voor slap RCS sport 137 Zeeuwse ploegen op dreef in derde klasse Jong Ambon wint in Breskens Goes rolt Moerse Boys op en loopt weer uit op de concurrentie Verliezend MZVC zoekt trainer 'Ze moeten eens in de spiegel kijken. Ze hebben bijna allemaal een 'vrijheid-blijheid-mentaliteit'. Michel Leonhart over zijn spelersgroep door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Het leek gister middag bij RCS op een wedstrijdje 'wie kan het snelst douchen'. Lo renzo de Groot werd de glorieuze winnaar. De linksback (17) werd in het duel met Longa na een half uur gewisseld, gooide wat verwen singen richting het hoofd van zijn trainer en zat tijdens de rust al thuis op de bank. Het was één van de vele voorbeelden van het totale gebrek aan discipline, bij een ploeg die degradatie niet meer af lijkt te kunnen wenden. De Souburgse eersteklasser verloor met 0-3, waar het ook 0-6 of 0-7 had kunnen worden. De ploeg van Michel Leonhart hing'als los zand aan elkaar, miste in iedere li nie kwaliteit en maakte duidelijk dat ook de juiste mentaliteit ver te zoeken was. Voor de technische staf van RCS kwam dat niet als een verrassing. Afgelopen donderdag duurde de training al een stuk korter dan ge pland. Leonhart ontbrak vanwege een bezoek aan de wedstrijd An- derlecht-Ajax, waardoor zijn assis tent Filip van den Bossche de hon neurs waar mocht nemen. Veel plezier beleefde de Belg daar niet aan, omdat het gros van de spelers er simpelweg geen zin in had. Er was ook niemand die dat ge brek aan discipline gisteren tegen Longa probeerde te verbloemen. De Groot gedroeg zich na zijn wis sel als een miskende puber en Lu ke Eversdijk (17) had ook een op merkelijke actie in huis. Toen Leonhart zijn tweede en derde wis sel inbracht, wist wisselspeler Eversdijk dat hij niet in actie zou komen. Tien minuten voor het ein de meldde hij zich gedoucht op de tribune. Tot het eind van de wed strijd op de bank blijven zitten, bleek teveel gevraagd. En enkele minuten na het duel trokken Kjell van der Haeghen en Benjamin Ver west de kleedkamerdeur achter zich dicht. Fris gedoucht, maar met een hoofd vol frustraties. „Dit is het moeilijkste seizoen uit mijn trainerscarrière", verzuchtte Leonhart. Het gedrag van De Groot; spelers die tot zondagoch tend vroeg zitten te gamen; hij wil de er weinig over kwijt. „Die jon gens zouden eens in de spiegel moeten kijken", zei de trainer. „Ze hebben bijna allemaal een 'vrij heid-blijheid-mentaliteit'. Na het vertrek van Dennis en Gérard de Nooijer missen we karakter en mentaliteit, jongens die de ploeg op sleeptouw nemen." Wat zijn ploeg tegen Longa had la ten zien was eerste klasse onwaar dig, beaamde Leonhart. „Binnen tien minuten verspeelden we alles. We staan niet voor niets op de laat ste plaats." De slappe Souburgse hap werd eenvoudig verorberd door Longa, dat tussen de 36e en 45e minuut centrumspits Bram So- mers drie keer zag scoren. Vooral bij de 0-2 zag doelman Lorenzo van Trijp er niet bestuit. Toegegeven: Leonhart miste zeven spelers door blessures en schorsin gen. Met onder anderen André Sie- reveld, Bésar Xhoxhaj en Yordi Nij- land er straks weer bij heeft de trai ner meer keus en kan hij een aan tal zwakke schakels naar de bank of tribune verbannen. Handha ving in de eerste klasse lijkt echter een utopie. Zeker met de instelling van gistermiddag. RCS-Longa 0-3 (0-3). 