/Warrea buitenland 19 niet meer spreken van gezag' Russische ex-spionne via blootfoto's in mannenblad richting zetel in Doema www.marrea.nl I hotelarrangementen CDU gehalveerd bij verkiezingen Tien weeskinderen dood door brand Duitse journalisten mogen Iran verlaten Ugandese president Museveni herkozen Tachtig agenten gewond bij rellen Weer executies wegens drugssmokkel Veruit de beste in reisjes dichtbij maandag 21 februari 2011 HAMBURG De christendemocratische CDU kreeg gisteren bij de deelstaatver kiezingen in Hamburg 20,5 procent van de stemmen. In 2008 haalde de CDU nog 42,6 procent. Dat bleek uit een peiling van de omroepen ARD en ZDF. De sociaaldemocrati sche SPD kreeg 49,5 procent tegen 34,1 in 2008. De SPD zou daarmee een absolute meerderheid halen. HAAPSALU Bij rellen rond een betoging van neonazi's zaterdag in de Duitse stad Dresden zijn 82 agenten ge wond geraakt. Enkelen liepen zwa re verwondingen op. Meer dan 10.000 mensen gingen de straat op om een betoging van neonazi's te verhinderen. De extreemrechtse be togers konden hun geplande route door de stad niet volgen. TEHERAN Twee Duitse journalisten die vast zaten in Iran, mochten het land za terdag verlaten. Marcus Hellwig en Jens Koch van weekblad Bild am Sonntag zaten sinds oktober in de cel. Ze deden zich voor als toeris ten, maar werden opgepakt toen ze wilden spreken met de zoon van de ter dood veroordeelde vrouw Sa- kineh Mohammadi Ashtiani. Tien kinderen zijn gisteren omge komen bij een brand in een wees huis in Haapsalu in Estland. Het houten weeshuis ging volledig in vlammen op. De oorzaak is nog on duidelijk. De meeste van de 37 we zen die in het huis woonden, zijn zwaar gehandicapt. De regering van Estland heeft vandaag uitgeroe pen tot dag van nationale rouw. KAMPALA De Ugandese president Yoweri Museveni is vrijdag voor een nieu we termijn van vijf jaar herkozen. De electorale autoriteiten hebben dit gisteren bevestigd. Zijn rivaal Kizza Besigye haalde net iets meer dan een kwart van de stemmen. Museveni, sinds 1986 aan de macht, kreeg meer dan tweederde van de stemmen. °%m,mmgMmmmgmmmmmmmmmiWBWss DRESDEN rustig is. Gisterochtend had hij contact met een honorair consul van een Europees land die in Beng hazi is. „Hij schetste een bijzonder somber beeld. Er is zwaar geschut ingezet tegen de demonstranten, het is er een heel gevaarlijke toe stand. Men kan niet meer spreken van gezag. Er zijn twee forten waar het Libische regime nog de baas is. Voor de rest leek het niet meer mogelijk om de stad onder controle te houden." In Benghazi bevinden zich geen Nederlanders, meldt de ambassa deur. „In de provincie Cyrenaica, waar Benghazi in ligt, zaten er wel vijf, maar die zijn allemaal al weg." Een aantal landen is bezig hun mensen uit het gebied weg te ha len. Steeghs hoorde dat Duitsers, Oostenrijkers, Fransen en Turken burgers terughalen. Veel van de cir ca tweehonderd Nederlanders in andere delen van Libië zijn inmid dels vertrokken. „De afgelopen da gen hebben bedrijven hun mede werkers weggestuurd. Op dit mo ment is evacuatie geen probleem, de luchthaven functioneert nor maal." Volgens de ambassadeur rukt de onrust op richting Tripoli, waar de aanhang van Kaddafi het grootst is. „We beginnen bezorg der te raken over de situatie hier. In een aantal kleine steden in de omgeving zijn ongeregeldheden ge meld. Dat is zorgwekkend. Afgelo pen nacht waren er vuurgevech ten. De achtergrond daarvan is mij niet duidelijk. Maar er is zeker spra ke van een verslechtering van de veiligheid. We geven Nederlanders hier het advies 's avonds niet meer over straat te lopen." 