sport 143 in handen Luteijn zweeft nog een beetje Michel Schrier doet tempohardheid op Minderhoud eindigt op vierde plaats Zweistra en Nijpjes naar finale NK Dineke Ceerligs pakt de eerste plaats Minnaar derde tijdens Cras Cup Erwin Mesu blijft met ploeg in Topdivisie Janine Boudens moet NK laten schieten maandag 21 februari 2011 Carolein van de Masse behaalde op het ZK twee titels. Ze won in de klasse ZZ en ook in de Z-categorie. door Lucien Roelandt HEIKANT - Het zit met de emanci patie van de vrouw in de spring- sport wel goed in Zeeland. Tijdens het regiokampioenschap zaterdag in Heikant waren de amazones met ruim zeventig procent in de meerderheid. En door het verove ren van tien van de twaalf titels eis ten de vrouwen ook nog een domi nerende rol op. Alleen Martijn Cer- pentier (met Valeur de 1' Imperme able kampioen bij de paarden B) en Niels Knape met Knape Hout's Winchester als beste bij de M paar den, wisten de hegemonie van de vrouwen te doorbreken. Met de titel in Z en ZZ beantwoor de Carolein van de Plasse aan de verwachtingen. In de klasse Z kreeg de amazone uit Yerseke het kampioenschap niet cadeau. Na twee manches had Van de Plasse met de merrie Delta Mossel Jantje een beslissende ronde met Niels Knape nodig om zich van de titel verzekeren. Knape had met Knape Hout's Bomba blijkbaar zijn kruit in de voorrondes verschoten. Als eerste starter haalde de pas vijftienjarige ruiter uit Ouddorp met Nia- gra-dochter twee palen naar de bo dem. Het was voor voor Carolein van de Plasse geen reden om met Jantje op safe te rijden. Als een speer stuurde zij de Pilgrim Z-dochter in een tijd van 37.88 se conden foutloos naar het goud. „Er zaten in het parkoers een paar gevaarlijke valkuilen. Het is dan stom op safe te gaan rijden, want je hebt zo een fout aan je broek. Jantje sprong super. Ze groeide in de wedstrijd en gaf mij een gevoel dat het kon." Het brons was voor Wilrna Stou ten, die na foutloze eerste manche met de Voltaire-dochter Stouten's m&mmBSSBBm&mBismmamii&mmsmKmm Suprise in de tweede omloop een balk naar beneden schopte. In ZZ bleef het tot de laatste sprong spannend. Piet Huige met de Carolus Il-dochter Bandoline en Wilma Stouten met de Calva- dos-dochter Stouten's Tanagra haalden in de eerste omloop twee balken naar beneden. Maar ook Ca rolein van de Plasse kreeg met de Heartbreaker-dochter Delta Mos sel So Lovely een springfout aan haar broek. Met een foutloze twee de ronde voerden Huige en Stou ten de druk voor Van de Plasse naar een hoogtepunt. Ze hield het hoofd echter koel. Met een foutlo ze rit prolongeerde de combinatie uit Yerserke haar titel. „So Lovely heeft door een darmin fectie er een aantal maanden uitge legen. Het was pas haar tweede wedstrijd. In de eerste omloop wil de ze te veel naar voren, vandaar ook die fout. In de tweede man che ging het super. Met moeder in ZZ en de dochter in het Z naar het NK in Ermelo is toch wel bijzon der?" In de klasse L werd het kampioens lint een prooi voor Annemijn Har ten met Sukabumi. De amazone uit Kamperland bleef in de barra ge met de Monaco-dochter fout loos. Het zilver was voor Martin de Kroo die met de Kigali-dochter Trola Belle K in de beslissende ron de de handdoek in de ring wierp. Favoriet Thomas Verschoor pakte met Karandasj-dochter Annerette P, met een springfout in de twee de manche het brons. Ook in het M greep Thomas Verschoor naast de titel. Met de Caretano Z-doch- ter Caretina Z eindigde de ruiter uit 's-Heerenhoek als tweede ach ter Niels Knape met de Tangelo van de Zuudhoeve-dochter Knape hout's