36. Bram So- mers 0-1, 38. Bram Somers 0-2, 45. Bram Somers 0-3. Scheidsrechter: P.F.H. van Gerven (Eindhoven). Gefe kaart: Joey van der Zweep, Kjell van der Haeghen, Carlos Pereira (allen RCS) en Joep van de Velden (Longa). Aantal toeschouwers: 100. MIDDELBURG - Het was gisteren een prima dag voor de drie Zeeuw se ploegen in de derde klasse A. Axel won thuis met 2-r van koplo per Dosko waardoor HW'24, dat met 4-2 te sterk was voor Alliance, nu met een wedstrijd minder even veel verliespunten heeft als de ploeg uit Bergen op Zoom. Ook Zeelandia Middelburg blijft mee doen in de titelstrijd dankzij een 1-0-zege in Steenbergen. Steenbergen-Zeelandia Middel burg 0-1 (0-1): De bezoekers ken den een sterke start, die al na vijf minuten leidde tot de openings treffer van Alberto Conde Morga- do: 0-1. Ook hierna bleven de Zeeuwen sterker, echter zonder dat dit veel doelrijpe kansen ople verde. Op slag van rust eindigde een inzet van Klaas van der Spoel namens de thuisploeg tegen de lat. Na rust was Steenbergen meer in de aanval, maar dit leverde slechts één goede kans op. Doelman Tim Blind voorkwam echter met goed ingrijpen de gelijkmaker van Wou ter Boot. Aan de andere kant kre gen ook de Middelburgers een pri ma kans om verder uit te lopen, maar ook hier kon de Brabantse doelman redding brengen. Alliance-HW'24 2-4 (1-3): Na de snelle openingstreffer van Cri- stoph Praet in de vijfde minuut (0-1), kwam de thuisploeg langszij via Gijs van der Bom: i-r. Een ster ker HW'24 liep nog voor rust uit naar 1-3 door treffers van de pas zestienjarige Niek Luime en Evert van de Berg. Vroeg in de tweede helft zorgde Christoph Praet met zijn tweede treffer voor 1-4 en was de wedstrijd beslist. Alliance kwam nog wel terug tot 2-4 omdat ook Van der Bom zijn tweede doel punt aantekende. Axel-Dosko 2-1 (0-1). Axel heeft de smaak te pakken. Na de over winningen op BSC (2-0) en Allian ce (2-1) werd ook koploper Dosko opzij gezet. Het was, vooral gezien de tweede helft, een terechte over winning voor de Axelaars. Voor de rust kwam Dosko via een licht veldoverwicht op voorsprong door een eigen doelpunt van Meivin Rijckaert. Na de thee herpakte Axel zich knap. Mark van Diest passeerde eerst zijn eigen doel man. Jaimy de Visser schoot met nog ruim een kwartier te spelen zijn ploeg in veilige haven. maandag 21 februari 2011 MIDDELBURG - MZVC had zaterdag op eigen veld weinig kans tegen Bevelanders. De vierdeklasser uit Kamperland won verdiend met 0-2. Bevelanders had controle over de wedstrijd, maar veel kansen kon de ploeg in Middelburg niet schep pen. Een geplaatste kopbal van Mark van de Moere betekende o-x voor Bevelanders. MZVC zag na deze tegenvaller geen kans om op gelijke hoogte te komen. Een half uur voor het ein de zorgde Albert Budding voor de 0-2. Daarmee was de strijd beslist want MZVC kon ook nu geen vuist meer maken. De Middelburgse ploeg moet op zoek naar een trainer voor vol gend seizoen. Henk de Nood zet na dit seizoen een punt achter zijn nog jonge loopbaan bij de Middel burgse zaterdagvoetballers. In september volgde de inwoner van Nieuwland Henk Willemse op als hoofdtrainer. Na een half jaar concludeert De Nood echter dat het trainerschap niet bij hem past. Liever gaat hij zelf weer een balletje trappen. Hij zal het sei zoen wel afmaken bij MZVC, dat nu negende staat in de vierde klas se. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse A zondag kwam koploper RiA W in de uitwedstrijd bij Hontenisse terug van een 0-2-achterstand kort na rust tot een 3-2-voorsprong tien minuten voor tijd. Door het tumult na deze treffer zag scheids rechter De Vlaam zich genood zaakt de wedstrijd te staken. Steen hield aansluiting via een 2-0-zege bij Walcheren en de nummer drie Jong Ambon won met 3-1 in Bres kens. Walcheren-Steen 0-2 (0-2): De Vlissingers lieten zelf de nodige kansen onbenut en hielpen aan de andere kant door slordigheden en slap ingrijpen Steen in het zadel. Na een kwartier kwamen de be zoekers op voorsprong door Ran dy Houwer (0-1), waarna Robin van de Velde een minuut later ver zuimde de gelijkmaker binnen te koppen; zijn inzet van dichtbij ging voorlangs het doel. Nadat eerst nog een treffer van Steen was afgekeurd, zorgde Eddy van de Bosch in de 29e minuut alsnog voor 0-2. In de tweede helft waren de beste kansen