Vrouwen hebben regie Ruud Martens maakt zijn favorietenrol waar bij ZK 421 sport Voorwaarts Axel verrast volleyballers VVS'92 Spannende strijd om Klute Dressuur Trophy Ad de Rooij verdiend kampioen maandag 21 februari 2011 W door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Voorwaarts bezorgden in de pro motieklasse titelkandidaat WS'92 een kater. De Axelaars wonnen met 3-1. De vrouwen van WS'92 gingen onderuit bij Benevia: 3-2. De mannen van Mytilus verloren in de regiodivisie met 3-1 van WIK/Univé. Mannen. Voorwaarts-WS'92 3-1 (21-25, 25-23, 26-24, 25-20): Na vier nederlagen op rij verraste Voor waarts in de Zeeuwse derby. De Axelaars verloren weliswaar de eer ste set, maar kregen de trein daar na op het juist spoor. Met veel en thousiasme werd de op papier ster ker geachte Vlissingse titelkandi daat verslagen. Voorwaarts maakte vooral in de derde en vierde set serverend het verschil en richtte zijn pijlen vooral op de Vlissingse middenaanval. Hoewel Thijs Poortvliet moeilijk af te stoppen was, werd daar het verschil gemaakt. Bovendien wer den in het Axelse achterveld op soms onorthodoxe wijze geweldi ge reddingen verricht. „Als je met zeven man bent en er twee niet in de wedstrijd zitten, dan red je het niet", zocht Martijn Hoosemans naar een oorzaak voor de Vlissingse nederlaag. In het Axelse kamp werd de zege als een onverwachte meevaller gevierd. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Hoge scores en aan elkaar gewaagde com binaties maakten de derde compe titiewedstrijd om de Klute Dres suur Trophy van PSV Walcheren, zaterdag in de manege van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland, erg spannend. De kaarten voor de eindzege zijn beslist nog niet geschud, maar An- nemijn Boogaard deed alvast goe de zaken. De amazone uit Oude- lande schreef met Akeem met 68,66 procent de ponyklasse M op haar naam en verstevigde daarmee haar leidende positie in het klasse ment. In de klasse Z2, waarin alle combi naties winstpunten haalden, was Wilma Salm goed op dreef De amazone uit Yerseke reed de Pola- ris-dochter Uranta met 62,64 pro cent naar de overwinning. Met 61,76 procent eindigde Salm met de SanRemo-afstammeling Zazou ook nog als derde. Met 62,35 pro cent nestelde de Middelburgse Lu- de Louws zich met die de Win- ckenburg-dochter Zaffier op de tweede plaats. Chamanta Milten- COLIJNSPLAAT - Het persoonlijk kampioenschap bandstoten derde klasse poule midden is gewonnen door Ad de Rooij van VEGABV. Marco Kooiman van Carambowl werd tweede. De Rooij leidde de dans van begin tot eind. Alleen in de laatste ronde verloor hij, maar toen deed het er niet meer toe. Tot die laatste partij stond de Vlissinger nog op promo tie maar dat verspeelde hij. De titu laris verdiende een plaats in de ge westelijke finale in Zierikzee. Tom de Tovenaar is zijn naam www.zeeuwsevoetbalawards. nl „Dit zijn bonuspunten", zei trai ner Guido de Beule. De schade voor WS'92 viel mee, omdat het op de derde plaats geklasseerde Redkey Goirle 2 ook met 3-1 ver loor. Goirle komt zaterdag naar Vlissingen. Koploper Rowi liep vijf punten uit. WIK/Univé-Mytilus 3-1 (25-22, 25-19, 25-18, 24-26): Hoewel My tilus weer met personele proble men kampte, werd door het zestal dat wel beschikbaar was meer dan verdienstelijk gespeeld. Het goede spel werd met alleen winst in de laatste set dan ook karig beloond. De thuisploeg had vooral meer slagkracht in de gelederen. Met drie nederlagen op zak, wist My tilus door goed side-out spel de eer te redden. Vrouwen. Benevia-WS'92 3-2 (25-13, 25-27, 25-19, 15-25, 15-10): De vrouwen van WS'92 hadden een koude start, speelden aanvan kelijk zonder bezieling en kregen er in de eerste set de