spelers van Hoek sport 135 Tweede zege op rij GPC Kloetinge steelt bijna de zege bij RWH Hoe zit het met het vetpercentage van Maurice? TÏÏcÊ de Jong moet alsnog mee naar Katwijk Lees het op www.pzc.nl/blog/kustmarathon Nick de Jong kreeg donderdag te horen dat hij een vrij weekend had. Caby Demanet (fo to) was ontevreden over de aanvaller, die zich ook niet bij het tweede elftal hoefde te voe gen. Later kreeg De Jong te horen dat hij alsnog mee moest naar Katwijk. „Het meespe len van Niels de Loof was onzeker", zei de trainer. „Daarom had ik een extra speler no dig." Vanuit de spelersgroep kwam echter ook een ander geluid. De technische staf gun de De Jong helemaal geen vrij weekend, omdat hij zo onterecht beloond zou worden. door Barry van der Hooft KATWIJK - Met een sigaret in de ene en een blikje Jupiler in de an dere hand blies John Schot zater dagmiddag wat stoom af. Zittend in de bagageruimte van de touring car staarde de middenvelder voor zich uit en liet hij het duel met Katwijk in zijn hoofd nog even de revue passeren. Wéér verloren, wéér vooral door individuele fou ten, waardoor lijfsbehoud een bij zonder moeilijk verhaal is gewor den. „Of ik er nog in geloof?" Schot moest even nadenken over het antwoord. „Op dit moment even niet meer." Het is een gevoel dat meer spelers hebben en dat wordt gedeeld door het gros van de supporters. Het avontuur in de topklasse lijkt voor Hoek tot één seizoen beperkt te blijven en daarna moet de Zeeuws-Vlaamse club weer hele maal opnieuw beginnen. Vrijwel zeker zonder Gaby Demanet, die nog een contract tot medio 2012 heeft, maar bij degradatie zal moe ten vertrekken. Zaterdag werd.duidelijk dat Hoek voetballend niet onder hoeft te doen voor het merendeel van de tegenstanders in de topklasse. On der aanvoering van Schot was Hoek vanaf de 25e minuut de bo venliggende partij. Het enige pro bleem was dat de ploeg toen al weer tegen een 1-0-achterstand aankeek. De manier waarop die te gentreffer tot stand kwam verdien de het predikaat knullig. Jurgen Landuyt, de vervanger van de ge blesseerde Michael Koné, liet zich op rechts verrassen en gaf vervol gens ook nog alle ruimte aan Don- ny van Oijen om een voorzet te ge ven. Rydell Tuinfort kon de r-o binnenschieten. Hoek toonde echter veerkracht, nam het heft in handen en voerde de druk op. Het resulteerde in de verdiende gelijkmaker, twee minu ten voor rust. Niels de Loof lan ceerde Hoessein Bouzambou met een snel genomen vrije trap. De aanvaller troefde Dwight Krolis af en werd in het strafschopgebied neergelegd door Atam Koroglu. Scheidsrechter Boringa wees met een naar de stip, maar gaf Koroglu slechts geel. Verrassend was dat niet, omdat Boringa één van de vier scheidsrechters in de topklas se is die dit seizoen nog geen rode kaart uitdeelden. „Het is niet de eerste keer dat ons dat overkomt", keek Demanet terug op het crucia le moment. „Uit bij Sparta Nijkerk gebeurde hetzelfde, geen rood maar geel. Dé scheidsrechter had hier gewoon de reglementen moe ten toepassen. Dan hadden wij te gen tien man gespeeld." John Schot verzilverde de straf schop, maar liep nog geen drie mi 1 KATWIJK HOEK EU Koroglu Van Nieuwenhuijzen Tuinfort Landuyt Van Dam Van Nieuwstadt Jansen Siereveld Krolis De Loof Sahadewsing Dildick 64. Groen Alfons Van Ommeren Van Brabander Huisman "4 54. Mahieu Van Oijen Bouzambou 70. Dibi '^77. De Jong Ten Heuvel Pattinama Lammers Schot L' 90. Blonk Doelpunten 13. Tuinfort 1 -0,43. Schot 1-1 (strafschop), j 45. Huisman 2-1. Kaarten j Katwijk: Koroglu, Ten Heuvel Hoek: De Jong I Scheidsrechter J. S. Boringa (Leeuwarden) Aantel toeschouwers 700 I nuten later scheldend van het veld. Hij richtte zijn woede op Lan duyt, die zich wéér had laten ver rassen door een lange bal. Elroy Lammers zette voor, Marcel Huis man schoot op slag van rust de 