Een zoektocht naar nieuwe woorden cultuur 13 Terneuzen aHenf f Nieuw album metalband Incarnate KI Uil II naar Gesprek sluit expositie Roosen af ral Muziekquiz dinsdag 22 februari 2011 JAZZ Pianist Ramón Valle met zijn trio te gast bij Muziekpodium Zeeland door Mischa Beckers De van oorsprong Cu baanse jazzpianist Ramón Valle (1964), die al enige tijd in Am sterdam woont, is een muzikale verhalenverteller. Virtuoos, tempe ramentvol en meeslepend brengt hij die verhalen ten gehore. Mor genavond speelt het Ramón Valle Trio, op uitnodiging van Muziek podium Zeeland, in 't Schutters hof in Middelburg. Op zijn nieuwste album Play ground vertelt Valle, zonder woor den, onder meer over de vrolijke wereld van spelende kinderen, over zijn zussen en zijn vrouw. „Muziek is praten, je stem verhef fen, je mening geven. Elke dag die ik voor de piano zit is een zoek tocht naar nieuwe woorden, naar mijn eigen stem", aldus deze jazzpianist. Natuurlijk is zijn Cubaanse achter grond te horen in zijn stukken, maar Valle wil zich niet profileren als een speler van latin, of meer specifiek, Cubaanse jazz. Zijn idioom is jazz, in brede zin, doorspekt met improvisatie dus. „Het klopt dat mijn muziek gelui den bevat die uit verschillende mu ziekstijlen komen, maar dat ge beurt onbewust. Mijn muziek is het resultaat van het feit dat ik be reid ben me open te stellen, en ontvankelijk ben voor wat inspira tie me brengt, op het moment." Valle is blij met zijn medemuzikan ten met wie hij sinds enige tijd zijn trio vormt. Die samenwerking vergelijkt hij met communicerende vaten. Muzi kaal gezien converseren de heren continu: drie ritmische niveaus, drie melodielijnen die elkaar on derweg tegenkomen. „Natuurlijk componeer ik mijn muziek, maar er is altijd ruimte voor de muzi kanten om hun mening te geven, de muziek te herscheppen, in so lo's of in begeleiding. Op die ma nier is het geluid verfrissend als we de muziek spelen. We vermij den clichés." Zo ontwikkelde de pianist een ei gen, authentieke stijl. En kwaliteit staat daarbij hoog in het vaandel. „Het liefst schrijf ik gewoon zit tend aan de tafel, maar soms ko men ideeën op tijdens een impro visatie, solo of met het trio. Zulke invallen schrijf ik later uit om er zeker van te zijn dat de structuur ervan goed is of dat het geluid inte ressant genoeg is voor mij en mijn medemuzikanten." De tournee rond Playground is mo menteel een belangrijke activiteit, maar Valle heeft altijd meerdere ij zers in het vuur. Zo maakte hij on langs met trompettist Eric Vloei- mans en de Hongaarse zanger Ga- bor Winand het album Fabulas. „Dat is een erg mooie combinatie. Als de tijd rijp is zullen we het ma teriaal ook live aan het Nederland se publiek laten horen. En ik nam vier cd's op met mijn zus Elsa. Daarop speel ik haar muziek en dat is erg prettig. Die is namelijk bijzonder fraai en totaal anders dan mijn eigen muziek." Zeeland is geen onbekend terrein voor Val le. Met trompettist Roy Hargrove was hij al eens in Porgy en Bess in Terneuzen. „Roy is een groot muzi kant en een goede vriend. Ik ben er erg trots op dat ik de mogelijk heid heb om muziek met hem te delen. We hebben veel ideeën over wat we samen kunnen spelen in een mogelijke opnamesessie. Het gaat er alleen om hoe wé daar voor tijd kunnen vinden in onze agenda's." Valle werkt ook al aan een eigen nieuw album. Hij wil er voorlopig nog niet te diep op in gaan. „Het enige dat ik er nu over kan zeggen is dat het totaal ver schillend is dan Playground." Ramón Valle Trio, morgen in 't Schut tershof, Middelburg. Aanvang: 