Winchester. Peter de Pagter eindigde met de Indorado-dochter Vita op de derde stek. NEUMÜNSTER Dressuurruiter Hans Peter Minder houd is tijdens de wereldbekerkwa lificatiewedstrijd in Neumünster net naast het podium geëindigd. Met zijn paard Exquis Nadïne scoorde de uit Westkapelle afkom stige ruiter een percentage van ruim 77% in de Kür en werd daar mee vierde. Winnaar van de Kür werd de Duitse Ulla Salzgeber. Hans Peter Minderhoud was in de Grand Prix, de proef die voor de Kür verreden werd, als derde geëin digd. U D EN De dressuuramazones Thamar Zweistra en Jessica Nijpjes hebben zich in Uden geplaatst voor de fina les van het NK indoor. Zweistra van Stal Hexagon uit Schore gaat met twee paarden naar de eind strijd. Ze plaatste zich in de klasse ZZ Zwaar met Hexagons Zodïnde. In de lichte Tour plaatste ze zich met Hexagons Update. De Middel burgse Jessica Nijpjes reed in de klasse ZZ Licht Vigo met over macht naar de finale. Die is van 4 tot en met 6 maart in Ermelo. door Sjaak Sinke HELLENDOORN - Sjaak Luteijn uit Oostburg heeft in Hellendoorn een uitstekend winterseizoen be kroond met de Nederlandse titel cross bij de masters H50. Luteijn fi nishte na 8770 meter in een tijd van 33 minuten en 19 seconden. „Ik zweef nog een beetje", liet een dolgelukkige Luteijn een dag later weten. Dankzij een gedegen parkoersken nis besloot Luteijn niet te snel van start te gaan. De Oostburger liet ze ven concurrenten voor zich lopen om in een afzink van 25 meter zijn slag te slaan. „Eén voor één moes ten de vroege vluchters van de kop waardoor ik steeds meer in de VELDHOVEN Bij de zesde wedstrijd voor de Zuid-Bokaal kwamen de Zeeuwse sjoelers goed voor de dag. Dineke Geerligs werd in Veldhoven eerste in de F-klasse. De andere resulta ten waren: D-klasse: 3. Freek van Duin (Schijf83) 129,20 punten; F-klasse: 1. Dineke Geerligs (Goese Schuivers) 126,20, 3. Betsy de Waardt (Schijf83) 124,95. I-klasse: 2. Jenny van den Broek (Goese Schuivers) 100,35. De volgende wedstrijd is op 5 maart in Oost-Souburg. TREMELO Nympha Minnaar is gisteren in het Belgische Tremelo derde geworden bij de Cras Cup. De Middelburgse deed aan deze reiningwedstrijd mee met haar hengst Majors Termi nator. Minnaar reed een aantrekkelijke proef met gewaagde cirkels en goe de stops. De spins en één van de rolbacks waren niet helemaal cor rect, waardoor het puntenaantal op 68,5 bleef steken. Nympha en Major haalden hier mee de derde plaats. buurt van de medailleplaatsen kwam." Na zeven kilometer plaats te Chris Henet een versnelling die vakkundig werd opgevangen door Luteijn om vervolgens erop en er over te gaan. „Ik heb een geweldig seizoen gehad met topprestaties in Egmond en de halve marathon van Cadzand." Joop Lasseur (Delta Sport) raakte zijn crosstitel bij de masters H65 kwijt aan de drie jaar jongere Bert Streumen (Hellas). Lasseur had meer dan een minuut achterstand op de winnaar. Rinus Joosse (AV'56) nam het zilver mee naar Goes bij de masters H70. Bij de pupillen was er goud voor Ruchama Houtzager (Delta Sport). Ze deed vier minuten en GRONINGEN De ploeg van de Middelburgse schaatser Erwin Mesu, Habovo/Bwaste, mag ook volgend seizoen in de Topdivisie uitkomen. Tijdens de voorlaatste marathon in Groningen, werd de Veilige' tiende plaats in het ploegenklassement ge consolideerd. Winnaar van de wedstrijd werd Jan Maarten Heideman. In de eer ste divisie ging de eindzege naar Robert van Dalen. Niels Mesu uit Middelburg eindigde in het pelo ton en werd uiteindelijk 25e. Janine Boudens doet niet mee aan het NK dressuur in