2-1 achter de kansloze )örg van Nieu- wenhuijzen. „Dat is toch ongelofelijk", keek Schot terug. „Als we met 1-1 de rust ingaan hebben we een goede kans hier te winnen. Want dan moet Katwijk in de tweede helft ook komen. Nu ging die ploeg ge woon voor het eigen doel liggen. Ja, na zo'n fout kan ik me even niet meer inhouden. Het was niet de eerste keer dat het gebeurde en dan mag je Landuyt volgens mij ge woon terechtwijzen. Dat gebeurt veel te weinig bij ons, het is alle maal te braaf" Demanet: „Door twee momenten geven we de wedstrijd uit handen. Dat is een gebrek aan scherpte, sommige jongens verliezen de con centratie." Gelooft de trainer eigen lijk nog in een goede afloop? „Ik weet ook wel dat we nog veel wed strijden moeten winnen om erin te blijven. Maar ik vind dat we er vandaag alles aan hebben gedaan. Een aantal jongens heeft ook goed gespeeld. Het klinkt vreemd, maar dat geeft wel voldoening. Alleen le vert het niets op." Hoek stond weer met lege han den, omdat de ploeg vaak niet ver der kwam dan de rand van het strafschopgebied. In het posi tiespel schieten veel spelers tekort. Het gaat dan net even te snel voor ze. „Veel jongens willen de bal ook helemaal niet hebben", zei Schot. De topklasser is nu drie weken vrij en speelt dan thuis tegen titelkan didaat Rijnsburgse Boys. De kans dat de hoofdklasse die dag een stap dichterbij komt, is groter dan de kans dat op zaterdag 12 maart de eerste serieuze stap richting lijfsbehoud wordt gezet. maandag 21 februari 2011 door René van Stee RIDDERKERK - Een snelle uitbraak na een afgeslagen corner leek Kloe tinge in de negentigste minuut de zege op RWH op te leveren. Het vizier van invaller Abdullah Asian stond echter niet scherp genoeg, waardoor de Bevelandse hoofdklas ser zaterdag genoegen moest ne men met een punt tegen de num mer vijf van de ranglijst: 0-0. Een overwinning zou ook teveel van het goede zijn geweest, erken de Kloetinge-trainer Cees Hout epen. „Maar het had zo maar ge kund. En dat had ik helemaal niet erg gevonden. Het zou een mooie beloning zijn geweest voor een goede teamprestatie", zei Hout epen. In de kou en de wind leek Kloetin ge in Ridderkerk een hete middag tegemoet te gaan. RWH startte fu rieus en dit leverde in de tweede minuut een goede mogelijkheid voor Ruperto Dorothea op. Jaco van der Schee redde bekwaam op het schot van de RWH-spits. Even later werd slordig balverlies achterin van Kloetinge-aanvoerder Jaap Esser niet afgestraft. Halverwege de eerste helft hield Van der Schee Dorothea nog een keer van een treffer af, terwijl hij in de 42e minuut een katachtige re flex op een schot van dezelfde spe ler had. Uit de rebound van de cor ner die daarop volgde, knalde Da ve de Vos op de paal. Kloetinge stelde er weinig tegen over. De jonge formatie werkte hard, maar kreeg geen grip op de tegenstander. De bezoekers misten de geschorste Corné Schilperoort en Maarten van Rosevelt. Boven dien zag Kloetinge Sam Biester- bosch met een enkelblessure uit vallen. De verdediger werd uitste kend vervangen door Timo Jans sen. De spoeling bij de Bevelanders bleek heel dun, want in de slotfase van de wedstrijd viel zelfs assis tent-trainer Erwin van der Woerdt in. Hij verving de leeg ge speelde Etiënne Mallie, die een on dankbare rol als spits had. Vooral voor de rust stond de aanvaller te vaak geïsoleerd om iets uit te kun nen richten. In de tweede helft deed Kloetinge goed mee. De ploeg toonde meer lef en kwam ook zelf aan voetballen toe. RWH hanteerde net als voor de rust een behoudende strijdwijze met conse quent drie man achterin. De thuisploeg creëerde wederom een aantal goede mogelijkheden. Houtepen: „In eerste helft was het te onrustig. Dat ging in de tweede helft een stuk beter. We gaven toen ook de backs van RWH meer vrijheid, waardoor onze bui tenspelers minder