belastingen 2011 |i5 fluitje van een cent WWW.WNF.NL/CHALLENGE OF BEL 088 366 54 88 Ziektekosten Aftrek kosten levensonderhoud kinderen onder de 30 jaar Beleef de Nederlandse natuur in een driedaagse adventure race dinsdag 22 februari 2011 li: i Van uzelf, uw fiscale partner, kinderen jonger dan 27 jaar, tot uw huishou den behorende ernstig gehandicapten van 27 en ouder, inwonende zorg afhankelijke ouders, broers en zussen. AFTREKBAAR Genees-en heelkundige hulp, zoals tandarts (ook kronen, bruggen, im plantaten), (fysio)therapie, revalidatie, specialist Eigen bijdrage voorgeschreven (homeopathische) geneesmiddelen Kosten particuliere verpleging of verzorging Kosten die boven het bruto Persoons Gebonden Budget uitkomen Het zorgaandeel in de pensionprijs van particulier verpleeg- of verzor gingshuis zonder AWBZ-indicatie. Zorgaandeel in reiskosten bewonersvakantie AWBZ instelling Reiskosten ziekenbezoek als afstand groter is dan 10 kilometer en de duur langer dan een maand. Werkelijke kosten openbaar vervoer of 19 cent per autokijometer Hulpmiddelen (lopen, horen), behalve voor ogen Ziekenvervoer voor bezoek aan artsen etc. 35 cent per kilometer of kosten openbaar vèrvoer Extra kilometers privévervoer wegens handicap of ziekte. Extra kleding en beddengoed chronisch zieken 9 Woningaanpassing, op voorwaarden 9 Uitgaven voor extra particulier huishoudelijke hulp wegens ziekte of in validiteit (geldt wel drempel voor) Dieetkosten (flink gewijzigd ten opzichte van vorig jaar) Het deel van de geneeskundige zorg in de pensionprijs, zoals hoorap-' paraten, steunzolen, kunstgebit, prothesen, loophulpmiddelen en rol stoelen, inclusief kosten onderhoud NIET AFTREKBAAR premies, eigen risico's, eigen bijdragen AWBZ en alle kosten die zorg verzekering vergoedt DREMPELS 121 euro bij inkomen tot 7.288 euro (partners dubbele); 1,65% inkomen tusen 7.152 en 38.000 (partners 14.576 en 38.772) 638 euro 5,75% drempelinkomens boven 38.772 Verhogingsfactoren voor (gezamenlijk) drempelinkomen tot 32.738: 0,77x voor 65-minners en 1,13x voor 65-plussers (geldt niet voor de posten genees- en heelkundige hulp en ziekenbezoek) alle aftrekbare kosten in een be paalde categorie op te vragen. Zo als die overigens ook beschikbaar zijn op de website www.belasting- dienst.nl' onder het kopje particu lier. Let wél: de Belastingdienst houdt zich bij de feiten en doet niet aan tips. Daarvoor lean de aanschaf van een belastinggids of brochure al snel profijt opleveren. De belang rijkste vraag is immers: valt er nog iets te halen? Steeds minder, maar wie behoorlijke uitgaven heeft ge daan aan hypotheekrente, ziekte kosten, studie- en of scholingskos ten, alimentatie, lijfrentepremies, giften en levensonderhoud van kinderen (waarvoor geen kinder bijslag wordt ontvangen of die geen recht hebben op studiebeurs) heeft meer belasting betaald dan nodig en krijgt geld terug. Dat geldt ook voor jongeren die een bij baan hebben gehad waarover belas ting is ingehouden. Die kunnen niet sneller geld verdienen dan met het invullen van een belastin gaangifte. Als ze al niet automa tisch een jaaropgave krijgen, moe ten ze er een vragen aan hun werk gever. Ook mensen met lage inkomens moeten, zeker als ze flink wat ziek tekosten hebben gemaakt, beslist aangifte doen. Zelfs als over het in komen geen belasting verschul digd zijn, dan nog kan er een tege moetkoming in de kosten inzitten. De Belastingdienst rekent dat auto matisch uit, maar dat kan uiter aard alleen als aangifte wordt ge daan. Premies van ziektekosten zijn niet meer aftrekbaar, maar de drempel om voor aftrek in aanmerking te komen is navenant fors verlaagd, waardoor het nog altijd de moeite kan lonen naar de aftrekmogelijk heden te kijken (zie kaders rechts). Doe de aangifte wel tijdig vóór april de deur uit, want de fiscus is dit jaar streng en legt boetes op aan mensen die te laat zijn en geen uitstel hebben aangevraagd. Bewijsstukken meesturen kan niet, maar u moet ze wel bewaren. www.belastingdienst.nl,www.digid.nl www.meerkosten.nl of bestel de bro chure Belastingvoordeel 2oio en te gemoetkomingen voor mensen met handicap en chronisch zieken bij de Chronisch Zieken en Gehandicapten Raad (030-2916611) Belastingtelefoon: 0800-0543 Belastinggidsen: Consumentenbond, Kluwer, Elsevier reageren geld@wegener.nl Alimentatie aan ex-partner 9 Alle uitgaven die behoren tot normale levenspatroon als kosten voe ding, kleding, studieboeken, examengeld, zakgeld, vakantie, reisgeld en particuliere studie die niet in aanmerking komt voor studiefinancie ring Huisvestingskosten elders, zoals kamerbewoning, inclusief kosten een voudige inrichting en evenredig deel huur/huurwaarde als woning door inwoning kind groter moet zijn en duurder is Bijdrage moet minimaal 408 euro per kwartaal zijn en er moet geen recht zijn op kinderbijslag of studiefinanciering Aftrekbare vaste bedragen variëren van 290 euro per kwartaal voor kind tot 6 jaar tot 1065 euro per kwartaal voor uitwonende kinderen van 18 jaar en ouder die nagenoeg geheel door ouder(s) worden onder houden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15