Wanroy. De ti telstrijd is over drie weken, op 12 maart. Boudens, die tijdens het Zeeuws kampioenschap winnaar werd in de klasse Zi, heeft last van een zwa re blessure. Bij de amazone is geble ken dat ze als sinds december met een enkelfractuur rondloopt en rijdt. Boudens moet nu geopereerd worden. Zeeland wordt in de Zi nu vertegenwoordigd door Samantha Miltenburg. zes seconden over de 845 meter. Tristan Tolhoek miste bij de pupil len C op vijf seconden het brons. Bij de pupillen B had Shirin van Anrooy (AV'56) een slechte start maar knokte zich sterk terug naar de derde plaats in 7.10. Met de zil veren plak rond de nek stapte Stef Kapteijn (AV'56) van het podium bij de pupillen B. Waoby Jones (Scheldesport) miste na 1565 me ter op twee seconden na het po dium bij de meisjes D eerstejaars. De 4x400 meter estafette pupillen BC leverde goud op voor Delta Sport. Lindy van Anrooy (AV'56) was het snelste meisje bij de trim- loop over 7790 meter. Annet van der Linde (AV'56) werd eerste D35 in die trimloop, in 39.25. MIDDELBURG door Sjaak Sinke OOSTKAPELLE - Michel Schrier boekte de tweede overwinning op rij. De Vlissingse atleet won vorige week in Westenschouwen de Zwaarste Tien en zaterdag zegevier de hij in de Massaloop in Oostka- pelle. Ook Anjolie Engels boekte haar tweede zege op rij bij de vrou wen. Michel Schrier, Tim Pleijte, Remy Vasseur (Vlissingen), Huub van Noorden (Yerseke), Adriaan van Keulen (Middelburg) en Mare Rie- mens (Middelburg) namen bij de wedstrijd over 11,7 kilometer het voortouw, maar gaandeweg moes ten steeds meer atleten lossen. Uiteindelijk bleven Pleijte en Schrier over. De laatste versnelde een paar kilometer voor het einde en zegevierde in een tijd van 44 minuten en 18 seconden. Het was slechts veertien seconden langza mer dan in 2010. „Vorig jaar was ik in topconditie voor het NK-cross, dus ben ik best blij met deze tijd", liet Schrier weten. „Dit zijn leuke loopjes om tempohardheid op te doen. Als je alleen traint, ligt je tempo meestal lager", zei Schrier die zich richt op een hoge klasse ring in de Kustmarathon. Vasseur beperkte de schade op de derde plaats tot anderhalve minuut en bleef daarbij Huub van Noorden en Adriaan van Keulen ruim schoots voor. Anjolie Engels is met haar basis snelheid op de 800 meter, overge houden uit haar topjaren op de baan, niet te kloppen in de Zeeuw se wedstrijden. Met haar tijd over de 11.7 kilometer van 50 minuten en 20" seconden was ze ruim een minuut sneller dan vorig jaar. Ka- tinka van den Berge (Serooskerke) had acht minuten meer nodig en bleef Evelien .van Sparrentak (Sint Laurens) een minuut voor. Voor Ronnie Overgaauw (Zoute- lande), was de 11.7 kilometer, na zijn blessure, net iets te veel van het goede. Vandaar dat hij halver wege overstapte naar de 8,7 kilome ter. Het was iets dat meer deelne- mers deden waardoor de uitslag na afloop nog flink moest worden aangepast. Zo stond Maurice Ep- pings (Middelburg) even op de tweede plaats van de wedstrijd over 11.7 kilometer, maar ook hij was overgestapt naar de loop over 8.7 kilometer. Overgaauw, die door zijn blessure het NK-indoor 3000 meter miste, won de middenafstand. Lisette Antheunisse (Middelburg) vierde haar terugkeer na een blessure met een zege op de 8.7 kilometer.. Junior Sergio Harinck (Souburg) had meer dan drie minuten voor sprong op de 4.7 km. Saranya Erdt- sieck (Vlissingen) was hier de snel ste dame De 44e editie van de Massaloop trok 200 deelnemers. De Massaloop in Oostkapelle trok 200 deelnemers. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81