Burgeroorlog in Libië CDA wil snellere politie Haven in Zicht o Spoedeisende hulp in Goes OPSTAND Lot van president Muammar Kaddafi is onduidelijk zeeland seaports 'Digitale flitspaal heeft de toekomst' WALCHEREN goes - Specialiseren van de spoed eisende hulp zoals nu in het Goe- se ziekenhuis gebeurt, is de enige mogelijkheid om deze zorg in Zee land te houden. Dat is de mening van Sjors van Lieshout, medisch projectmanager van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Vanaf maandag gaat iedereen uit Walcheren, de Bevelanden en Schouwen-Duiveland naar Goes voor spoedeisende zorg. Daar wordt dan een gloednieuwe afde ling geopend. Ook gaan de ver pleegkundigen en artsen op een andere manier werken, waarbij snelheid centraal staat, in principe mag niemand langer dan 48 uur op deze afdeling verblijven. pagina 27: alle spoedeisende hulp in ziekenhuis Goes mmmmmmmmmmmmmsmmmmsmsmsm aalsmeer - De politie kan sneller ter plaatse zijn. Minister Ivo Op stelten (Veiligheid en Justitie) moet werk maken van de 'harde belofte' uit het regeerakkoord om dit te gaan regelen. Het CDA wil snel een uitgewerkt plan van de WD-minister zien om de politie sneller vanuit het bureau op de plek des onheils te laten zijn. Dat zei CDA-fractievoorzitter Sy- brand van Haersma Buma gisteren tijdens een spreekbeurt in Aalsmeer. In het regeerakkoord staat dat de aanrijtijden van de po litie worden verbeterd, zowel in de stad en omgeving als de gebieden daarbuiten. „Voor het CDA is deze afspraak een van de belangrijke concrete voorstellen van deze coali tie", zegt Van Haersma Buma. „Het CDA wil daarom snel resul taat." Verder moet de politie volop gebruikmaken van media als TVvit- ter en Hyves, vindt het CDA. Via Twitter zouden burgers signale menten door moeten krijgen en oproepen om mee te helpen een verdachte te zoeken. tripoli - In Libië heerst een bur geroorlog. In de hoofdstad Tripoli schoten veiligheidstroepen op het Groene Plein in het centrum op demonstranten. Dat gebeurde ook vanuit helikopters en gevechts vliegtuigen. Er vielen minstens zestig doden, maar waarschijnlijk een veelvoud daarvan. Sinds het begin van de opstand vielen volgens een Franse mensenrechtenorganisatie zeker driehonderd doden. Ooggetuigen spraken van een 'bloedbad'. Ook een menigte die op weg was naar het presidentieel paleis van Muam mar Kaddafi werd onder vuur ge nomen. De Libische leider zou Tri poli hebben verlaten. Gisteren werd voor het eerst ook in de Libi sche hoofdstad geprotesteerd. In de stad wonen twee miljoen men sen: een derde van de totale bevol king. Het openbare leven lag vrij wel plat. In de loop van de dag werd het parlementsgebouw in brand gestoken. Kantoren van de staatstelevisie en -radio werden verwoest. In talrijke kantoren van de 'volkscomités' werd brand ge sticht, ook in politiebureaus. Op andere plaatsen werd het interieur van de politieposten vernield. Kad- dafi-aanhangers kwamen de straat op en probeerden de demonstran ten met geweld te verdrijven. Inwoners in de hoofdstad sloegen op grote schaal aan het hamsteren. Negen steden in met name het oosten van het land, zoals Bengha zi, Al Bayda, Zuara en Zitan, zou den in handen zijn van tegenstan ders van de Libische leider. In een aantal gevallen zouden leger- en politie-eenheden de kant van het volk hebben gekozen en weigeren op demonstranten te schieten. Leiders van de twee grootste stam men in Libië hebben hun steun aan de protestbeweging uitgespro ken. Vijftig prominente Libische moslimgeestelijken brachten een fatwa (een juridisch oordeel) uit stellende dat het de plicht was van alle moslims om in opstand te ko men tegen Kaddafi. Er zijn enkele straaljagers en heli kopters op Malta geland. De inzit tenden, legerkolonels, willen poli tiek asiel aanvragen. Ook Libische ambassadeurs en afgevaardigden hebben Kaddafi laten vallen. pagina 8 en 9: Libiërs durven nu vrijuit te praten pagina 10 en 11jonge Kaddafi was profeet van verandering Gebouwen van een kazerne van de veiligheidstroepen in Benghazi zijn in brand gestoken. foto Alaguri/AP Zie achterzijde 'Buiten'-katern: driebergen - De komende jaren komen er steeds meer digitale flits palen. Op dit moment staan er on geveer 180 in Nederland. Dit jaar komen er zestig bij. De 'digitale overtreding' gaat recht streeks naar het bureau. De bekeu ring voor te hard rijden of door rood rijden, ligt daardoor eerder op de mat dan de boete voor een overtreding die is geconstateerd door een analoge flitspaal. Over een aantal jaren zijn er nog alleen maar digitale flitspalen. Dat zei gis teren een woordvoerder yan het Team Verkeer van het Openbaar Ministerie. In het hele land staan veertienhonderd flitspalen. Eerste Kamer is belangrijk reageer op www.pzc.nl reacties: 387 Nederlandse kinderen horen op Nederlandse scholen 66%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1