rekening voor gepresenteerd. Na een zwaar bevochten zege in het tweede be drijf leek het duel in Vlissings voor deel te kantelen, totdat Maaike Bes- selink met een enkelblessure uit viel. WS"92 was even van slag, maar kwam met prima spel in de vierde set op gelijke hoogte. Na het wisse len van speelhelft lukte er aan Vlis singse kant niets meer. ZEEUWS KAMPIOENSCHAP SPRINGEN De vrouwen zijn een klasse apart bij het Zeeuws kampioenschap springen in Heikant. Ze eisen de meeste titels op. burg met Caratina Z en Peter Klaasse met Zephyr zijn in de klas se Zi al een heel seizoen aan el kaar gewaagd. Ook nu gaven beide kemphanen elkaar weinig toe. Met 63,82 procent stuurde Miltenburg de Caretana-dochter naar een nip te overwinning. De amazone uit Ritthem bleef haar Arnemuidse ri vaal met de Cabochon-zoon zeven tiende procent voor. Na een jaar rust pakte Miranda Weijermans enkele weken met Zi- dane de draad weer op. De amazo ne uit Zoütelande lijkt met Stedin- ger afstammeling weer al meteen terug op haar oude niveau. Met 65,33 procent - goed voor twee winspunten - was de combinatie de beste in de klasse M2. Diana Westdorp eiste met Zidane met 64 procent de tweede stek op. De voor de paardenclub West- Zeeuws-Vlaanderen uitkomende Henriëtte Canisius zag haar tocht door de Westerscheldetunnel be loond met een overwinning in de klasse Mi. Zij stuurde de Speciaal- nazaat ZZ Top naar 67 procent. Ruim een procent meer dan Andrea van Boven met Duval's Arento. Carolein van de Plasse veroverde met Delta Mossel So Lovely in de klasse ZZ de titel. foto Peter Nicolai GOES - Bij de Zeeuwse indoorkam pioenschappen tennis in de TSI-hal in Goes en het Racketcen trum in Kapelle is Ruud Martens winnaar geworden in de derde ca tegorie van het enkelspel. De als eerste geplaatste Martens had te gen Dmitri van Hoof drie sets no dig voor de zege: 6-4 2-6 6-2. De uit Koewacht afkomstige Mar tens had eerder in het toernooi al le zijn poulewedstrijden met mini maal zes games verschil gewonnen en was dan ook de uitgesproken fa voriet in de finale. Toch wist Van Hoof uit Vrouwenpolder hem goed tegenstand te bieden. In de dubbelfïnale, eerder op de dag, had Van Hoof zijn eerste ne derlaag moeten incasseren. Van Hoof en zijn dubbelpartner Jasper Smit waren niet opgewassen tegen het vaste dubbelkoppel Harold Schipper en Dennis van 't West einde. Het werd 3-6 6-2 6-3. Bij de vrouwen in de derde catego rie was Mandy Wolfert uit Sluiskil oppermachtig. In de eindstrijd stond zij slechts één game af aan Stephanie Vermeulen. In het gemengddubbelspel 3 had Vermeulen samen met Sven Ver meulen al wel een Zeeuwse titel binnengesleept door Eva Hartog en Sven Bakker in een spannende wedstrijd met 7-6 5-7 7-5 te ver slaan. Het was diezelfde Hartog die ook de 3-fmale van het dubbelspel ver loor. Samen met Anneke Hoogeste- ger werd er met 5-7 1-6 verloren van Jeantien van den Dries en Mandy Wolfert. In de 4-categorie van het mannen- enkelspel was Jonas Patist de beste door in drie sets van Paul van Hoe ve te winnen: 6-4 4-6 6-3. Anne Flohil pakte de zege bij de vrou wen door een zege in twee sets op Shura Poppe: 6-4 6-3. Naast het reguliere toernooi werd er ook nog in de zogenaamde 'pi- lot' gespeeld in de i-categorie. Dit onderdeel werd als extraatje be schouwd en telde dan ook niet mee voor de KNLTB-rating. In de ï-categorie was Frank Clau sing uit Wemeldinge heer en mees ter. Nadat hij zijn poulewedstrij den tegen Koen van den Berge, Jo hnny Quaak en Sven Bakker zon der al te veel problemen had ge wonnen, was Clausing ook in de eindstrijd tegen nummer twee uit de poule Van den Berge opper machtig: 6-3 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80