Geslaagde inhaalrace 401S) Vrouwen BC Vlissingen na zege in veiligheid Dammers tevreden Mannen en vrouwen Oemoemenoe ondanks nederlaag Serooskerke verlaat in de tweede klasse de laatste plaats dankzij een grote overwinning (4-0) op buurman Oostkapelle. maandag 21 februari 2011 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen behaalden een rui me 68-95-zege bij EBBC, waar door de formatie van coach Arjan de Bruin het eerste deel van de competitie afsloot met 26 punten uit zestien wedstrijden. In de vervolgcompetitie speelt het team nog vier wedstrijden tegen teams uit de top vijf, waarna de bo venste twee teams zich plaatsen voor de promotiewedstrijden. Het tweede team van BC Vlissingen deed goede zaken in de overgangs klasse. De ploeg boekte een zwaar bevochten 58-56- overwinning op Agathos. In de vrouwen hoofdklasse speel de BC Vlissingen zich definitief in veiligheid door met 59-54 te win nen van Deurne Pioniers. BV Sou burg blijft in degradatiegevaar, om dat de ploeg met 63-44 verloor van koploper Yellow Sox. Mannen. EBBC-BC Vlissingen 68-95: BC Vlissingen begon gecon centreerd aan de wedstrijd in Den Bosch en nam via Dorde Karadzic direct een voorsprong. EBBC bleef echter aanklampen. In het tweede kwart scoorde Michel Bosters der tien punten op rij, waardoor BC Vlissingen met een comfortabele voorsprong ging rusten. Na de pauze verhoogden de bezoe kers het tempo. EBBC kon niet vol gen, waardoor het verschil snel op liep naar 20 punten. Het laatste kwart was een formaliteit, waarin BC Vlissingen eenvoudig de 68-95-zege veilig stelde. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 34, Dorde Karadzic 21, Benjamin Steen beek 14, Sjors van de Poel 12, Stefan Schrier 8, Emilio Jangbahadoer 5 en Al- lard de Jong 1. Mannen: BC Vlissingen 2-Aga- thos 58-56: BC Vlissingen 2 en Agathos hielden elkaar in het eer ste kwart in evenwicht: 13-15. In het tweede kwart liep Agathos uit naar 13-23, maar bij rust had het team van coach Victor Vermue de achterstand weer ongedaan ge maakt: 31-31. Na de pauze nam Agathos een klei ne 36-40-voorsprong, maar daarna ZATERDAG TWEEDE KLASSE door Hans Markusse middelburg - De rugbyers van Oe moemenoe waren op eigen veld snel klaar met URC 2. Na een 22-5-ruststand wonnen de Middel burgers met 36-5. Volgende week j valt de beslissing in de tweede klas se Zuid als koploper HRC 2 in Mid delburg op bezoek komt. Yedney America was de grote man bij de thuisclub. Hij drukte in to taal vier tries, waaronder een heu se hattrick in de eerste helft. Quin- ten van Dijk opende in de zesde t minuut de score, maar halverwege de eerste helft raasde Yedney Ame rica binnen tien minuten drie keer langs de verbouwereerde defensie van URC 2. Laurent Legrand wist twee conversions te verzilveren, waardoor Oemoemenoe met een 22-5-voorsprong kon gaan rusten. De gasten wisten namelijk vlak voor rust de eer te redden. In de tweede helft trok America op nieuw de meeste aandacht. Hij door Daaf Kasse middelburg - Het damteam van PWG 's-Gravenpolder heeft de competitie afgesloten met een 13-7-nederlaag tegen Damlust. De hoofdklasser eindigde als zevende, veel hoger dan verwacht. Een serie zwakke partijen resul teerde al snel in een hopeloze ach terstand. Kees Rijk, Daaf Kasse, los de Wild en Rianka Rentmeester verloten en het was 0-8. Martin van Dijk won daarna en Niels Roe- lofsen pakte een punt. Een zware nederlaag in de lucht, maar uitein delijk viel de schade mee. Andres van den Berge won zijn eindspel en Danny de lager en Aart Walra ven vochten zich knap naar remi se. [ohnny de Leeuw leek op een punt af te stevenen tegen groot