Arnemuiden w sport 141 Fortis houdt regie in eigen hand na gelijkspel bij concurrent Maassluis winnen Mager weekeinde voor De Stormvogel EMM schiet weinig op met puntje maandag 21 februari 2011 Het verschil op de ranglijst tussen koploper WC'68 en Arnemuiden be draagt twee punten foto Lex de Meester van Haneghem en Marinus Baas brachten Arnemuiden binnen en kele ogenblikken naar 3-3. En in de negen toegekende minuten bles suretijd scoorde Michael Moerings zowaar de winnende treffer. Dank zij deze geslaagde inhaalrace ver kleinde Arnemuiden het verschil bracht Oemoemenoe met zijn vier de try op een 29-5-voorsprong, waarna Danny Minderhoud de eindstand vastlegde op 36 - 5. De Goese Rugbyclub Tovaal moest op eigen veld tot de bodem gaan om een 20-12-zege te behalen op nummer twee RSRC. De vrouwen van Oemoemenoe be haalden in Amstelveen een onver wachte 29-46-zege op koploper Bulldogs en hebben de titel in de tweede klasse Zuid na de al even onverwachte nederlaag van Hilver sum plots voor het grijpen. Op 13 maart spelen de Middelburgse vrouwen op eigen veld tegen Hil versum. Een zege is voldoende voor de titel. Tegen Bulldogs nam Jasmine van der Waal haar team weer op sleeptouw. De kersverse sevensinternational nam zes van de acht tries voor haar rekening. De overige kwamen van Rosanne den Toonder en Joëlle Hoevenaar. Rosanne den Toonder benutte ook nog eens drie conversion. op de ranglijst met Dinteloord tot één punt. Serooskerke-Oostkapelle 4-0: Na vijf maanden won Serooskerke weer eens een thuiswedstrijd. Oostkapelle was volstrekt kansloos op Sportpark Noordhout. Dat is opmerkelijk, want de vorige ont moeting ging met 4-1 naar Oostka pelle. Ditmaal was het na zes mi nuten al raak voor Serooskerke via Jeroen Geerse. Een halfuur later scoorde Geerse zijn tweede van de middag. Marvin Etsburg was goed voor 3-0. Maikel Simonse zette de laatste treffer op zijn naam. Een smetje op de zege was de rode kaart voor trainer Romeo van. Aer- de. De oefenmeester van Seroos kerke moest vertrekken na aanmer kingen op de leiding. Duiveland-De Noormannen 1-1: Doelman Niels van Alphen ver richtte een heldendaad voor de ploeg uit Westkapelle. Hij was er persoonlijk verantwoordelijk voor dat de ploeg van trainer Marco Schroevers met een punt uit Oos- terland vertrok. In het eerste half uur hield Van Alpen zijn ploeg met enkele fantastische reddingen overeind. In de 31e minuut kopte Niek Minderhoud de bal op de lat en uit de counter zorgde Barry Steenpoorte op aangeven van We sley Goud voor de 1-0. Daarna was het overleven geblazen voor De Noormannen, maar Van Alphen hield zijn doel schoon. Twaalf mi nuten na zijn invalbeurt bezorgde Niels Dominicus De Noormannen in de 73e minuut met zijn treffer een niet verwacht punt. Nieuwdorp-AZW 2-4 (0-1): Liam O'Shea 0-1, Mustafa Yilmaz 0-2, Janick van As 1-2, Mustafa Yilmaz 1-3, Turan Dogan 2-3, Mustafa Yilmaz 2-4. Pelikaan-SSV'65 1-1 (0-0): Mitchell van Belzen 0-1 (strafschop), Wesley Neeskens 1-1. door Ko Mechielsen middelburg - De waterpoloteams van De Stormvogel waren zaterdag nier erg op dreef. Het eerste team verspeelde punten door het 5-5-ge- lijkspel tegen Spio. Het tweede ver loor van DIO en het duel van het derde team werd gestaakt. Het vrouwenteam speelde gelijk. De Stormvogel-Spio 5-5: De Vlis- singers speelden in