremmingen zijn die worden ver oorzaakt door voertuigen met pech en dat dit resulteert in vertragingen bij de aan- en afleveringen van goe deren. De fractie pleit ervoor om bij zulke pechgevallen altijd één tunnelbuis open te houden. Het college stelt dat de Westerschel- detunnel standaard procedures heeft voor afsluitingen. Bij een pechgeval op één rijbaan blijven beide buizen open. De rijbaan waar het kapotte voertuig staat wordt afgezet en pas na de spits wordt het voertuig weggesleept. De snelheid van het verkeer wordt dan aangepast. Bij de berging van de ka potte auto is de buis helemaal dicht voor ongeveer een half uur. Als er een vrachtwagen is ge schaard en twee rijstroken zijn ge stremd, dan wordt de hele tunnel buis afgesloten en wordt zo snel mogelijk geprobeerd één rijstrook vrij te maken, zodat het verkeer er weer langs kan. Het bergen van de vrachtwagen, wat ongeveer een uur duurt, gebeurt niet in de spits. B en W wijzen er op dat beide bui zen alleen bij extreme situaties dicht gaan vanwege veiligheid, bij voorbeeld bij brand. „Het instellen van tegenverkeer (in één tunnel buis twee richtingen verkeer) duurt ongeveer één uur. Bij calami- teiten is dit dan ook bijna niet mo gelijk. Bij onderhoudswerkzaamhe den wordt dit altijd buiten de spits op verkeersluwe momenten inge steld in verband met veiligheid." Voor de uitleg hoe oevers worden aangetast door muskusratten, had dijkgraaf Poppelaars een opgezet exemplaar meegebracht. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22