21.30 uur. Bezetting: Ramón Valle (piano), Omar Rodriguez Calvo (bas), Owen Hart Jr. (drums) Meer agendanieuws en de bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. op pad Burgh-Haamstede Bijeenkomst Vrouwen van Schouwen. De Schutse, 14.00 uur. Middelburg Lezing prof. dr. R. Diekstra bij Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschap pen: 'Over de psychologie van de Opera: van Monteverdi tot Verdi'. Zeeuwse Bibliotheek, 16.00 uur. *Maaike Meijer is te gast bij Stichting Lite raire Activiteiten Zeeland. Zij spreekt over haar biografie van Vasalis. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur. Zierikzee Lezing HCC over het redden van video's. Multifunctioneel Centrum, 20.00 uur. podium Goes Muziektheatercollectief Het Volksopera huis brengt de voorstelling Late Night Show. Podium 't Beest, 20.30 uur. middelburg - De Zeeuwse metal band Incarnate presenteert binnen kort haar derde album: Hands of Guilt/Eyes of Greed. Het is het eer ste album met de nieuwe zanger Koen Mattheeuws. Afgelopen zomer nam de band het album op in de Independent Recordings-studio in Utrecht. De band sloot hierna een nieuwe pla- tendeal met het Duitse label De mons Run Amok Entertainment, dat de cd op 5 maart internatio naal uitbrengt. De Amerikaanse kunstenaar Jacob Parmentier ont wierp de voorkant van de cd. De band presenteert het album za terdag 19 maart in De Spot in Mid delburg. Andere bands die dan spe len zijn All Seemed Lost, Gilo en Toxocara. Op 9 april treedt Incar nate op in De Pit in Terneuzen. vlissingen - De tentoonstelling van Kathelijne Roosen in het Vlis- singse kunstcentrum deWillenx} wordt zondag 6 maart afgesloten met een vraaggesprek. Vanaf 16.00 uur praat beeldend kunstenaar en filosoof Loek Grootjans met Roosen over vragen als: 'Wie is Ka thelijne Roosen?' 'Waarom foto grafeert zij zichzelf in allerlei ge daantes?' en 'Wat is identiteit?' Grootjans en Roosen ontmoetten elkaar enkele jaren geleden in de- Willemj, waar zij beiden exposeer den in de tentoonstelling Identity. Dit resulteerde in een wederzijdse inspiratie en samenwerking. Groot jans schreef de tekst van het boek dat bij Roosens expositie hoort. Wie het gesprek wil bijwonen kan zich aanmelden via bk@cultuurwerf.nl terneuzen - Schrijver Kluun komt tijdens de Boekenweek naar Ter neuzen. Hij is donderdag 17 maart te gast bij Stichting Prometheus, in Porgy en Bess. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Kluun (pseudoniem van Ray mond van de Klundert) kreeg gro te bekendheid met zijn debuutro man Komt een vrouw bij de dokter (2003), die recent ook is verfilmd. Nadien publiceerde hij Help, ik heb mijn vrouw zwanger gemaakt! (2004) en De weduwnaar (2006). Onlangs kwam zijn derde roman uit: Haantjes. De Boekenweek duurt van 16 tot en met 26 maart. Het thema is dit jaar 'Curriculum Vitae - Geschre ven portretten', ofwel biografieën. Het traditionele Boekenweekge schenk is deze keer van de hand van Kader Abdolah. Hij schreef De kraai. UIT-AGENDA Op pad? Uit eten? Avondje theater? Naar de bioscoop? Bekijk de comple te uit-agenda op www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie middelburg - De maandelijkse popquiz in De Drukkerij in Mid delburg staat donderdag deels in het teken van Rusland. De quiz, met meerkeuzevragen over oudere en hedendaagse muziek, duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Ramón Valle Trio met (vlnr) Omar Rodriguez Calvo (bas), Ramón Valle (piano) en Owen Hart Jr. (drums).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13