3 dagen zicht op zee bij WestCord Hotel Schylge! TEHERAN Vier mannen die in Iran ter dood waren veroordeeld, zijn in de stad Kerman opgehangen. Ze waren ver oordeeld wegens bezit van heroï ne, opium en crack-cocaïne. In Iran zijn dit jaar al 75 doodvonnissen voltrokken. Eind januari werd de Nederlands-Iraanse Zahra Bahrami op beschuldiging van drugshandel opgehangen. ambassade in de Egyptische hoofdstad Cairo foto Hussein Malla/AP MOSKOU - In de Russische media staat ze bekend als 'agent 90-60-90', een verwijzing naar haar lichaamsmaten. Het Westen kent haar als de roodharige vamp Anna Chapman, alias Anna Kusj- cenkova (28); op 27 juni 2010 in de VS met negen anderen opgepakt op beschuldiging van spionage voor Rusland. T\vee weken later werd het hele gezelschap naar Rus land uitgewezen; geruild tegen vier Amerikaanse spionnen. Maakte ze in de VS - waar ze zich in New York bezighield met inter nethandel in onroerend goed - al indruk, terug in Rusland is er geen houden meer aan. Eerst werd An na in het Kremlin ontvangen door president Dimitri Medvedev. Ze kreeg een onderscheiding wegens grote verdiensten voor het vader land. Premier Vladimir Poetin kwam zelfs patriottische liedjes met haar zingen. Kort daarop werd Anna - die tus sen 2001 en 2006 in Groot-Brittan- nië bij diverse banken werkte - ad viseur bij Fondservisbank, een Russische investeringsbank. Na mens de bank woonde ze in okto ber de lancering van de Soyoez naar het internationale ruimte vaartstation ISS bij. Fondservis bank is sponsor van het Russische ruimtevaartprogramma. Korte tijd later verscheen er een blootreportage van Anna in het mannenblad Maxim. Volgens de hoofdredacteur wilde Anna zo het Russische patriottisme aanwakke ren. Op vrijwel hetzelfde moment werd Anna voorzitster van Molo- daja Gvardija, de Jonge Garde, de jeugdorganisatie van Verenigd Rus land, de partij van Medvedev en Poetin. Op 21 januari startte ze met een eigen wekelijkse tv-show bij REN TV onder de titel 'Gehei men van de wereld'. REN TV is het grootste Russische tv-station dat niet in staatshanden is; 70 pro cent van de aandelen zijn bezit van de National mediagroep (NMG), de rest is eigendom van RTL. Ljubov Sovershajeva is eige naar van NMG. Hij is een vriend van Poetin. Anna heeft nu bekend gemaakt dat ze de politiek in wil. Dit najaar wil ze namens Verenigd Rusland een zetel in de Doema, het parlement, veroveren. Zij wil daarmee naar eigen zeggen ook een streep zetten onder haar verleden. Haar campagne is ze al begonnen. Het voorjaar opTerschelling is geweldig. Geniet van de eerste zonnestralen, lammetjes in de wei, fris groene bossen, duinen, strand, en gezonde zilte zeelucht. Wij hebben het mooiste hotel van Terschelling voor u uitgezocht, WestCord Hotel Schylge in West-Terschelling. Dankzij de centrale ligging bent u zo in het dorp met z'n gezellige cafeetjes, terrassen en vele winkels. Op het eiland zijn vele leuke musea zoals HetWrakkenmuseum en 't Behouden Huys. Natuurlijk neemt u ook een kijkje bij de boer op de Kaasboerderij. Neemt u een stukje kaas mee naar huis? Kom de lente ontdekken op prachtig Terschelling. Arrangement 2 x overnachting in een kamer met zeezicht! 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen keuze diner 1 dag fietshuur Voordeelbonnenboekje Van 178,00 voor 119,00 t/m 28 april 2011 Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting 0,85 p.p.p.n. Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht, vakanties en feestdagen 10,- p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 35,- p.n. Geen reserveringskosten! WestCord Hotel Schylge ligt prachtig aan de natuurlijk baai van West- Terschelling. Vanuit uw luxe zeezichtkamer heeft u een schitterend uitzicht op de levendige haven en de imponerende Waddenzee. Er zijn 2 restaurants, een binnenzwembad met kinderbad, sauna,Turks stoombad, solarium en schoon heidssalon en een gezellige bar met bowlingbaan en poolbiljart. Boeken via www.marrea.nl/WEG012 Anna Chapman boek online of bel 0571 27 77 4' X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9