voor de thuis ploeg, maar ook aan Mark van der Eijk en invaller Martijn Jansen wa ren deze niet besteed: 0-2 de eind stand. Breskens-Jong Ambon 1-3 (0-3): Een zwakke start van Breskens leidde binnen een minuut tot de 0-1 van Levi Waisapy. Pas nadat de Middelburgers in de 15e minuut waren uitgelopen tot 0-2 door Zi- co Tomasoa vanaf elfmeter, herstel de Breskens zich wat. Toch wist Joy Hitijahubessy er nog voor de thee 0-3 van te maken. Na de te gentreffer van Edwin van de Voor de in de 55e minuut (1-3) ging de thuisploeg op zoek naar de aanslui tingstreffer. Deze bleef echter uit en in de slotfase waren de béste kansen weer voor de bezoekers. Die wisten evenmin te scoren, zelfs niet drie keer oog in oog met doelman Roy den Dunnen. Patrijzen-Robur 3-0 (3-0). Edwin Ca- pello 1-0, 2-0 en 3-0. Luctor'88-MOC'17 3-0 (1-0): Johnny Nieuwdorp 1-0, Jeroen Kedde 2-0, Thijs van den Dries 3-0. Goes-speler Gert-Jan van Leiden is eerder bij de bal dan een speler van Moerse Boys. foto Willem Mieras GOES - Op sportpark 't Schenge versloeg Goes gisteren Moerse Boys met duidelijke cijfers: 4-0. Doordat de concurrentie punten morste, verstevigde de ploeg van trainer Gérard de Nooijer de kop positie in de tweede klasse. Ter- neuzen kwam bij TSC twee keer terug van een achterstand maar verloor alsnog met 4-3. Aarden burg versloeg Halsteren met 2-3. Goes-Moerse Boys 4-0 (2-0): Niet voor de eerste keer dit seizoen kwam er een ploeg naar Goes met als opdracht de schade te beper ken. Door de verdedigende manier van voetballen lag het initiatief bij Goes, maar het veldoverwicht kon in de beginfase niet worden omge zet in grote kansen. Na twintig mi nuten kwam dan toch de belo ning. Gert-Jan van Leiden kopte raak na een voorzet van Niels Paar- dekoper: 1-0. De ban was gebro ken en nog voor rust werd de voor sprong verdubbeld. Lunven Ver meer reageerde attent op een te korte terugspeelbal. Het spelbeeld was in de tweede helft onveran derd. Eerst tekende Lunven Ver meer met zijn tweede van de mid dag de 3-0 aan. Gert-Jan van Lei den zorgde voor de eindstand na een pass van Regillio van der Pitte. TSC-Terneuzen 4-3 (2-1): De be zoekers kregen in de beginfase de beste kans, maar toch viel de tref fer na tien minuten aan de andere kant. Hussein Efe schatte een die pe bal op juiste waarde en werkte af: r-o. Het doorgaans zo betrouw bare centrale verdedigingsduo Bert den Hamer/Roel Alberti zag er bij die treffer niet goed uit. Vijf minu ten later beoordeelden zij een die pe bal wederom verkeerd, waar door Efe voor de tweede keer kon raakschieten. Terneuzen toonde veerkracht en kwam vlak voor rust via Erik-Jan Naudts op 2-1. Dominique Verlin de bracht Terneuzen meteen na de thee op gelijke hoogte. Vanaf dat moment was Terneuzen ster ker, maar de ploeg kwam weer op achterstand. Efe haalde, opnieuw na een verdedigingsfout, voor de derde keer de trekker over. Weder om Naudts maakte gelijk. Hij kop te raak uit een vrije trap van Tom Janssen. Daarna had Terneuzen het moeten afmaken. Onder ande ren Janssen, Jordy van Bremen en Remco van Leeuwen hadden de vierde treffer op hun schoen. Die viel echter aan de overkant. Dit maal schoot Nicky van Ooijen in de tachtigste minuut raak uit een vrije trap in de kruising: 4-3. Halsteren-Aardenburg 2-3 (1-1): Aardenburg begon prima aan de wedstrijd. Abubakar Kourouman lobte de bal na een dieptepass fraai in het Halsteren-doel: 0-1. Daarna hadden de bezoekers het lastig. Ricky Willigers maakte ge lijk. Na een een-tweetje met Ste ven de Croock tekende Bart van den Hemel in de zeventigste mi nuut de 1-2 aan. Vijf minuten later stond het weer gelijk dankzij een benutte strafschop van John Jan sen. Het slotakkoord was voor Dwight Van Hulle. Tien minuten voor tijd kopte hij Aardenburg naar de zege: 2-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75