een te laag tem po om het Spio lastig te maken. De tegenstander uit Venray acteer den erg hard en omdat de scheids rechters veel toelieten werd het een onvriendelijke wedstrijd. In de eerste periode kwam Spio via een strafworp op 0-1. In het harde tweede kwart herstelde de thuis ploeg zich (2-1) waarna het een het eind van de derde periode 3-3 was. -Toen De Stormvogel in de laatste periode een 5-3-voorsprong door jaapjan Ritsema MIDDELBURG - In de eersteklasse van de korfbalcompetitie eindigde het duel tussen de nummers één (Fortis) en twee (Maassluis) onbe slist. Met nog twee speelrondes te gaan houden de Souburgers daar mee hun directe concurrent voor de titel op twee punten. Swift, de eerst volgende tegenstander van Fortis, verraste door de punten weg te kapen bij Pernix. Maassluis-Fortis 16-16: Maassluis moest winnen, Fortis wilde win nen. Het leverde een spectaculaire korfbalkraker op waarin de Sou burgers overeind bleven. Hoewel Fortis lang achter stond (7-3 en 15-13). vond coach Debbaut dat zijn ploeg het betere van het spel had. Toch moest de ploeg veel re pareren en bleef het tot de laatste secondes een dubbeltje op z'n kant. „We hebben er niet het opti male uitgehaald, maar zijn toch ge lukkig met het resultaat", aldus door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - EMM had gisteren een klein succesje te vieren. De vrouwenploeg verloor weliswaar van VHC, maar de mannen pak ten een punt tegen Heerle 2. De vrouwen van Olympus bleven bij Aristos met lege handen. Vrouwen. EMM-VHC 19-25: Dat EMM niet zou winnen van de kop loper, daar had iedereen zich al bij voorbaat mee verzoend. Trainer Auke van Hinte klampte zich vast aan de indrukwekkende inhaalra ce na de pauze. „Als de ploeg met zoveel vuur speelt, ben ik niet bang voor de staart van de compe titie." De blauwhemden kregen aanvankelijk alle hoeken van de Nassaulaan te zien: 12-22. Na twee derde van de strijd sloeg het senti ment om. Ariska Tax trok de kar met tien treffers. „Op deze fase moeten we verder borduren," nam, leek de wedstrijd gespeeld maar in een tumultueuze slotfase kwamen de bezoekers uit twee manmeer-situaties nog op 5-5. Scores De Stormvogel: Lennard Swen- nen en Martijn Mechielsen 2, Jordy de Nood 11. De Stormvogel 2-DIO 2-8: De Stormvogel 2 had in Etten-Leur verrassend gewonnen. Een gedre ven DIO liet het nu niet zo ver ko men. Halverwege was het al 0-4. In het derde kwart scoorde de thuisploeg twee keer maar daar mee had het alle kruit verschoten. Scores De Stormvogel: Dennis van de Ketterij en Jaap Bovendorp 1 De Stormvogel 3-Aquamigos 3 bij 10-3 gestaakt: De Vlissingers maakten in het derde kwart het verschil en liepen van 5-3 naar 9-3. Daarna ontstonden wat irritaties bij de bezoekers. Arbiter Reurling was in het laatste kwart het gedrag Debbaut, die zich realiseerde dat de titel voor het grijpen ligt. Scores Fortis: Remco Crucq 6, Elze Blankenburg 3, Joyce Schoonaard en Jessica de Boer 2, Niels Bebelaar, Es ther Kasse en Rens van den Driest 1. Pernix-Swift 12-13: Hoewel de in vallers de gemiddelde leeftijd met negen jaar deden dalen, straalden ze een grote volwassenheid uit. De tengere Middelburgse vrouwen lie ten zich de kaas niet van het brood eten door de pittige Per- nix-speelsters. Tot het laatste fluit signaal werd een minimale voor sprong