arbeid hoefden te verrichten en zij meer acties konden maken. Ook de aanslui ting vanaf het middenveld verliep daardoor beter." Die tactiek van Kloetinge leek in de 63e minuut zijn vruchten af te werpen. Nadat Daan Esser - de af gelopen weken in de spits, maar zaterdag in een meer controle rende rol - de bal op het midden veld onderschepte, lag het veld vol ledig open. In de afwerking was hij uitermate ongelukkig. „Ik wilde vanaf rechts diagonaal in de verre hoek schieten. Maar dat moment stuitte de bal weg door een polletje. Balen", vertelde hij. Waar Esser ook van baalde was zijn gele kaart na een uur spelen. Die prent werd iets te gemakkelijk gegeven door een verder prima lei dende arbiter Onstenk. Esser is daardoor zaterdag thuis te gen LRC, de nummer twaalf van de ranglijst, geschorst. „Waarde loos. We hebben de punten hard nodig. En LRC is nu net zo'n ploeg waartegen je die moét pak ken." Karakteristiek RVVH-Kloetinge 0-0. Scheidsrech ter: C. Onstenk (Wageningen). Ge le kaart: Daan Esser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Sam Biesterbosch (16. Timo Jan sen), Arjan van der Smissen, Mi chel Maaskant, Björn Quartel; Jaap Esser, Mark Schuit, Daan Esser; Ing- mar Quist, Etiënne Mallie (86. Er- win van der Woerdt), Rick Mulder. Stefan Joosse (rechts) geeft doelpuntenmaker Bram de Jong na de eerste overwinning een aai over zijn bol. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Eersteklasser GPC heeft na een serie mindere resulta ten de draad weer opgepakt. Na de 4-i-zege van vorige week op FC Dauwendaele werd zaterdag met 3-1 van De Zwerver gewonnen. Zaamslag won voor de vijfde keer op rij. GPC Vlissingen-De Zwerver 3-1 (2-0): In de eerste minuten had GPC moeite met de lange ballen van de Zuid-Hollanders. Maar al snel bleken de Vlissingers over be tere papieren te beschikken. De ploeg zette druk en kwam via Jes- per de Vlieger verdiend op voor sprong. Nog voor rust kopte Najim Boughmari ook de tweede treffer binnen. In de tweede helft bleef GPC druk zetten. De 3-0 kwam uit een prachtig schot van Grigor Sahakjan. De voorsprong werd met verve geconsolideerd, al wist Jort van Meerkerk namens De Zwerver uit een vrije trap 3-1 te scoren. GPC-trainer Jurriaan van Poelje zei na afloop erg tevreden te zijn. „We staan weer in de top vijf op de ranglijst, daar horen we thuis." Zaamslag-Stedoco 2-1 (1-1): Stedo- co begon sterk en nam terecht een o-i-voorsprong door Tuncay Ars- lan na een vrije trap van Jean-Phi- lip Becht. Zaamslag-doelman Bart Corstanje behoedde zijn ploeg daarna voor een grotere achter stand. Halverwege de eerste helft kwam de ommekeer. Zaamslag kreeg drie goede kansen, maar stuitte op doelman Rody Hoegee. Uit een hoekschop van Ivo Verstra- eten kopte op slag van rust Joris Rademakers zijn ploeg verdiend naar 1-1. In de tweede helft was de thuisclub beter en dat werd uitbe taald in de winnende treffer van Jordy Bakker, die een fraaie aanval via Peter Dieleman en Johan van Rumst afrondde. WGZ-Bruse Boys 3-2 (0-0): Bru- se Boys liet de mogelijkheid liggen om met een punt te vertrekken bij WGZ. Tot twee keer toe kwam de ploeg uit Bruinisse terug van een achterstand, maar de laatste keer was van korte duur. Een minuut na de 2-2 scoorde WGZ de win nende treffer. „We hadden mini maal een punt moeten pakken", baalde trainer Ronald van Oeve- ren na afloop. „We hebben goed gespeeld, maar we hadden ge woon geen geluk." Drie minuten na rust kreeg Bruse Boys de bal niet weg en kon Richard Yeboah voor 1-0 zorgen. Een actie van Mats Willemse leidde kort daarna tot de 1-1. Michael del Avo zette WGZ vervolgens opnieuw op voorsprong. Willemse stond een kwartier voor tijd op de juiste plaats (2-2), waarna een minuut la ter Kevin Vermeulen de winnende treffer binnentikte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73