meester Emo Prosman, maar na een eindspelfout leed de Goese- naar zijn eerste nederlaag van het seizoen. De Middelburgse damclub sloot het seizoen af met een zesde plaats in de eerste klasse B. Het team won met 11-9 van HDC Ons Doel Bereikt. De Haagse ploeg grossierde in fouten en dat leidde aan drie borden tot Middelburgse zeges. Topscorer Peter Schunselaar won door een simpele combinatie, Ad Trapman overklaste zijn oppo nent en de tegenstander van Evert Wiskerke moest zich na een onre glementaire slag gewonnen geven. Ruud van Eenennaam en Roland de Rijke waren de enige Middel burgers die verloren. PWG 2 eindigde na een 12-8-zege op De Kroonschijf als tweede in de 2D. Nico de Winter, Jan van Beeck, topscorer Hans van Akke ren en Cor Boot sloten de competi tie af met een winstpartij. Yedney America (rechts) was bij Oemoemenoe de grote uitblinker. foto Lex de Meester kwam BC Vlissingen op toeren en nam met 48-42 de leiding over. Via een prachtige driepunter schoot Jeroen de Raaff zijn team naar 56-47, maar in de laatste twee minuten kwam Agathos nog langs zij: 56-56. In de laatste aanval trok BC Vlissin gen via twee benutte vrije worpen toch nog aan het langste eind: 58-56. Scores BC Vlissingen: Ronny de Troije 20, Mike de Kraker 15, Erwin Hilbert 11Rajinder Poetai 4, Jeroen de Raaff 3, Niels Wisse 3 en Angelo Roelands 2 punten. Vrouwen: BC Vlissingen - Deur ne Pioniers 59-54: BC Vlissingen speelde aanvallend een zwakke eer ste helft. Alleen Melanie Dolfing wist gaten in de defensie van Deur ne Pioniers te schieten. Omdat de ploeg uit Deurne wel de openin gen vond, keek BC Vlissingen de hele eerste helft tegen een achter stand aan. De rust brak aan bij 23-28. Na de pauze kwam BC Vlissingen snel terug tot 27-28, maar Deurne hield stand tot 52-52. Pas in de laat ste minuut nam BC Vlissingen een voorsprong en hield deze vast tot het einde: 59-54. Scores BC Vlissingen: Melanie Dolfing 14, Romana de Ridder 12, Yolanda Joos- se 11, Nanon Doeland 8, Dorien de Witte 6, Floor de Vries 4, Mims Kole 2 en Linda de Paauw 2. Vrouwen: Yellow Sox - BV Sou burg 63-44: In Bakel speelde BV Souburg op een zeer groot veld te gen koploper Yellow Sox. BV Sou burg kon door driepunters van Ni- coline Craste en Ilse Rijnberg bij blijven tot 20-18. Net voor de pau ze sloeg Yellow Sox toch een gaat je: 28-20. In het derde kwart schoot Yellow Sox met scherp tegen de Souburg- se zone-verdediging, waardoor het verschil opliep naar 46-28. In de laatste periode scoorde BV Sou burg veel vrije worpen, waardoor de eindstand nog enigszins draag lijk werd: 63-44. Scores BV Souburg: Nicoline Craste 12, Ilse Rijnberg 11, Linda de Meij 6, Shanice de Graaf 5, Gitta Zijlma 3, An- negret Scheers 3 en Suzan Plas 2. Een speler van Serooskerke (blauw shirt) werkt de bal weg. middelburg - Arnemuiden is aan gesloten bij het Brabantse duo aan kop van de tweede klasse. Zater dag achterhaalde de vissersploeg directe tegenstander Dinteloord dankzij een zinderend slotoffen- sief (3-4). Koploper WC ging op eigen terrein met 0-1 onderuit te gen Zwaluwe. In de degradatiezo ne verpletterde Serooskerke Oost kapelle met 4-0 en is daarmee hek kensluiter af. De Noormannen hield Duiveland op 1-1. Dinteloord-Arnemuiden 3-4: Ar nemuiden vocht zich met een fa belachtig slotoffensief langs con current Dinteloord. Met nog vier minuten officiële speeltijd leidde Dinteloord nog met 3-2. Danny Verhoeven had driemaal voor de Brabanders gescoord en de winst leek binnen. Maar spits Nicky de Frel kreeg een rode kaart en de wedstrijd kantelde drastisch. Mare

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78