met succes verdedigd. Scores Swift: Ivo de Hond 4, Mathijs Pagé en Vera Kuiper 3, Jacco van de Bosse 2, Sophie Cevaal 1. Ondo-Scheldevogels 10-14: Dat koploper Ondo Scheldevogels weer naast zich moet dulden, was de verdienste van de Brabanders. Veel agressiever forceerde dat col lectief veel fouten bij een indivi dualistisch ingesteld Ondo. De ploeg uit Sint Laurens kon niet vindt van Hinte. „Dat vuur moe ten we kunnen blijven brengen. Ie dere keer weer." Scores EMM: Ariska Tax 10, Danielle Carol en Anouk Provoost 3, Marieke Riemens, Xaira Nijsen, Lisanne Cujé 1 Aristos-Olympus 15-11: Maar goed dat de Vlissingse promoven dus tijdens de competitiestart aar dig wat punten bijeen sprokkelde. Want de slotfase ziet er voor de pupillen van Ron de Waal niet zo florissant uit. Zaterdagavond werd Olympus opgeschrikt door twee zware blessures. Bianca Meerman (knie) als Wendy Meerman (en kel) haalden het einde niet. Voor Linda de Ruijter (gescheurde enkel band) was het seizoen ook al voor bij. Ondanks een ruime achter stand bij de pauze (9-5) knokte Olympus zich terug tot 12-10. „De ploeg verdient een dik compli ment voor de inzet", vond De Waal. van de bezoekers helemaal beu en staakte de wedstrijd. Scores De Stormvogel 3: Dennis Ro- dermond 4, Sjakko Bekkers 3, Yanniek Mol, Lennard Swennen en Rik Schot 1. Vrouwen. De Stormvogel-Water proof 4-4: De Vlissingse vrouwen omschakelen toen één vak lamge legd werd. Scores Ondo: Jeroen Mesu, Ronald Wisse en Lianne Lorier 3, Anita Ge- schiere 1. Oranje Zwart-Stormvogels 13-18: Gehalveerd tot vier basisspelers, overliep Stormvogels Oranje Zwart. Uit de dertien tegentreffers viel enige onwennigheid af te le zen, de gretigheid om er achttien 4 tegenover te stellen was ruim schoots genoeg voor de Westkap- pelaar Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Linda de Witte 3, Kristian Gabriëlse, El- mar Gabriëlse, Emmely de Visser 2, Sa bine Minderhoud, Marit Kleinepier en Arno Sanderse 1. Voor Togo en All Ready was er geen succes in de derde klasse. Een goed spelend Togo verloor met 21-19 bij Olympia maar had bij 14-16 uitzicht op meer. All Ready verloor, een partijtje schaakkorfbal nipt met 9-10 van BlauwWit. Scores Olympus: Wendy Meerman 4, Ayla Engels 3, llona Wielemaker 2, Ina Engels en Addy van Luijk 1 Mannen. EMM-Heerle 2 22-22: Veel schieten de Middelburgers niet op met de remise. Concurrent Blauw Wit troefde namelijk sim pel de reserves van Delta Sport af: 28-17. EMM zakte naar de laatste plek met twee punten achter stand. EMM speelde wel een duel minder dan de formatie uit Den Bosch. Vooral aanvallend bracht de hekkensluiter gisteren te wei nig. Zelfs de van stal gehaalde rou tinier Vincent van der Meijden kon zijn stempel niet op de wed strijd drukken. Scores EMM: Vincent van der Meijden 6, Tijs de Vos 5, Kevin Meulmeester 4, Wally Houtepen 3, Mayron Bouwmees ter 2, Peter Schmelzer, Jerry Aertssen 1 Orion kreeg op eigen veld klop van koploper HMC. In Heinkens- zand werd het 26-36. keken bij de rodelantaarndrager steeds tegen een achterstand aan. In het derde kwart werd het van 2-4 nog 4-4, ook de eindstand. Scores De Stormvogel: Lois van de Berg 2, Maranda van Ijk en Joyce Piek beiden 1. Een speelster van De Stormvogel (witte cap) verovert de bal. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79